Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Witam, jestem nowy na Forum. W D33L mieszkam od póltora roku. Bardzo wygodny. Wentylacja wg. projektu nie byla wystarczajca. Dopilnowalem, aby z kazdego pomieszczenia i z lazienek wyprowadzic osobny kanal wentylacyjny, a ze spizarni nawet dwa (nawiew i wywiew) - wiekszosc tych kanalow wychodzi w kominach, tylko z malej lazienki na dole trzeba bylo prowadzic osobny kominek wentylacyjny. Dodatkowo w oknach polaciowych na gorze sa standartowe nawiewniki, skuteczne. W oknach na parterze zalozylem nawiewniki higrosterowalne. Z tymi nawiewnikami nie nalezy przesadzac (patrz dziennik Alicjanki) - zalozylem trzy, czyli w kazdym pokoju po jednym i to zupelnie wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wmw, mam nadzieję że dołączysz tu na stałe!

Napisz kilka słów o swojej adaptacji D33, jakie zmiany wprowadziłeś, czy dobudowywałeś garaż itp?

 

Iwona G witaj po przerwie. Walka o warunki wygrana czy zmieniłaś lokalizację? Kiedy zaczynasz, na jakim etapie jesteś? Ja też startuję w tym roku, będzie nam raźniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky witaj

 

warunki przeżyłam,

lokalizacji nie zmieniłam

 

Jesteśmy uparci oboje z mężem

jak nas drzwiami to my oknem

 

Jak zacznę pisać dziennik budowy to opiszę przygody z ZUD

pokrótce

trafiłam na strajk włoski

 

ale czekam na pozwolenie - już tydzień

 

Rocky no to ruszamy na wiosnę

moje GG 3531553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z aereco, ale nawiewniki mam rzeczywiscie takie - nie wiem czy sa jakies inne higrosterowalne.

Zmian duzych w stosunku do projektu nie robilem, bo caly domek bardzo mi od poczatku pasowal i teraz swietnie sie w nim mieszka.

Garaz mam stojacy osobno, a dodatkowo przy scianie z mala lazienka wiate na samochod - po przedluzeniu dachu w tym miejscu wiata wyszla calkiem foremna, udalo sie zrobic w niej strop drewniany i teraz jest tam bardzo pojemny stryszek, do którego wchodzi sie po opuszczanych schodkach.

Zmienilem uklad pokoi na górze: zamiast dwóch malutkich mam jedna duza sypialnie, a stryszek dostal okno i z ciasnej kiszki zrobil sie calkiem ustawny, troche na szpargaly a troche jako garderoba.

Najbardziej jestem zadowolony z dodatkowego okna nad schodami - nie ma go w projekcie. Musialem zrobic polaciowe, bo za sciana jest wiata. Bylo to zaplanowane przed budowa dachu, gdyz wg projektu w miejscu tego okna przechodzily krokwie. Szef budowy nazywal to co zrobil "wymian" - taki poprzeczny kawalek krokwi, w kazdym razie dach trzyma sie i okno tez jest. Trzeba bylo zamowic specjalne, bardzo niskie (50x 90, nizszego podobno nie robia). Chodzilo o to , aby okno nie siegalo wysoko nad schody, bo byloby je trudno otwierac i myc. Okno jest usytuowane dokladnie nad podestem schodów, do otwierania jest specjalny kijek, ale ze stolka lub malej drabinki siega sie do niego bardzo latwo i nie trzeba sie gimanstykowac przy myciu. Schody sa bardzo pieknie doswietlone. Okno bylo co prawda drozsze od pozostalych, bo nietypowe no i trzeba bylo na nie kilka tygodni poczekac, ale efekt jest znakomity.

Nie wiem dlaczego z polskich liter wchodzi i z prawego altu tylko óÓ, a inne nie chca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec vaillanta zasobnik polski, grzejniki cosmo nova (sa bardziej biale niz np. purmo), zdjecia chetnie bym zamiesci tylko za bardzo nie mam czasu. mozesz napisac jak sie to robi w onecie jak duze moga byc zdjecia?

moja budowa to jeden rok fundamenty, na drugi sciany no i teraz vat mi pogonl kota i mam zamiar zamieszkac w kwietniu. wlasnie robia gaz zostaly podlogi do wylania i wykonczenia, jestem optymista i mam nadzieje ze zdaze

jestem tylko zalamany bo telekompromitacja ma problem z podlaczeniem mi telefonu a co za tym idzie internetu, polska paranoja kable leza w ulicy dla wszystkich sasiadow z naprzeciwka , zaden nie chce telefonu a ja chce, a oni mi na to ze mi nie moga podlaczyc bo nie mam kabla, wspaniale niech zyje tepsa, akabelki leza i gnija :) wiecie moze jak na tak glebokiej wsi mozna miec internet? podobno ktos tam radiowo podlacza ale nie wiem kto, w poznaniu mam tele 2 ale oni tylko 5km od nadajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...