Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szkoda, że niektórzy zajrzeli tu tylko raz i więcej nie piszą, albo piszą bardzo rzadko, szkoda, ale oczywiście rozumiem, że powody mogą być różne i choćby chcieli to nie mają jak.

 

Czy wysokość osadzenia okna w kuchni pozostawiacie bez zmian? Anna Wisniewska pisała dawno dawno temu, że ze względu na zabudowę kuchenną warto je podwyższyć (a jednocześnie chyba zmniejszyć jego wysokość). Czy w takim razie podwyższyć też sąsiadujące okno od salonu, żeby to ładnie wyglądało? Jak myślicie?

 

A okna połaciowe dużo osób zmieniło (i ja tez zamierzam) na okna 90x140. Z tym, że nie jestem pewien czy takie okna są do kupienia. Standardowe zbliżone rozmiary np. Veluxa to 94x140 (+ 3 cm z każdej strony nalezy zostawić na wypełnienie wełną, jak mi poradził Pan z Veluxa). Na etapie więźby trzeba to przecież wziąć pod uwagę.

 

IwonaG, URBANEK jak tam Wasze sprawy, napiszcie koniecznie kiedy tylko ruszycie z budową ?!

 

mariof już na swoim? Jak tam pierwsze wrażenia po zamieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rocky!

 

Potwierdzam słowa poweidziane dawno, dawno temu :wink:

U nas cała zabudowa kuchenna jest na wysokosci 95 cm, tylko pod oknem- tam gdzie zlew- ze względu na okna jest 85 cm.

Ma to zalety i wady. wady- bo nisko, a zalety- bo wszystkie okna są symetryczne.

 

Też się zastanawiałam nad tym (ale po fakcie, więc czysto teoretycznie), czy podwyższałabym okna w salonie czy też nie. I chyba jednak nie. Jak dla mnie ich wysokość i wielkość jest akurat. Są duze, jasne i stanowią wielką zaletę tego projektu.

 

W sumie to teraz już się cieszę, ze wyszło tak jak wyszło i nie muszę podejmować takich decyzji. Okna mam jednakowe, a zlew nieco nizej :wink:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu, jaka miła niespodzianka :) !!! Dawno Cię tu nie gościliśmy, niektóre posty pozostały bez odzewu... tak, tak, a żebyś długo nie szukała to Ci zacytuję:

 

Anna Wiśniewska piękny album przygotowałaś!!! Jest co pooglądać i wreszcie więcej zdjęć z wnętrza. No ale co tu duzo pisać, piękny dom - to i piękne zdjęcia :) . A na tym zdjęciu to chyba tylko Mikołaja z workiem prezentów brakuje :), rzeczywiście jak w bajce !

 

Dzięki za Twoją opinię odnośnie okien, przy adaptacji wprawdze już zmieniliśmy to okno kuchenne, ale sądzę, że nie będzie problemu, aby wrócić do oryginału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Twoją opinię odnośnie okien, przy adaptacji wprawdze już zmieniliśmy to okno kuchenne, ale sądzę, że nie będzie problemu, aby wrócić do oryginału :)

 

Rocky :oops: :oops: :oops:

To za nieodpowiadanie.

Czasem naprawdę nie mam anio minutki na forum. :oops:

 

Co do okien- nie wiem co radzić. Pięknie wygląda od srodka gdy okna wszędzie w otwartym salonie i kuchni są takie same. Wiem z doświadczenia :wink:

 

Choć z drugiej strony nisko ten zlew, nisko... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy i przepraszamy. cos dawno sie nie odzywalismy...niestety na razie nie ma o czym pisac..my daleko w tyle... :cry: wciaz zbieramy wymagane papierzyska...ale damy rady, mysle i we wrzesniu ruszymy. choc juz z utesknieniem i z malutka zazdroscia czytam Wasze posty :D

pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadoS miło Was usłyszeć :-) Fajnie, że się odezwaliście. Czy projekt już zakupiliście, z czego macie zamiar budować, dobudowujecie garaż (jaki?)...? Macie u siebie ważny plan zagospodarowania przestrzennego, bo jeśli tak to powinno Wam sprawnie pójść uzyskanie pozwolenia. Nam tak się udało. Problemy mogą (ale wcale nie muszą :) ) zacząć się, kiedy trzeba oczekiwac na warunki zabudowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nieduzych

No i niestety chyba musze pozegnać się z budowa nie moge nigdzie załatwic kredytu. W Millenium ponad miesiąc trzymali dokumenty i tak pozmieniali warunki że aż sie chce płakać nie wezmę takiego kredytu, w innych bankach nie wychodzi tak jak trzeba ze zdolnoscia a jak wychodzi to za mało nic tylko usiaść i płakać. Muszę najpierw spłacić samochód i to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nieduzych

No i niestety chyba musze pozegnać się z budowa nie moge nigdzie załatwic kredytu. W Millenium ponad miesiąc trzymali dokumenty i tak pozmieniali warunki że aż sie chce płakać nie wezmę takiego kredytu, w innych bankach nie wychodzi tak jak trzeba ze zdolnoscia a jak wychodzi to za mało nic tylko usiaść i płakać. Muszę najpierw spłacić samochód i to jak najszybciej.

Spróbuj w PTF tam nie potrzeba zaświadczeń o dochodach. http://www.ptfbank.pl/?id=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie!

Zaledwie trzy tygodnie temu wbiliśmy w ziemię pierwszą łopatę pod fundamenty Niedużego, a już wyrastają ściany nośne parteru. Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy (8???) zaczniemy się wprowadzać do naszego wymarzonego domku. Niedługo postaramy się zamieścić parę fotek z budowy. Dzięki Ani i Bartkowi z Konikowa, którzy gościli nas u siebie, mamy wyobrażenie o tym, jak Nieduży może być przytulny. Aniu, pozdrawiamy Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...