Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

UF.. :oops:

ale mam sąsiadów

mam w końcu pozwolenie na budowę (od październikasię staram)

ale nie prawomocne :oops:

sąsiedzi nie odebrali poleconych

i stoję z budową :evil: :evil: :evil: :evil:

Bądź dobrej mysli! Ile czasu potrzeba na uprawomocnienie i czy to jest mozliwe pomimo nieodebrania listów przez sąsiadów? W sumie to w czym rzecz, z czego wynikają te wszystkie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w czym rzecz, z czego wynikają te wszystkie problemy?

 

Problem w tym, że sąsiedzi muszą być poinformowani o wszystkich działaniach tj. że staram się o pozwolenie na budowę, musi przyść zwrotka poleconego listu,że zostali powiadomieni i nie wnoszą uwag

moja sąsiadka ( jak mi powiedziała ) z definicji nie odbiera poleconych :evil: :evil: :evil:

ale żeby było śmieszniej to wogóle tam nie mieszka tylko traktuje to jako lokate kapitału. :evil: :evil:

poprosiłam po powtórnym wysłaniu odebrała minął miesiąc :( :( :( :(

 

teraz jest już decyzja tzn.pozwolenie na budowę już otrzymałam i dzwonię do sąsiadki by odebrała swierdziała ,że korzonki ją bolą i pójdzie na poczte za tydzień może dwa. :evil: :evil: :evil: :evil:

 

A my czekamy :evil: :evil: :evil:

 

I teraz jak przyjdą wszystkie zwrotki poleconych to po ostatniej dwa tygodnie uprawomocnia sie pozwolenie

 

 

możesz sobie wyobrazić co czujemy wszystko nagrane a my jak na szpilkach :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

budowlaniec zaczął budowę innego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka

Nie denerwuj się ja też mam pod górkę.Ekipa czeka tylko na telefon a ja juz 3 tydzień czekam na decyzję kredytową z banku.Ekipa miała ruszyc od początku maja u mnie i nici bo nie wiem czy dostane ten kredy czy nie.Dzowniłam do banku to dowiedziałam się że dopiero po tygodniu dostali wycene od pana który był u mnie na działce dwa dni po złożeniu wniosku.Czy robienie wyceny może trwać tydzień????????

No a potem żałoba po JPII to rozumiem ale następny tydzień i teraz dzwoniłam i niestety jeszcze musze poczekać. I jak ja mam sie nie denerwować pogoda dopisuje a tu nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariof Gratulacje! Ile czasu trwała Twoja budowa? Tylko co teraz będziesz robił, odpoczywał :wink:

 

A u nas pod koniec czerwca/początek lipca zapowiada się wylewanie ław, potem jeszcze krótka przerwa i zaczynamy na poważnie.

 

Czy więźbę na dach kupujecie dokładnie taką jak jest w projekcie, czy może trochę inne przekroje? Spotkałem sie z sugestiami, zeby zamiast 10X22 dać 10X20, trochę szerszy słup podpierający niż 14x14 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona super to kiedy mury do góry???

a z ciekawości ile ten dach z oknami?

ja mam wyliczone same okna na parter i dach z montażem za 13tys nie zmieniałam w projekcie dachowych więc mam ich sporo. Wogóle to mało zmian zrobiłam ujednoliciłam okna na dole bo każde bylo inne i mam strop drewniany, poszerzyłam też łazienke na parterze kosztem pokoju.

a jakie zmiany wy nanieśliście w niedużym???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie zmiany wy nanieśliście w niedużym???

Mam spisane chyba wszystkie zmiany, jakie dotychczas wprowadzali uczestnicy tego wątku.

 

Spośród tych zmian wybraliśmy:

- likwidacja małego okna w pokoju na parterze;

- zamiana par okien na poddaszu na jedno większe 90x140;

- dobudowanie ganku z daszkiem opartym na drewnianych filarach;

 

Zastanawiamy się wciąż nad:

- powiększeniem łazienki kosztem sypialni;

- dodaniem okna dachowego na klatce schodowej;

- podniesienie wysokości osadzenia okna kuchennego z 85cm na 100cm(na potrzeby zabudowy kuchennej z blatami);

 

A jako pierwsi chyba dobudowujemy 2-stanowiskowy garaż w sposób przedstawiony na naszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W tym roku rozpoczniemy budowę właśnie wg tego projektu. Trochę zmian wprowadzamy, także pod wpływem tego forum.

Mam zapytanie: czy gdzieś w okolicy Częstochowy albo Radomska jest taki domek albo ktoś go teraz stawia?

Chcielibyś zobaczyć nas wybór w praktyce.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Może być na mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

dach całość z oknami sztuk 5 dachówka bras celtycka ok 28000

ruszamy 15 czerwiec

zmiany

-likwidacja małego okna w pokoju na parterze;

- zamiana par okien na poddaszu na jedno większe 78x140;

-przesunięcie ściany lazienki na dole (efekt widziałam u Ani Wiśniewskiej pokoj na dole nic nie traci)

-likwidacja podcienia tarasowego(większy salon)

okno połaciowe na klatce schodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję Rocky za wiadomości, ale niestety nie znalazłem nikogo w oklicy. Mimo wszystko dzięki.

Projekt kupiliśmy pod koniec marca. Działki jeszcze nie mamy ale to kwestia krótkiego czasu - wydzielamy ją od rodziców. Teraz załatwiamy papiery do wydania przez gminę warunków zabudowy (prąd, woda, wjazd).

Budujemy z ceramiki (Max), ocieplecnie (chyba wełna), blachodachówka.

Zmian trochę wprowadzamy (usunięcie małego okienka :lol: ), ale o tym kiedy indziej.

Budowę rozpoczniemy (mam nadzieję :wink: ) pod koniec sierpnia, może we wrześniu, zobaczymy jak wyjdzie z papierami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt kupiliśmy pod koniec marca. Działki jeszcze nie mamy ale to kwestia krótkiego czasu - wydzielamy ją od rodziców. Teraz załatwiamy papiery do wydania przez gminę warunków zabudowy (prąd, woda, wjazd).

Obyście przeszli przez to bez problemów, z tego co się czyta nie ma to jak uchwalony plan zagospoarowania przestrzennego.

 

Budujemy z ceramiki (Max), ocieplecnie (chyba wełna), blachodachówka.

Zdecydowaliście się już na jakiegoś producenta ceramiki, jeżeli wogóle o tym juz mysleliście?

 

Zmian trochę wprowadzamy (usunięcie małego okienka :lol: ), ale o tym kiedy indziej.

Małe okienko :wink:, no tak, można się było domysleć :wink:, napisz jakie inne jeszcze robicie, dobudowujecie garaż?

 

Budowę rozpoczniemy (mam nadzieję :wink: ) pod koniec sierpnia, może we wrześniu, zobaczymy jak wyjdzie z papierami.

No to zapowiada się, że 4 nowe Nieduże staną jeszcze w tym roku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...