Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

Rocky

 

Mamy garaż dwustanowiskowy, przyklejony do ściany, projekt lustrzany.

Ścianka kolankowa nieznacznie podniesiona żeby wszedł dach garażu i nie było prznikania połaci dachowych. Bardzo chcieliśmy zachować kopertowy

kształt dachu Niedużego i wyszły nam "prawie dwa Nieduże". Garaż zaprojektował architek, który adoptował projekt. Efekt widać na zdjęciach.

Widziałem w lipcu skończonego Niedużego w Giżycach też z dostawionym garażem przy drodze między Sochaczewem a Płockiem.To chyba blisko W-wy.

Pozdrawiamy Anka i Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy można spokojnie kupić projekt taki jaki jest, a później dopiero martwić się o wprowadzenie zmian dotyczących np.:

a) wyboru materiału na ściany np. Maxa.

b) doprojektowania garażu (Domka, mariof, Woitek i Anka);

c) likwidacji małego okna w pokoju (Dżek, Anna Wiśniewska);

d) zamiany par okien na jedno (Domka, Dżek, Anna Wiśniewska);

e) powiększenia łazienki i kuchni (Dżek, franekF, Anna Wiśniewska);

f) zwiększenia okapu dachu (Domka, franekF);

g) zmiany średnicy filaru (Anna Wiśniewska, mariof)

h) zrobienia piwniczki pod schodami (Dżek), spsosobu ocieplenia poddasza, dobudowania ganku, dodania styropianu jako warstwy akustycznej, zmiana położenia grzejników (wszystko franekF), zwiększenia okna łazienkowego i zmiany wysokości okna kuchennego (Anna Wiśniewska).

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie projektu, żeby móc później bez problemu te wszystkie (?) zmiany wprowadzić w życie (zgoda autora itp.)?

 

Które zmiany trzeba uwzględnić już przy składaniu wniosku o pozwolenie na budowę, a które można wprowadzac na bieżąco?

 

Domka, mariof: macie chyba inny garaż niż Wojtek i Anka, podeślijcie mi proszę jakieś zdjęcie lub szkic Waszych rozwiązań.

 

Wszystkim z góry Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

moj garaz jest 2 stanowiskowy (jeden samochod za drugim) jest doklejony do sciany (tam gdzie sa schody) i wystaje z przodu 1,5m. Dach zostal rozsuniety, wiec przybyla kalenica.

a co do slupa to w projekcie jest 44cm ja dalem 40cm, niektorzy dali jeszcze mniejszy i stoi :)

wyslij prosbe do mnie (zebym nie zapomnial) na email o zdjecie to ci cos podesle w chwili wolnego czasu, szal budowy trwa.....

sorry za balagan slowny, czas leci :) ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ja bardzo żałuję Wojtku, że akurat wtedy miałam tez "zadymę" z hydraulikami. Ale cieszę się, że pomimo tego udało się Wam conieco zobaczyć i dowiedzieć.

 

Jeśli tylko jeszcze kiedyś będziecie w okolicy serdecznie zapraszam na kawkę :lol:

 

Tacie przekażę :lol:

 

Pozdrowienia dla całej Waszej rodzinki! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż myślę nad ewentualnymi zmianami, a ponieważ nie miałem okazji być w "Niedużym", to napiszcie czy wg Was nie za małe/wąski/ciasne są:

- przedsionek (poszerzenie kosztem kotłowni)

- klatka schodowa (poszerzenie kosztem pokoju 3);

- kuchnia (poszerzenie kosztem tylko kotłowni);

- łazienka na parterze (poszerzenie kosztem sypialni).

 

Czy w holu na górze jest całkiem ciemno, nie widzę tam żadnego okna? Warto dołozyć okno nad schodami, żeby oświetlało klatkę i hol?

 

Czy na poddaszu w 14 potrzebne są 2 pary okien?

 

WojciechF: Gdybyś mógł się podzielić swoimi wrażeniami z pobytu w "Niedużym", jak się ma rzeczywistosć do tego co na rysunku?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w " Niedużym" u Anny Wiśniewskiej- bardzo ładnie wybudowany dom. Miłym zaskoczeniem była dla mnie przestrzeń panująca w salonie. Myślałem, że jest on mniejszy. Duży pokój na dole (4m na 4m) jest naprawdę duży a ten mniejszy (ok. 8m2) może pełnić funkcję sporego gabinetu. Ja w swoim "Niedużym" poszerzyłem klatkę schodową do 2m, łazienka na dole jest akurat ( moim skromnym zdaniem), więc nie będę jej poszerzał. Co do kotłowni to przenieśliśmy ją do "doklejonego" garażu, gdyż w okolicy nie ma gazu i jesteśmy zmuszeni palić czym innym. Uważa jednak, że otwarty aneks kuchenny wraz z salonem stanowią tak dużą powierzchnię, że nie trzeba zmniejszać kotłowni. Góra nie jest już tak porywająca ale na pokoje dziecięce w zupełności się nadaje (tak będzie w naszym przypadku). Podnosimy o jeden bloczek ściankę kolankową, chcąc jednocześnie zlikwidować słupy podpierające krokwie ( zrobimy na niej dodatkowy wieniec), tym samym powierzchnia pokoików nieco się powiększy). Na temat ilości okien na poddaszu nie mam zdania, ale na pewno rezygnuję z podwójnych na rzecz jednego większego. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Właśnie zakupiliśmy projekt D33L!

Budowę planujemy na wiosnę, więc mamy jeaszcze trochę czasu. Jak go najlepiej wykorzystać?

Mam zamiar kolejno:

1) Zrobić adaptację i plan zagospodarowania działki. Pozwolenie na budowę chcę otrzymać na początku przyszłego roku, więc poczekam jeszcze trochę, aby mapki do celów projektowych nie straciły wazności (tylko 3 m-ce).

2) Wykonać szczegółowy kosztorys, żeby wiedzieć na jakie koszty się trzeba nastawić tzn. czy damy radę. Myślicie, że warto, że te kosztorysy rzeczywiście odzwierciedlają koszty?

3) Znaleźć kierownika budowy i z jego pomocą wybrać ekipę.

4) W międzyczasie podłączyć wodę i prąd.

 

O czym zapomniałem, nad czym jeszcze warto się zastanowić przed rozpoczęciem budowy stanu surowego, czy np. umiejscowienie zlewu w kuchni też już będzie istotne itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Faktycznie, dużo pracy. Po obowiązkach zawodowych na budowę a potem do łóżka i spać. Dzieci prawie ojca nie widują. Obecnie mam zalany strop, zrobioną więźbę na garażu. Na początku listopada cieśla zaczyna więźbę na domku. Dzisiaj wylałem podlogę w garażu (pierwszą warstwę), a wczoraj położyłem kanalizację. Mam nadzieję, że w grudniu wstawię okna i będę walczył dalej. Pozdrawiam wszystkich "Niedużych"!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

trochę czasu już minęło, ale może ktoś skomentuje moje pytanie:

 

Rocky

 

Mamy garaż dwustanowiskowy, przyklejony do ściany, projekt lustrzany.

Ścianka kolankowa nieznacznie podniesiona żeby wszedł dach garażu i nie było prznikania połaci dachowych. Bardzo chcieliśmy zachować kopertowy

kształt dachu Niedużego i wyszły nam "prawie dwa Nieduże". Garaż zaprojektował architek, który adoptował projekt. Efekt widać na zdjęciach.

Pozdrawiamy Anka i Wojtek

 

Dla poglądu zamieszczam link do zdjęcia:

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=2&id=22111&kat=&grupa=&nxt=0

 

Moje pytanie:

Sam zamierzam budować dość podobny do D33 projekt (C77) i chciałm dostawić do niego dwustanowiskowy garaż. Rozwiązanie Wojtka&Anki jest dla mnie rewelacyjne, bo wygląda ślicznie. Ale.

Właśnie, jak Wam się sprawdziło zimą. Mam poważne obawy, co dzieje się z zalegającym śniegiem między ścianą budynku, a sąsiadującą z nim połacią dachu garażu? Jak rozwiązaliście ten problem?

 

Pytam, bo pierwotnie chciałem dostawić do budynku z dachem kopertowym garaż z dachem dwuspadowym,ale przy szerokiej (2 stanowiska) bryle garażu wygląda to pewnie nieszczególnie. No i cały czas mam obawy, co z tą zalegającą zmarzliną ...

 

gdyby ktoś miał jakieś sugestie, doświadczenie - z góry wielkie dzięki

 

pozdrawiam

 

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zamierzam budować dość podobny do D33 projekt (C77) i chciałm dostawić do niego dwustanowiskowy garaż. Rozwiązanie Wojtka&Anki jest dla mnie rewelacyjne, bo wygląda ślicznie. Ale.

Właśnie, jak Wam się sprawdziło zimą. Mam poważne obawy, co dzieje się z zalegającym śniegiem między ścianą budynku, a sąsiadującą z nim połacią dachu garażu? Jak rozwiązaliście ten problem?

Pytam, bo pierwotnie chciałem dostawić do budynku z dachem kopertowym garaż z dachem dwuspadowym,ale przy szerokiej (2 stanowiska) bryle garażu wygląda to pewnie nieszczególnie. No i cały czas mam obawy, co z tą zalegającą zmarzliną ...

gdyby ktoś miał jakieś sugestie, doświadczenie - z góry wielkie dzięki

 

Mój potencjalny kierownik budowy oraz architekt adaptujący również ciekawi byli rozwiązania Wojtka i Anki i dostrzegali problem, o którym piszesz. Ponieważ mi osobiście nie zależało szczególnie na takim rozwiązaniu nie dociekałem szczegółów.

 

Ja właśnie robiłem adaptację D33L i zdecydowałem się doprojektować garaż 2-stanowiskowy z dachem dwuspadowym. Garaż doklejony jest oczywiście od strony łazienki, ścianę z tyłu ma na równi ze ścianą budynku i jest szeroki na 6,20m. Dach garażu schodzi trochę poniżej dachu domu i zachowane ma takie same kąty z trzech stron (skos z boku). Na rysunku wygląda ładnie, nie wcina się zbyt wysoko w dach domu. Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie w rzeczywistości.

 

Pozostaje oczywiście jeszcze rozważenie dobudowania garażu wolnostojącego z dachem 4-spadowym, takiej miniaturki domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpytałem znajomą architekt i stwierdziła, że problem jest dość banalny, bo radą może być maleńki dwuspadowy daszek, między płaszczyzną dachu garażu, a ścianą domu; albo łatwiej - rynna pod odpowiednim kątem dokładnie w tym samym miejscu...

Jakoś musiałbym to chyba na żywo zobaczyć, ale cóż, wierzę jej jako fachowcowi.

 

Natomiast Rocky, gdybyś miał gdzieś fotkę (albo obrazek poglądowy) jak się prezentuje przyklejony garaż z dachem dwuspadowym, do bryły budynku z dachem kopertowym, byłbym bardzo wdzięczny za linka.

 

dzięki i pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Anka i Wojtek

 

Postaramy się odpowiedzieć na pytania Geriona;

Po pierwsze przeżyliśmy już trzy zimy - nie było problemu z zalegającym śniegiem

Miejsce styku ściany z połacią dachu garażu zakończyliśmy obróbką blacharską w kształcie koryta, którego bok wychodzi na ścianę na wysokość 50 cm ( od strony wjazdu ścięty zgodnie z połacią aby niebylo go widać ). Ten fragment budynków znajduje się na północnej ścianie i ukierunkowany jest z zachodu na wschód przy minimalnym wietrze tworzy się tam przeciąg i praktycznie śnieg jest wydmuchiwany z tego zaułka. W czasie budowy zastanawialiśmy się nad podgrzewaniem koryta ( rozwiązanie stosowane w rynnach ) ale ostatecznie za namową "górali", którzy robili dach odstąpiliśmy od tego pomysłu. Życie potwierdziło ich racje dotyczące zabezpieczenia ściany przez podwyższenie koryta oraz to, że śnieg wywieje wiatr bo tworzy się tam taki pseudo komin.

Praktycznie podczas opadów snieg zalega na wschodnich połaciach dachu a nie ma go w tym zaułku.

 

Pozdrawiamy

Wojtek i Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...