Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rocky, gratulujemy dołączenia do grona "naprawdę budujących". A u nas

w sobotę kończą krycie dachówką rzymską. Cieszymy się, że zdążyliśmy

przed deszczem, który dzisiaj zaczął padać w Koszalinie. Od poniedziałku

przestajemy zwracać uwagę na inne dachy :D . Zaczynamy wykańczanie "Niedużego" i mamy nadzieję, że on nie wykończy nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Fajnie że nasza grupa się ożywiła. Nasz Nieduży rośnie jak na drożdżach, dosłownie. Jak tylko wywołam zdjęcia 'pochwalę się', może Wy macie jakies zdjęia, chętnie byśmy obejrzeli. U nas dziś hydraulik rozłożył kanalizację i wylaliśmy chudziaka, a w ciągu kilku dni oczekiwania na hydraulika już wymurowano ściany do połowy okien. Teraz już na poważnie musimy rozejrzeć się za dachówką i umawiać dekarza.

Pozdrawiamy serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witamy wszystkich!!!

dawno nas nie bylo,ale co tam mamy pisac jak u nas wszystko stoi.juz 3miesiac czekamy na WARUNKI ZABUDOWY. powinnismy je dostac do 7 wrzesnia.mają jeszcze czas :roll: . Ale mamy jeszcze cicha nadzieje ze w tym roku jeszcze beda fundamenty.szok,jak nam idzie wolno to zalatwianie papierow.zaczelismy w styczniu, a mamy wrzesien. :cry: :cry: :cry: ale i tak milo nam jest popatrzec jak inne Nieduze pna sie w gore!! tylko tak dalej, a za nas trzymajcie kciuki...pozdrawiamy goraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

juz 3miesiac czekamy na WARUNKI ZABUDOWY.

Uff, jak jak to dobrze mieć uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie formalności załatwiłem bez większych problemów.

a za nas trzymajcie kciuki...pozdrawiamy goraco.

Na pewno będziemy trzymać. Powodzenia i jak najszybszego pozwolenia na budowę życzę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mamy do myślenia: z której strony wejście na schody na poddasze :) Stojąc przodem do klatki schodowej z prawej z zakrętem w lewo czy odwrotnie :) ?

 

Zdecydowalismy się na dachóweczkę RuppCeramica Sirius miedziany i dobraliśmy kolorek klinkieru na słupki w ganku i słupek na... tarasie. Postanowiliśmy zmienić okrągły wylewany słup na tarasie na słup z klinkieru. Kierownik budowy zaakceptował. Jeszcze w tym tygodniu ten słup ma stanąć, a w piątek lub sobotę zalewanie stropu.

 

Macie jakieś nowe zdjęcia Niedużych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten nasz wątek tak spadł daleko... :wink: ?

 

Rados jak przygotowania do budowy?

 

mariof może znajdziesz choć trochę czasu i zamieścisz kilka zdjęć :wink:

 

Oka jak idzie wykańczanie?

 

IwonaG dach juz pokryty?

 

Anna Wiśniewska widzę, że schody nabrały nowych kształtów i mają poręcz :)

 

My czekamy właśnie na więźbę, ma przyjechać w poniedziałek, wyszło 9m3 drzewa na dom z garażem. Dekarz dopiero na początek listopada, ale za to solidny fachowiec. I domek będzie stał :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. Ja też jestem zauroczona projektem D33.

Mam nadzieję, że w tym tygodniu kupimy działkę i wiosną ruszymy z budową.

Będziemy budować w Poznaniu.

Cieszę się ,że tylu osobom podoba się ten projekt, a co więcej, że już tyle osób mieszka w swoim wybudowanym domku i chwali sobie wybór D33.

Nasza działka ma wjazd od południa, tak więc myślę sobie, że pewne przeróbki będą nieodzowne.

Np okno w sypialni na dole będzie wychodziło na wschód, a nie tak jak w projekcie-na tylnej ścianie, która u nas wypada na północy,

w salonie okno tarasowe będzie na bocznej, tzn zachodniej ścianie, i tam będzie taras,a na północnej ścianiej-zwykłe okno.

Mam zamiar zrezygnować z zadaszonego tarasu na rzecz pokoju dziennego,

kuchnię chciałabym mieć zamkniętą od strony salonu, wchodziłoby się do niej od korytarza.

Na poddaszu mamy zamiar dać po jednym większym oknie zamiast dwóch małych.

No i oczywiście zrezygnujemy z dodatkowego małego okna w małym pokoju na parterze.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, dla których "Nieduży" jest spełnieniem marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj malchu !

Mam nadzieję, że w tym tygodniu kupimy działkę i wiosną ruszymy z budową.
Powodzenia w realizacji planów! Jak widać znacie juz ten projekt dobrze i macie przemyślane zmiany. Czy macie zamiar też w przyszłym roku już zamieszkać?

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, dla których "Nieduży" jest spełnieniem marzeń.
To właśnie my :)

 

kuchnię mam zamkniętą
IwonaG W jaki sposób masz zamknietą kuchnię? Może jakieś zdjęcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I W O N A G.

Chętnie obejrzałabym zdjęcia z Twojej budowy. My też chcielibyśmy wersjęD33L . Bardzo jestem ciekawa, jak wyglądają wnętrza po tych przeróbkach. Myślę , że fajnie, bo gdy zamknie się kuchnię, to pokój byłby trochę za mały , aby ustawić tam wygodny stół z krzesłami oraz meble wypoczynkowe. Właśnie kanapę widziałabym na ścianie "od kuchni", a stół pod oknem. Trudno to opisać.

Nie pisałaś nic o oknach, więc raczej nie zmieniałaś ich w salonie?

my myślimy o wyjściu na taras z "bocznej" ściany.

 

ROCKY

Rzeczywiście, marzą nam się przyszłe święta bożonarodzeniowe w "Niedużym".

 

Żeby tylko udało nam się kupić działkę. Mamy jedną "na oku", ale to nic pewnego, więc nie mogę się na razie cieszyć.

 

Życzę budującym budowlanych sukcesów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy!

no niestey chyba przełozymy budowe na przyszly rok.Niestety nie zdazymy z fundamentami.Jestesmy w trakcie zalatwiania pozwolenia na budowe...no chyba ze.....pogoda dopisze do konca listopada.hihihi.ale w to nie wierze.

no i witam Poznanianke!!!! zdradzcie gdzie macie działke.?:). jesli oczywiscie nie chcecie zapeszac. My budujemy sie w Nowej Wsi-Swarzedz....w takim razie nasz Nieduzy nie bedzie osamotniony:) :D

pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...