Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne


wiolas22

Recommended Posts

nie wiem czy przereklamowane ale uzasadnienie medyczne ma ,mam znajomych w kanadzie i tam odchodzi sie od tego rodzaju ogrzewania u nas podłogówka ma swój renesans, bez dyskusyjne jest to , ze bez grzejników dom wyglada efektowniej i jest cała rzesza ludzi którzy nie wyobrażaja sobie poranka bez uczucia "ciepłych stópek" i to dobrze jak ktos nie ma problemów z alergia pomijajac "orzekniete stópki " :wink: to ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciekawi mnie jeszcze z czego podłogi macie w waszych domach. Wiem że najlepiej na podłogówke położyć terakotę, gres itp. A jak sprawa się ma np. z panelami (laminowane i drewniane) albo z klepką? Pewnie ktoś mi napisze, że było to już na forum ale szczerze się przyznam że przeglądam forum od tygodnia i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medycyna to nie nauka scisla, wiec nie mowmy "na pewno" ....

 

syn mojego znajomego bardzo rzadko odwiedza go w domu bo źle sie w nim czuje, jest alergikiem i twierdzi ze to jest zwiazane wlasnie z klimatem podlogowki, utwierdzil go w tym lekarz ;-)

 

nie chce wchodzic w spory medyczno-pogladowo-plotkarskie, ale tez nie przekonuje mnie teza, ze rodzaj ogrzewania, jego temp., cyrkulacja powietrza i wszytsko co sie z nimi wiaze jest zupelnie obojetne dla naszego samopoczucia / zdrowia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za podłogówką podpisuje sie obiema rencami ...mam kombinowane czyli i podłogówkę ( hol ,łazienka ,kuchnia ) ...i grzejniki .....Szybciej nagrzewają sie grzejniki i rano jest przyjemnie ciepło ,ale podłogówka dłużej oddaje ciepło i działa jak piec kaflowy .

Ale z tym kurzem to prawda :-? po kątach zbieraja sie tzw ...koty i codzienne odkurzanie to norma .....problem kończy sie z chwilą zakończenia sezonu grzewczego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym kurzem to prawda :-? po kątach zbieraja sie tzw ...koty i codzienne odkurzanie to norma .....problem kończy sie z chwilą zakończenia sezonu grzewczego :roll:

W tej chwili mam kaloryfery i koty też mi tarzaja się po kątach, tudzież pod sprzętami :lol: To chyba nieuniknione niestety.

 

Mam pytanie do tych co ogrzewanie podłogowe mają w sypianiach - jaką tam macie temperaturę w dzień i w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym kurzem to prawda :-? po kątach zbieraja sie tzw ...koty i codzienne odkurzanie to norma .....problem kończy sie z chwilą zakończenia sezonu grzewczego :roll:

W tej chwili mam kaloryfery i koty też mi tarzaja się po kątach, tudzież pod sprzętami :lol: To chyba nieuniknione niestety.

 

Mam pytanie do tych co ogrzewanie podłogowe mają w sypianiach - jaką tam macie temperaturę w dzień i w nocy?

 

"Koty" są raczej niezależne od sposobu ogrzewania. Bywały u mnie w poprzedim domu, gdzie były tylko grzejniki :roll:

Mam podłogówkę w sypialniach. Temp. w nocy ok 18,5, w dzień ok 20...

W ogóle podłogówka po całości to jeden z lepiej trafionych pomysłów w obecnym domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogówkę w sypialniach. Temp. w nocy ok 18,5, w dzień ok 20...

W ogóle podłogówka po całości to jeden z lepiej trafionych pomysłów w obecnym domu...

Przepraszam, jeśli będzie to pytanie z rodzaju głupich - rozumiem, że do sypialni macie jakieś indywidualne programatory ustawione na lekkie schładzanie w godzinach wieczornych. No i właśnie to pytanie - o której zaczynacie to schładzanie? Bo podobno podłogówka potrzebuje kliku godzin na zmianę temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie z kategorii "głupich" Nie mam już wątpliwości co do skuteczności podłogówki w salonie, holu kuchni itp. wiadomo że to są przestrzenie otwarte i niewielka ich część jest zastawiona meblami. A jak to wygląda w sypialniach gdzie dużo miejsca zajmuje łóżko szafy itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie z kategorii "głópich" Nie mam już wątpliwości co do skuteczności podłogówki w salonie, holu kuchni itp. wiadomo że to są przestrzenie otwarte i niewielka ich część jest zastawiona meblami. A jak to wygląda w sypialniach gdzie dużo miejsca zajmuje łóżko szafy itp.

 

...żadne pytanie nie jest "głópie", jeśli wnosi coś nowego w nasze myślenie... :)

Podłogówkę mamy naprawdę wszędzie, oprócz dużych powierzchni, jak salon, kuchnia itd. również w sypialniach, garderobach, pralni, pod prysznicem ( w rozsądnej odległości od syfonu )...Nie ma jej tylko, rzecz jasna w spiżarni...

Planując podłogówkę w ogóle nie braliśmy pod uwagę co, gdzie będzie stało, może z wyj. zabudowy w kuchni i garderobach. Zapewniam, że łóżka się nie nagrzewają, bo temp. podłogi jest niemal niewyczuwalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie z kategorii "głópich" Nie mam już wątpliwości co do skuteczności podłogówki w salonie, holu kuchni itp. wiadomo że to są przestrzenie otwarte i niewielka ich część jest zastawiona meblami. A jak to wygląda w sypialniach gdzie dużo miejsca zajmuje łóżko szafy itp.

 

...żadne pytanie nie jest "głópie", jeśli wnosi coś nowego w nasze myślenie... :)

Podłogówkę mamy naprawdę wszędzie, oprócz dużych powierzchni, jak salon, kuchnia itd. również w sypialniach, garderobach, pralni, pod prysznicem ( w rozsądnej odległości od syfonu )...Nie ma jej tylko, rzecz jasna w spiżarni...

Planując podłogówkę w ogóle nie braliśmy pod uwagę co, gdzie będzie stało, może z wyj. zabudowy w kuchni i garderobach. Zapewniam, że łóżka się nie nagrzewają, bo temp. podłogi jest niemal niewyczuwalna...

 

Na usprawiedliwienie wyjaśnię, że błąd pojawił się nie z braku wiedzy ortograficznej tylko zupełnie przypadkiem. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...