Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rzeczy z duszą


Anisia3

Recommended Posts

Tam na pewno musi być szybka, albo nawet dwie szybki - tak jest w moich starych ramkach (nie mam fotek). Zamiast drugiej szybki może być jakakolwiek podkładka. Te dwa "uszy" dociskają szybki ze zdjęciem w środku do oprawki.

Myślę, że szybkę na wymiar u szklarza się dotnie za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Elutku w mojej ramce nie ma szybki i nie ma możliwości, żeby tam kiedykolwiek była. Zdjęcie od spodu jest przytrzymywane przez cieniutką blaszkę, o ile pamiętam przykręcana jest od spodu.

Przyjrzyj się, czy w twojej ramce jest jakieś zagłebienie, rowek na szybkę. Czegoś przecież musiałaby się trzymać. A od spodu można włożyć cokolwiek, co usztywni i przytrzyma zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tam od spodu są takie zaczepy, na których szybka się opierała.

 

Ale jeszcze mi się przypomniało, że przecież kiedyś zdjęcia były wywoływane od razu na takie grubej tekturze, że może faktycznie tej szybki nie było :roll: Ja mam podwójne szybki w kilku ramkach, ale są też stare zdjęcia właśnie takie sztywne i one są już bez szybek :roll:

Jedno jest pewne - z szybką czy bez, zdjęcie musi być na sztywnym podkładzie jakimś - albo szybka, a z tyłu np. karton, albo też zrobić wydruk na kartonie, lub znaleźć stare sztywne zdjęcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
podciągam temat...

 

ja znalazłam na strychu kolejne skarby - stare skrzypce !!! :o :o :o

jestem w szoku bo w mojej rodzinie wszyscy są muzykalni "inaczej" :-D

 

podobno to jakaś pamiątka "po przodkach" - tylko czemu leży na strychu ???

 

Nie jesteście przypadkiem z Warszawy? Chętnie zobaczyłabym te skarby :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciągam temat...

 

ja znalazłam na strychu kolejne skarby - stare skrzypce !!! :o :o :o

jestem w szoku bo w mojej rodzinie wszyscy są muzykalni "inaczej" :-D

 

podobno to jakaś pamiątka "po przodkach" - tylko czemu leży na strychu ???

 

Nie jesteście przypadkiem z Warszawy? Chętnie zobaczyłabym te skarby :D

 

pozdrawiam

 

 

no z samej warszawy nie jesteśmy ale też daleko nie jest - może z 80km.

może uda mi sie wkleić fotkę skrzypiec tylko akurat padła nam matryca w aparacie więc jak go naprawimy lub nawinie się ktoś z aparatem to cyknę fotoska - proszę jednak o cierpliwość bo na pewno nie będzie to w ciągu najbliższych kilku dni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wkleję kolejną rzecz z duszą, a raczej z okiem.

Od zawsze było w moim domu. Kiedy byłam małą dziewczynka to słuchalam na nim bajek z czarnych płyt winylowych. Niestety, juz nie dziala ani radio, ani adapter.

W poprzednim mieszkaniu radio stało w naszej sypialni i służyło jako stolik pod telefon. Teraz stoi w naszej sypialni. :D

 

http://images32.fotosik.pl/164/d5ab5f0fae503c62m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi, drodzy miłośnicy rzeczy z duszą, dlaczego to muszą być starocie (albo przynajmniej wyglądać jak starocie)? Dlaczego nikt nie wkleił nowoczesnego mebla? Czy do niego nie można się przywiązać?

 

Nie chcę być złośliwy, ale parę z nich wygląda jakby prosto z pchlego targu, na którym przecież większość gratów jest masowo produkowana przez współczesnych "specjalistów".

 

Ależ ja jestem bezduszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka staroci jest w domu moich rodziców - kiedyś do podziału pomiędzy siostrę i mnie :)

 

Z rarytasów

- skrzypce - bez z strun datowane na 1897

- skórzana teczka na dokumenty pradziadka - pełna dokumentów, listów i pamiątek - zdjęcia! i drzewo genealogiczne rodziny 9 pokoleń wstecz

- przepiękna stojąca lampka do sypialni - klosz z wtapianymi mosiężnymi kwiatami - działa!

- 3 stare olbrzymie drewniane ramy - takie w jakich święte obrazy kiedyś wisiały nad łożami :) w jednej jest lustro, druga wisi na ścianie - wewnątrz są zdjęcia przodków w małych ramkach, a trzecia ozdabia wnękę w środku wiszą te skrzypce i stoi teczka dziadka /wnęka była robiona na wymiar ramy :)

- kubełek do szampana - pięknie grawerowany - wykorzystywany jako osłonka doniczki

- kordonkowe obrusy babci - nadal służą i wzbudzają zachwyt

- fotel dziadka - pozostałość po gabinecie, który przepadł kiedyś gdzieś

- krzesła kupowane na pchlich targach odnawiane i sukcesywnie dostawiane do stołu w jadalni :)

 

W swoim domostwie mam komodę - wykorzystywaną zgodnie z przeznaczeniem - te szuflady są tak wielkie że spokojnie można zmieścić pościel i obrusy

 

Siostra ma cały dom urządzony starociami - łącznie z karniszami wynalezionymi gdzieś w jakiejś stodole :)

Żelazka na węgiel wykorzystuje jako pojemniki na zapałki i zapalniczki.

Kominek z płaszczem obudowany kaflami ze starego rozebranego pieca.

Moździerze to doniczki na zioła - w środku plastikowe wsady

 

Jest jeszcze jedna rama -należała do praprababci męża -jest u teściowej ... jeszcze ... ale skutecznie pracuję nad zmianą jej miejsca ;)

 

moje osobiste zdanie na temat życia wśród staroci - nie można dać się zwariować. Meble są do używania - znam dom gdzie zanim poda się herbatę na zabytkowym stole kładzie się:

1. cerata

2. obrus

3. podkładki korkowe

 

żeby się politura nie zniszczyła - strach coś rozlać, nawet niechcący...

 

a marzy mi się sekretarzyk - taki z milionem schowków, szufladek etc - żeby postawić go sobie w swojej "alkowie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tajemnicą nie jest

Sklep na ul.Wadowickiej 12

Jestesmy tez na allegro ,ale tam tylko garstka jest wystawionych przedmiotów ..bo nie mam siły wiecej poki co wystawiac :)

Link http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4523701&p=1

oraz strona internetowa z komisem on-line http://www.euro-komis.pl/

 

Sa przedmioty z duszą :)Jak i stylowe .Oraz współczesne :)

Ludzie bardzo sie przywiązują do starych mebli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati 25

A nie masz zegara?

Chodzi mi o zegar wiszący lub stojący, byle chodził. I z mechanizmem naciągowym, no, wiszący nakręcany na sprężynę w ostateczności. To znaczy mój priorytet ma zegar stojący ale są bardzo drogie, szczególnie te, co jeszcze chodzą. więc zaczęłam myśleć o wiszącym. Jednego nie odpuszczę - ma bić, grać nie musi, ale bić ładnie, no i ma mieć JAKIS sposób na ściszenie na noc. Zwykle coś tam mają :D Nie chodzi mi o antyki, po prostu o zegar, który nie jest z chin, ma porządny mechanizm i wahadła..... . Widziałam w komisie w Gdańsku, ale bałam się kupić z obrazka a jechać też nie da rady... w końcu odpuściłam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej w tym momencie mamy ale stare gustvy beckery -eklektyki.Niestety ale one sa bardzo drogie chyba najtanszy kosztuje 3 tys

http://images29.fotosik.pl/150/33353a49ecadd666.jpg

W tym momencie mamy 3 albo 4 eklektyki wiszące .Nic więcej :(

W przyszłym tygodniu maja przyjechać jakieś zegary ,podobno maja byc w przystepnych cenach ale sa stojące nie wiszące .

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...