Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

Dziękuję za slowa przywitania.

Franek napisz proszę, czy były jakieś problemy ze wznoszeniem ścian z pustaków keramzytowych, bo opinie przeczytane w internecie często krańcowo różnią się od siebie.

 

Iwona, jeśli chodzi o wklejanie zdjęć na forum, to mogę Ci przedstawić sposób, którego ja używam:

1. zdjęcie zmniejszasz do rozmiarów max 700pix-wysokość, 800pix- szerokość i ustawiasz rozdzielczość na 72dpi/cal.

 

2. zdjęcie umieszczasz na zewnętrznym serwerze np. na tym:

http://www.imageshack.us

poprzez wciśnięcie przycisku Przeglądaj i wybranie uprzednio przygotowanego pliku ze zdjęciem.

 

3. przyciskasz Host it! i czekasz na załadowanie zdjęcia

 

4. zaznaczasz link zakończony rozszerzeniem jpg (ósmy licząc od góry) i kopiujesz do schowka.

 

5. na forum po przyciśnięciu przycisku odpowiedzi klikasz Img i wklejasz link ze schowka.

 

6. klikasz przycisk podgląd, aby sprawdzić czy wszystko gra i jeśli tak, to wysyłasz.

 

7. gotowe :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja właśnie wyznaczyłem sobie wstępnie domek, żeby usunąć humus, co ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu.

 

Szykuję się też do pierwszych zakupów, jedyny, który potrafił wyliczyć mi przybliżoną ilość potrzebnych materiałów to majster i jemu najlepiej to zlecić. Szacuję koszt materiałów na stan surowy do więźby dachowej wraz ze wszystkimi ściankami działowymi murowanymi na parterze i poddaszu na ok.70tys. Ciekawe jak bardzo sie mylę?

 

Rozglądam się też za dachami. Koszt dachu jest naprawdę niebagatelny.

Z wycen wynika, że dla mojej adaptacji D33 wraz z 2-stanowiskowym garażem (ok. 220m2 dachu) koszt pokrycia blachodachówką jest porównywalny z kosztem dachówki cementowej i wynosi ok. 6500zł (to z powodu kopertowego dachu, jaki ma Nieduży i wielu odpadów z blachodachówki), natomiast pokrycie dachówką ceramiczną to kwoty ok. 11000zł (wszystko netto). Do tego wszystkie dodatki (łaty, kontrłaty, folia dachowa i inne) wraz z systemem rynnowym i 4 oknami dachowymi to ok. 13500zł i robocizna przy dachówkach to ok. 10000zł. Łacznie więc min. 30000zł netto. Jak mają sie do tego Wasze wyceny, ile Wy zapłaciliście za dachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona G. Gratulacje! Nie przejmuj sie bankiem, my też przeżywamy problemy z wypłatą kolejnych transz, ale widok rosnącego domu rekompensuje nam stresy. :lol: Po niedzieli zalewamy strop. Trochę było zabawy z szalunkami, ale już się z tym uporaliśmy. Zdjęcia zamieścimy po zalaniu stropu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

I rzeczywiście - wczoraj ruszyliśmy (!!!), a już na jutro szykuje się zalewanie ław. Z kierownikiem i majstrem postanowiliśmy dołożyć fundament pod komin do kominka, tam też będzie wentylacja salonu i łazienki na górze. Właśnie mi się majster pytał jaką średnicę słupa podpierającego na tarasie będziemy chcieli, 44cm jest w projekcie. Muszę to gdzieś odszukać, bo pamiętam, że było to już poruszane w tym wątku.

A satysfakcja jest ogromna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky

 

gratulacje :D :D :D :D

 

ale frajda :) :) :) mnie tez się podoba

u mnie jutro idą ściany z porothermu :) :) :)

 

miał być suporeks ale przy zamawianiu okazało się że porotherm tanszy :o :o :o właśnie decydujemy się również na dachówkę

:D :D

miała być :) cementowa

Bras cdeeltycka a prawdopodobnie będzie Robena miedź ceramiczna

powod promocja cenowa :lol: :lol: :lol: :lol:

 

wniosek pytajcie o ceny po dziesięć razy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...