Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Robroy!

Właśnie odebraliśmy projekt niedużego po adaptacji, i również musieliśmy zwiększyć kąt nachylenia dachu do 35 stopni, bo takie dostaliśmy warunki zabudowy, inaczej za nic nie zmieniałabym tego kąta, bo to jednak zmienia proporcje budynku. Obawiam się , że budynek nieco straci na swej zewnętrznej urodzie, ale pociesza mnie to, że trochę zwiększą się pokoje na poddaszu,.

Okazuje się, że jeśli chce się zwiększyć kąt nachylenia dach, to nie ma potrzeby zmian w więźbie, jeśli chciałoby się ten kąt zmniejszyć, to wtedy musiałyby być grubsze, mocniejsze krokwie. Przy zwiększeniu kąta możnaby było te krokwie "odchudzić", bo taki dach jest mniej obciążony np śniegiem. My nie zmienialiśmy grubości krokwi, zwiększyła się długość słupa pionowego, tego na środku konstrukcji więźby i nasz architekt zastanawiał się, czy nie trzeba dać go grubszego, ale po przeliczeniu okazało się, że wystarczy.

Mieliśmy jeszcze trochę innych zmian, typu likwidacja podcienia, zamiana okien, doprojektowanie zadaszenia nad drzwiami wejściowymi, obniżenie stropu o 12 cm i za całość adaptacji zapłaciliśmy 1000zł, więc jeszcze popytaj i poszukaj kogoś , kto mniej wykasuje za Twoje przeróbki. Chyba, że chciałbyś dać cieńsze krokwie, to wtedy trzeba to od nowa policzyć, tylko nie wiem, czy taka chudsza więźba jest na tyle tańsza, żeby płacić za te przeliczenia...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

My już zrobilismy krok do przodu, mamy okna i drzwi i nawet światło w domu, jest superrr :) ! Zdecydowalismy się jeszcze przesunąć jedną ściankę działową na poddaszu, tak że w pokoju na wprost schodów powstała wnęka na szafę, a kuchnię oddzieliliśmy od salonu ścianką-barkiem o długości 2,40m od okna. Wkrótce ruszamy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
mam zdjęcia ale nie umiem wkleić

oprócz zamkniętej kuchni ja otworzyłam klatkę schodowa czyli nie ma sciany w pokoju przy klatce schodowej

 

IwonaG jeżeli możesz to podeślij mi zdjęcia mailem (adres w ikonce z kopertą pod postem), a jeżeli chcesz to zamieszczę je także na forum.

 

U mnie właśnie wykonano instalację gazu, trwa ocieplanie budynku i tynkowanie wewnątrz - jednym słowem praca wrze :p. Wkrótce postaram się wkleić kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAMY!!!!!..............

PO STRASZNIE DŁUGIEJ PRZERWIE ZRESZTA!!!!!!!!!!!!! ZIMA TROCHE NAS USPIŁA CHYBA:):)...ALE MAMY JUZ PRAWDZIWA WIOSNE WIEC DOBRE WIADOMOSCI!!!! W SOBOTE ZACZYNAMY!! ŁOPATY W RUCH!!!TRZYMAJCIE KCIUKI BY SIE NIE ZLAMAŁY:) POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky

dzisiaj nie wytrzymałam

już dłużej nie mogłam z moim PC-em nie szło nauczyc się ze zdjęciami ciągle się zapychał :cry: :cry:

było to za bardzo skomplikowane i kupiliśmy laptopa teraz będą zdjęcia

utworzę album :) :) :) jak mi sie uda

 

ale ale wołam na pomoc najdalej za 2-4 dni wszystko bedzie ok

 

a jeżeli chodzi o budowę to dzisiaj kładli mi ogrzewanie popdłogowe

a na górze ułozyli styropian i będą jutro lac podłogę :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SOBOTE ZACZYNAMY!! ŁOPATY W RUCH!!!TRZYMAJCIE KCIUKI BY SIE NIE ZLAMAŁY:) POZDR.

RadoS trzymamy kciuki ! POWODENIA !!!

 

a jeżeli chodzi o budowę to dzisiaj kładli mi ogrzewanie popdłogowe a na górze ułozyli styropian i będą jutro lac podłogę :) :)

Jak zalaliscie posadzkę na górze, czy podwalinę i to miejsce za słupkami też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! My mamy już zgodę na użytkowanie Niedużego i właśnie się wprowadziliśmy. Jak tylko będziemy mieli dostęp do sieci, zamieścimy kilka zdjęć w tym wątku. Pozdrawiam - Oka.

 

Oka GRATULACJE !!! Jak wyglądał odbiór budynku?

Czekamy na zdjęcia...

 

U nas też prace posuwają się sprawnie. Teraz mam tylko dylemat jak zrobić wylewki na poddaszu, czy zalewać też podwalinę i tą przestrzeń za słupkami :-? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
dziedobry ,dziedobry witamy wszystkich witaj Roki caly czas sledzimy wasze budowy tu na stronach jestesmy przed linia startu jeszcze nie zaczelismy choc materialy juz sa czekamy na "Boba budowniczego" czerwiec-lipiec mamy problem z wycinka drzew w gminnej drodze przedluza sie Roki dzieki za cenne podpowiedzi wprosimy sie jeszcze raz na teren budowy.Pozdrawiamy wszystkich tych co juz mieszkaja,jeszcze buduja i tych co zaczynaja budowe do uslyszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestesmy przed linia startu jeszcze nie zaczelismy choc materialy juz sa czekamy na "Boba budowniczego" czerwiec-lipiec mamy problem z wycinka drzew w gminnej drodze przedluza sie Roki dzieki za cenne podpowiedzi wprosimy sie jeszcze raz na teren budowy

 

Czerwiec-lipiec to tuż tuż, czas szybciutko leci :wink: My właśnie będziemy wstawiać okna dachowe i z większych prac pozostanie ocieplenie i zabudowa poddasza, która mam nadzieję zacznie się w czerwcu. Wtedy będzie co pooglądać :) Myślę, że my też się pewnie wprosimy do Was na teren budowy :oops: :wink:, szczególnie jesteśmy ciekawi jak wyjdzie powiększona kuchnia z salonem.

 

Pozdrawiam,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...