Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

Witamy Miłosniików D33!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jak narazie jestesmy w posiadaniu kawalka ziemi i zastanawiamy sie nad "Nieduzym". Domek jest uroczy a zarazem prosty w swojej bryle prawie niczego mu nie brakuje. zaczniemy budowe latem :lol: tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrowienia dla NIEDUŻYCH

 

Mam prośbę - zanim kupię projekt (bo jak na razie skłaniam się ku d33) chciałbym sobie porównać koszty budowy z innymi projektami, w tym celu prosiłbym was o podanie np. ile dachówek na pokrycie niedużego (jaka powierzchnia dachu), ile pustaków (beton komórkowy), ile drzewa na wierzbę dachową itp.

 

Mam nadzieje że niedługo dołączę do waszego grona miłośników niedużego a jak na razie pozdrawiam wszystkich.

 

Ps. A co sądzicie nieduży z niebieskim dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woj-jur właśnie kierownik budowy przygotowuje mi listę potrzebnych materiałów dla mojej adaptacji D33L (czyli wraz z 2-stanowiskowym garażem). Jak tylko to będę miał (może już w przyszłym tygodniu) postaram się udostępnić.

 

Nieduży z niebieskim dachem? - na pewno będzie rzucał się w oczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos brał pod uwagę C77 " Zręczny" - zastanawiam się czy decydować się na D33 czy C77 - i jakoś nie mogę się zdecydować. Czy ktoś też miał taki dylemat? I co przekonało do D33?

 

namiar na C77: http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=c77&powierzchnia_domu=A&bryla=A&imageField.x=25&imageField.y=10

 

namiar na D33: http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=d33&powierzchnia_domu=A&bryla=A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wybierałem projekt zanim C77 pojawił się kolekcji Muratora to nie miałem takiego dylematu (jak chyba większość osób z tej grupy). O porównaniu C77 i D33 dyskutowano w tym wątku: C77 czy D33? Na plus D33 widzę taki a nie inny taras (chluba Niedużego!), normalne schody ze spocznikiem, pomieszczenie gospodarcze tuż przy wejściu, bardziej ustawne pokoje na poddaszu.

No i oczywiście D33 jest już już dokładnie "rozpracowany" w tym wątku, a Ci którzy już w nim mieszkają są bardzo zadowoleni :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rocky!

Czekam na dane od twojego kierownika to mi pomoże na pewno z decyzją co do d33.(jak możesz to podaj mi koszty bez garażu, ja chyba postawie oddzielnie)

 

Greekg

Co do c77 to chyba jest ,,przekąbinowany nieduży” dla mnie wydaje się zadurza powierzchnia dachu - może inaczej niepotrzebne tyle zadaszeń co zwiększy koszty dachu za to mógł bym pokryć garaż dostawiony do niedużego (mogę się mylić po prostu tak myślę)

Z tyłu c77 taras ok. no i drzwi na taras w sypialni podobają mi się w niedużym też zrobię. Salon ok.(większy od d33) ale popatrz na schody albo bardzo małe albo w d33 bardzo duże no nie wiem. Kominek też ni jako.

 

Ja jeszcze będę się zastanawiał, te dwa projekty mi się podobają ale skłaniam się do niedużego. Może za sprawą tych ludzi co o nim tak dużo piszą, mieszkają już w nim no i go chwalą. A jak się okaże że c 77 jest be! To co w tedy?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak my wybieraliśmy D33 to C77 nie było

 

Moim zdaniem C77 bardzo udany projekt

naprawia wady niedużego

 

tzn. okno z kuchni skierowane na wejście do domu

no i to co mnie się bardzo podoba to wyjscie z sypialni na taras

 

ale ja buduję niedużego bo juz mam projekt

 

zawsze jest wyjście

 

wybudowac drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

od dawna mam projekt Niedużego i w tym roku chcemy go wreszcie zbudować ale niestety jesteśmy na etapie załatwiania kredytu.to jest koszmar. nie mam pojęcia o kosztorysach i harmonogramie budowy no i z ekipą trudności. mam pytanko chcemy zrobic tylko parter i może powiecie mi ile to może kosztować. nie mam żadnych oszczedności więc ratuje mnie tylko kredyt. bardzo chce mieć ten domek [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj URBANEK !!!

Zerknij na moją stronę www (kliknij taką ikonkę z domkiem poniżej), tam jest kosztorys Niedużego wraz z 2-stanowiskowym garażem zrobiony przez uprawnionego Kierownika Nadzoru na podstawie cen z II kwartału 2004 wg pozycji zgodnych z drukiem banku PKO BP SA na kredyt. Druga sprawa - ile rzeczywiście ma on wspólnego z rzeczywistością :-? No ale jak na początek może być Ci bardzo pomocny.

 

Co do kredytu tylko na wybudowanie parteru to przynajmniej w PKO BP SA mogą być z tym problemy. Większośc banków udziela kredytu budowlanego w takiej wysokości, aby kwota ta pozwoliła zamknąć całość inwestycji (tzn. aby wraz z środkami własnymi starczyło na wybudowanie całego domu, a tym samym możliwe było uzyskanie pozwolenia na użytkowanie). Czy znalazłeś bank, który udzieli Ci kredytu budowlanego tylko na zrobienie parteru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

byłam na waszej stronce super pomocna,dzięki wielkie.

A co do banku to byłam w Millenium powiedzieli że jak bedzie odbiór budynku to ok. a projekt zakłada budowe etapami gdzie 1 ogranicza sie tylko do wykończenia parteru i można robić odbiór (tak mi powiedział kierownik budowy).Nie wiem jak to wyjdzie ale jestem dobrej myśli.

A mam pytanko mój d33 jest bez garażu wasz z garażem o ile on powiększa metraż samego d33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWONA G

Byłam w expanderze mogę wziąsć kredyt w Millenium, GE albo BPH narazie najbardziej pasuje mi Millenium ale problem w tym że nie wiem o jaką kwotę powinnam się starać. Mam już fundamenty Niedużego i przyłącze wody i prądu tylko brakuje domku. Dzisiaj mam spotkanie z budowlańcem ma przedstawić kosztorys ,ciekawe czy kwota mnie zabije???

Dzięki stronce Rokiego mam orientacyjne ceny ekip ale to dopiero pierwsza ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem właśnie kompleksową szczegółową wycenę dachu od sprawdzonej ekipy, do wglądu na mojej stronie w dziale Kosztorysy. Powierzchnia dachu z garażem 229m2.

Ogólnie [ceny NETTO]:

=>> robocizna za foliowanie, łacenie i obróbki blacharskie ~ 10 tys. (odejmując montaż więźby)

=>> materiały (ale ich jest :o , bez więźby, dachówka ceramiczna, okna połaciowe) ~ 24 tys.

 

No ładnie :wink: Co myslicie o tych cenach?

 

URBANEK nasz garaż ma wymiary wewnątrz 6,25 X 5,50 ~34m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo dachu

jak wyglada cenowo sam dach domu

tzn. ile wychodzi za metr?? :D

IwonaG zobacz szczegółową wycenę dachu na mojej stronie. Wycena obejmuje dach domu łącznie z garażem. Do tego jeszcze dojdą koszty więźby, której będzie około 10m3.

 

Anna Wiśniewska piękny album przygotowałaś!!! Jest co pooglądać i wreszcie więcej zdjęć z wnętrza. No ale co tu duzo pisać, piękny dom - to i piękne zdjęcia :) . A na tym zdjęciu to chyba tylko Mikołaja z workiem prezentów brakuje :), rzeczywiście jak w bajce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...