Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne


wiolas22

Recommended Posts

Witam, mam problem z wyborem sposobu ogrzewania. Budujemy domek parterowy, pow. użytkowa to ok, 150 mkw. W domu będzie ogrzewanie elektryczne (kocioł elektryczny) + kominek z płaszczem wodnym. Zastanawiam się tylko czy zrobić tradycyjną instalację czy lepiej zainwestować w wodne ogrzewanie podłogowe. Jak to się sprawdza, czy to prawda że takie ogrzewanie jest w stanie dostatecznie ogrzać cały dom? Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

chyba jednak najlepszym wariantem jest ogrzewanie kombinowane, tj. podlogowka i grzejnikowe,

 

z wlasnych obserwacji wiem, ze z reguly duze powierzchnie ogrzewane sa podlogowką, łazienki podlogowka+grzejnik, sypialnie tylko grzejniki,

zaryzykowalbym, ze powyzsze stalo sie juz pewnym standardem,

 

inne metody - jak np. tylko podlogowka czy tylko grzejniki - sa efektem indywidualnych preferencji inwestorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podłogówka, ale w łazienkach warto zamontować grzejniki rurkowe do suszenia ręczników. Mają one możliwość włożenia spirali grzewczej. Latem jest to super pomysł.Latem jest często ciepło ,ale wilgotno i włączenie grzałki w grzejniku jest super pomysłem. Mam takie rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zdania są podzielone. Jednak myślę że jeżeli zdecyduję sie na podłogowe to m.in po to żeby nie patrzeć na "piękne" grzejniki pod oknami. Oczywiśce grzejnik w łazience musi być z powodów jakie podał mariusz12. A skoro osoby, które mają samą podłogówkę i sprawdziły jej wydajność nadal polecają ten system to jestem skłonna zaryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u nas dwa w jednym, ale tylko dlatego, ze maz sie uparł i zamontowalismy podłogówke ja jestem przeciwko pomimo tego co mowia inni wiem,ze beda odrzewac grzejniki, uważam ze jest niezdrowa

 

Możesz uzasadnić swoją wypowiedź, dlaczego uważasz że jest niezdrowa?

 

chodzenie po ciepłej podłodze zle wplywa na krążenie w efekcie moga wystapic problemy obrzeki nóg ,zapalenia zył i schorzenia z tym zwiazane ,innym powodem dla którego nie chołduje podłogowce to fakt ze w sytuacji gdy podłoga nagrzewa sie i kurz unosi na wysokośc mniej wiecej okolo 1,5 metra co dla mnie nie jest bez znaczenia bo jestem uczulona na roztocze i nie ma tu znaczenia porzadek bo wiadomo ze roztocza w kazdym domu sa moze to bardzo hipochondryczne podejscie ale tak juz mam pomimo to podłogówkę tez mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...