Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzień dobry :lol:

 

Filar na tarasie ma miedzy 35 a 40 cm (nie pamiętam dokładnie, ale był to jakiś standardowy rozmiar). Więsze były już zbyt masywne.

 

Pozdrawiam!

witam

sprawdz przy okazji jaki masz ten filar. Właśnie w sobote zalałem filar 40cm, zobaczymy jak bedzie wyglądał....

 

 

Z wczorajszych obliczeń czysto matematycznych wyszło mi, że nasz filar ma 30 cm :roll:

Ale jak na mój gust to raczej niemożłiwe i stawiam na 35 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie Waszystkich "niedyżych" !

Ogromnie się cieszę że d33 wzbudza takie zainetrewsowanie, ponieważ juz wkrótce planuje skorzystać z Waszych doświadczeń :D Projekt jest naprawde świetny i do tego mało skomplikowany. Szczególnie dach który ponoć jest znaczącym kosztem całej budowy. I w związku z tym mam pytanie do osoby piszącej o koszcie dachu 35000zł, skoro dach jest tak mało skomplikowany to skąd taka cena? I jeszcze jedno czy ktoś z Was powiększał salon kosztem tarasu (myślałam o zrezygnowania z wnęki i filara przez co dom miałby kształt kwadratu)? Boje się że 23 m/2 to troche za mało jak na pokój z kominkiem. Acha, no i czy ktoś z Was wybudował swój "nieduży" domek w okolicach Łodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie Waszystkich "niedyżych" !

Ogromnie się cieszę że d33 wzbudza takie zainetrewsowanie, ponieważ juz wkrótce planuje skorzystać z Waszych doświadczeń :D Projekt jest naprawde świetny i do tego mało skomplikowany. Szczególnie dach który ponoć jest znaczącym kosztem całej budowy. I w związku z tym mam pytanie do osoby piszącej o koszcie dachu 35000zł, skoro dach jest tak mało skomplikowany to skąd taka cena? I jeszcze jedno czy ktoś z Was powiększał salon kosztem tarasu (myślałam o zrezygnowania z wnęki i filara przez co dom miałby kształt kwadratu)? Boje się że 23 m/2 to troche za mało jak na pokój z kominkiem. Acha, no i czy ktoś z Was wybudował swój "nieduży" domek w okolicach Łodzi ?

 

Witam :lol:

 

To prawda, projekt jest uroczo skromny z zewnątrz i niespodziewanie przestronny i ustawny od wewnątrz :lol:

Wczoraj mieliśmy wizytację sąsiadów i nie mogli się oni nadziwić, że aż tyle przestzreni mieści się pod tym skromnym daszkiem :lol:

 

Nasz dach jest z dachówki cementowej. Jego koszt to około 35 tys. ze względu na drogie gąsiory i wykończenia. Sama dachówka nie była jeszcze taka droga, ale te elementy wykończeniowe- koszmar. Ale i tak jest to dość tani dach, przy lukarnach, daszkach i różnych załamaniach koszt dachu potrafi sięgnąć i 60 tys.

 

Nie polecam chyba powięszania salonu kosztem tarasu. Ten taras to dusza tego domku, bez niego wyglądałby jak zwykła kostka. A kominek w tym salonie wygląda bardzo ładnie, wcale nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Wiem, bo sama już kominek w salonie mam :lol:

 

Nasz Nieduży stoi dość daleko od Łodzi, od Żagania też :wink: niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój dach zapłaciłem ok. 29.000 zł (Brasa Celtycka, 2 lata temu, okna). Obecnie przy tych cenach koszt 35.000 nie jest wcale duży.

Odnosnie powiększania pokoju kosztem tarasu. Nie jestem zwolennikiem tak jak Anka. Taras dodaje uroku temu domkowi. Jeśli chcesz mieć większy pokój połącz go z kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu bardzo Ci zazdroszczę że już mieszkasz w swoim domku. U mnie jest to nadal kwestia odległej przyszłości. Nie wiem jak przeżyje najbliższe dwa/trzy lata. :(

Szczerze mówiąc bardzo mnie pocieszyłaś informacją że pokój gościnny wydaje się bardzo przestronny.

Jednak nadal zastanawiam się jak zwiększyć salon nie ingerując radykalnie w projekt, no i uwzględniając Wasze spostrzeżenia nie rezygnując z wnęki z tarasem :D

Kuchnię planuje mieć otwartą na pokój więc jak pisał Dżek faktycznie zyskam dodatkowe 9 m/2. Ale słyszałam o jeszcze jednej możliwość, (tylko się nie śmiejcie, nie wiem na ile jest to rozsądne) :oops: ponoć można wybudować ściany domu niejako „na zewnątrz”, czyli powiększając metraż domu o szerokość ścian budynku. Zakładając, że szerokość ściany to jakieś 0,5 m można zyskać wiele. Nie wiem czy opisałam to dość jasno, jednak jeśli ktokolwiek mnie zrozumiał to czy taka zmiana wymaga zgłoszenia jej architektowi?

I jeszcze jedno, Dżek pisałeś o przesunięciu ścianki pomiędzy kuchnią a pomieszczeniem gosp. i spiżarnią. Czy taką zmianę należy zgłosić architektowi? Jeśli tak ile za nią zapłaciłeś?

PS. Dwa tygodnie temu zadzwoniłam do jednego z architektów ze strony Muratora aby zorientować się w cenach przeróbek w projektach i za teoretycznie powiększenie salonu kosztem tarasu (nad czym zastanawiałam sie wcześniej) zażyczył sobie 300 zł, aż boje się pomyśleć o jakichś poważniejszych zmianach.

 

Czy ktoś z Was zrobił garderobę pod schodami? Czy jest to praktyczne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka:

Przy adapatacji projektu Niedużego ja powiedziałem swojemu orchitektowi o zmianach w projekcie i on powiedział ile będzie kosztować całość. Także nie mam pojęcia ile kosztują poszczególne zmiany. Najlepiej negocjować całość.

Odnośnie przesunięć. Musisz pamiętać, że jedna zmiana powoduje następne. Przesunięcie ścianki pomiędzy kuchnią a pomieszczeniem gosp. na dole powoduje przesunięcie komina na górze, przesunięcie komina nad kominkiem powoduje, że możesz trafiać na krowiew (trzeba robić z dwóch stron krokwi słupy podpierające) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka

Nie mieszkamy jeszcze w naszym domku niestety :wink:

Wprowadzamy się latem. Jak się uda to w lipcu, jak coś pójdzie gorzej to pewnie w sierpniu :wink:

 

Przyznam się, że nie słyszałam o stawianiu domu po zewnętrznych krawędziach więc nie wiem zupełnie, czy to rozsądne, czy też nie :wink:

Ale myślę, że w Muratorze powinni Ci na to pytanie bez problemu odpowiedzieć.

 

Dżek ma rację odnośnie kosztów zmian. Przemyśl je wszystkie dobrze, a jak już będziesz wiedziała, czego chcesz to negocjuj z projektantem cenę całości.

I pamiętaj o tym co napisał Dżek odnośnie przesuwania ścian- jedne zmiany pociągają za sobą następne. Nie wolno niczego ppominąć, bo potem może być katastrofa.

 

Trzymam kciuki za powstawania kolejnego Niedużego :lol:

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Nieduży ma błędy... w projekcie...

 

A co do wnęki na tarasem wg mnie powinna zostać to jest to przez co ten domek wyglada ładnie. Widziałem taki ze zlikwidowanym podcieniem - makabra ! (przynajmniej dla mnie) Ja pomieszczenia gospodarcze wraz ze spiżarnia zlikwidowałem bo kotlownia wylądowała w garażu dostawiony obok wiec kuchnia została przesunieta a salon sie powiększył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...