Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

z czego szklane drzwi


Recommended Posts

kubaimycha Wysłany: Pią Lut 15, 2008 9:25 pm Temat postu:

 

mumin_001 miał, jak sądzę dylemat między piaskowanym a trawionym chemicznie z modyfikacjami typu teflonowanie itd...Po co te Wasze drwiny

Jeżeli tak muwisz to fakt mnie czasami głupawka opanowywuje jak czytam post typu

chce mieć do łazienki szklane drzwi przesówane, znalazłem wykonawce i problem mam tylko z wyborem szkłą
:oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mumin_001 miał, jak sądzę dylemat między piaskowanym a trawionym chemicznie z modyfikacjami typu teflonowanie itd...Po co te Wasze drwiny

a tak naprawde, to mumin mial problem z komputerem i urwało mu posta w połowie pisania :evil:

 

... koncząc sprawe, tak jak wspomniał kubaimycha mam problem z wyborem szkła - dostałem od tego wykonawcy probki szkła i mam się na coś zdecydować

te próbki to:

- satin (tak jest na próbce napisane), z tego co wyszukałem w necie nazywane rownież satinato, satino itp - szkło trawione chemicznie z jednej strony

- piaskowane - czyli strumień piasku pod duzym ciśnieniem

- z naklejoną foilą - z daleka wygląda ok, z bliska jakos bardzo sztucznie i plastikowo

- mleczne barwione w masie - czyli takie pół-białe

- słyszałem jeszcze o vsg mat, ale nie mam pojecia co to

 

do tego dwie opcje wykonania:

- hartowane (jak boczne szyby w samochodzie, kruszy się na drobne kawałki, ale wytrzymuje większe naprężenia)

- klejone (jak szyba przednia w samochodzie, pajączek, ale trzyma sie na foli)

 

no i wszystko niby jasne, ale tylko teoretycznie - wiem co, jak i z czym się je

pytanie o praktyke - które z tych rozwiązań najlepiej sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, a przede wszystkim w utrzymaniu czystości, na którym znać ślady, na którym nie (lub mniej :) ), drzwi maja być przesuwane, do łazienki

 

z góry dziękuję za wszelkie rady, zarówno praktyków posiadających takie drzwi, jak i samych fachowców-szklarzy. doświadczenie jest najważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już mam doradzać to bym odradził drzwi szklane do łazienki kwestja utrzymania w czystości, ale to nie ja będę to mył

 

Polecam szkło klejone trawione chemicznie od strony zewnętrznej

o VSG mat przyznam szczerze, że nie słyszałem.

Drzwi takie stosuje się raczej w biurach i to tych które naprawdę mają pieniążki na podkreślenie swojego prestiżu.

Piszę to jako człek mało byty w świecie finansjery niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...