Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak z ciekawości zapytam tych , którzy już wybudowali D33- czy jesteście zadowoleni z tego domu? Czy budując drugi raz wybralibyście ten sam projekt?

Jestem na etapie układania dachówki. Teraz widzę, dlaczego mówią, że dach kopertowy to najdroższy z dachów. Rzeczywiście. Choćby rynien potrzeba więcej, niż przy dwuspadowym dachu. A i okna dachowe są droższe niż zwykłe i nie mało kosztuje ich montaż.

Chcemy dać dodatkowe okno nad schodami, tylko już teraz widzę, że będzie baaardzo trudno je umyć. A okna dachowe brudzą się bardziej niż zwykłe...

To tyle moich przemyśleń :wink:

Pozdrawiam wszystkich budujących niedużego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Teraz widzę, dlaczego mówią, że dach kopertowy to najdroższy z dachów. Rzeczywiście. Choćby rynien potrzeba więcej, niż przy dwuspadowym dachu.

 

I jeszcze dużo "odpadów" jest, bo dachówki trzeba ciąć i gąsiorów sporo potrzeba i faktycznie wcale nie jest to tani dach. Gdybyśmy jeszcze raz szukali projektu, to na pewno z dachem dwuspadowym.

 

Pozdrawiam

(D33 na etapie stanu surowego zamkniętego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, dlaczego mówią, że dach kopertowy to najdroższy z dachów. Rzeczywiście. Choćby rynien potrzeba więcej, niż przy dwuspadowym dachu.

I jeszcze dużo "odpadów" jest, bo dachówki trzeba ciąć i gąsiorów sporo potrzeba i faktycznie wcale nie jest to tani dach. Gdybyśmy jeszcze raz szukali projektu, to na pewno z dachem dwuspadowym.

 

Koszt pokrycia dachu dachówką ceramiczną Sirius Rupp Ceramica wraz z orynnowaniem Braas'a wyniósł mnie 28tys., napiszice ile Wy zapłaciliście, tak żeby budujący wiedzieli o jakich kwotach rozmawiamy.

 

Chcemy dać dodatkowe okno nad schodami, tylko już teraz widzę, że będzie baaardzo trudno je umyć.

Wstawiliśmy nad klatką schodową okno Velux 55x78, można je otwierać stojąc na poddaszu i stamtąd sięgnie się też, żeby je umyć.

 

(D33 na etapie stanu surowego zamkniętego)

Maddy napisz coś więcej o swojej adaptacji Niedużego, wprowadzałeś jakieś zmiany?

 

Anna Wiśniewska bardzo dziękujemy za możliwość ponownego obejrzenia już zamieszkanego Niedużego.

 

 

U nas ma się dzisiaj zacząć ocieplenie i zabudowa poddasza, mamy zamiar zrobić sufit na wysokości ok.2,60m i zaplanowaliśmy też pozostawienie niektórych wnęk w przestrzeni za słupkami na późniejsze szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś własnie wróciłam z wakacji nad morzem, przejeżdżałam przez Koszalin i szkoda, że nie wpadłam na pomysł, by podjechac do Konikowa :( Po drodze popatrzyłam na te liczne nowe domki , mijane po drodze, no i nie wiem, czy ja taka nienormalna jestem, czy co, ale nie wiem czy wybór projektu był słuszny. Powinnam byc co do niego bardziej przekonana, a jakoś nie jestem. :( Teraz wybrałabym domek z dwuspadowym dachem. Trochę szkoda, że w pokojach na poddaszu są tylko okna połaciowe, bo jak pada deszcz to okna nie można otworzyc, a zimą to wpada śnieg. Fajnie miec w pokoju na poddaszu okno zwykłe + połaciowe, no ale teraz trochę za późno na takie dylematy.

Czy reszta budujących d33 jest z niego zadowolona? Czy drugi raz budowalibyście d33????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maddy napisz coś więcej o swojej adaptacji Niedużego, wprowadzałeś jakieś zmiany?

 

Klatkę schodową postanowiłam doświetlilić okienkiem na wysokości podestu.

Zrezygnowaliśmy oczywiście z małego okienka w pokoju na parterze.

Zlikwidowaliśmy spiżarnię, zmniejszyliśmy pomieszczenie gospodarcze, a kuchnię umieściliśmy w powstałej w ten sposób wnęce.

 

Koszt pokrycia dachu dachówką ceramiczną Sirius Rupp Ceramica wraz z orynnowaniem Braas'a wyniósł mnie 28tys., napiszice ile Wy zapłaciliście, tak żeby budujący wiedzieli o jakich kwotach rozmawiamy.

Więźba +folia + Dachówka Braas z całym "oprzyrządowaniem", tzn. gąsiory, rynny itp. około 13 tysiecy PLN. Robocizna to praca własna mojego męża :wink:

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze popatrzyłam na te liczne nowe domki , mijane po drodze, no i nie wiem, czy ja taka nienormalna jestem, czy co, ale nie wiem czy wybór projektu był słuszny. Powinnam byc co do niego bardziej przekonana, a jakoś nie jestem. :( Teraz wybrałabym domek z dwuspadowym dachem. Trochę szkoda, że w pokojach na poddaszu są tylko okna połaciowe, bo jak pada deszcz to okna nie można otworzyc, a zimą to wpada śnieg. Fajnie miec w pokoju na poddaszu okno zwykłe + połaciowe, no ale teraz trochę za późno na takie dylematy.

Czy reszta budujących d33 jest z niego zadowolona? Czy drugi raz budowalibyście d33????

malchu my jesteśmy zadowoleni z wyboru D33. Podoba nam się nasz domek, a jak zamieszkamy to podzielimy się praktycznymi uwagami z użytkowania.

 

Klatkę schodową postanowiłam doświetlilić okienkiem na wysokości podestu.

Zrezygnowaliśmy oczywiście z małego okienka w pokoju na parterze.

Zlikwidowaliśmy spiżarnię, zmniejszyliśmy pomieszczenie gospodarcze, a kuchnię umieściliśmy w powstałej w ten sposób wnęce.

Maddy a ściankę kolankową i kąt dachu pozostawiliście bez zmian? Dobudowywaliscie garaż? Jak wogóle postępuje budowa, kiedy planujecie przeprowadzkę?

 

marcin\aska co u Was na budowie, wszystko OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maddy a ściankę kolankową i kąt dachu pozostawiliście bez zmian? Dobudowywaliscie garaż? Jak wogóle postępuje budowa, kiedy planujecie przeprowadzkę?

Ścianka kolankowa i nachylenie dachu bez zmian. Garażu na razie nie ma. Tniemy koszty, żeby się jak najszybciej wprowadzić :). Docelowo garaż wolno stojący. Wszystko idzie dosyć wolno, bo małe moce przerobowe :wink:

Przeprowdzka, daj Bóg, żeby jeszcze w tym roku. A czy się uda?

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczyłaby 15 między krokwie?

W projekcie jest chyba 17cm.

Już architektka na etapie adaptacji zwróciła nam uwagę, że obecnie min. to 20cm wełny. Producenci wełny też zalecają min. 20cm, na forum też często pojawiają się takie opinie, a szczególną uwagę w wypowiedziach na ten temat zwraca się na ocieplenie krokwi od spodu. Zatem my zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

Występują też różne rodzaje wełny, 18 czy 20 cm jednej odpowiada 15cm innej. Można było zdecydować się na różne kombinacje, ale w końcu wybraliśmy taką jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień coraz więcej sie zmienia, w tej chwili jeden pokoik wygląda już tak:

 

http://www.d33.republika.pl/Podd04.jpg

 

W przestrzeni za słupkami (za radą Anny Wiśniewskiej i jej męża) od razu zaplanowalismy różnego rodzaju wnęki i półki.

 

A poniżej widać jaka wnęka na szafę powstała po przesunięciu ścianki działowej w pokoiku na wprost klatki schodowej. W tle okienko nad klatką.

 

http://www.d33.republika.pl/Podd03.jpg

 

Z uwag na temat projektu mogę jeszcze dodać, że w projekcie nie ma żadnej warstwy styropianu na poddaszu pod jastrychem, ale daliśmy 3cm styropianu akustycznego.

 

Pozdrawiam,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM JUŻ OD KILKU TYGODNI CZYTAM FORUM, ALE PIERWSZY RAZ PISZĘ ( TAK MI SIĘ PRZYNAJMNIEJ W TEJ CHWILI WYDAJE) MÓJ PROBLEM JEST TAKI SAM JAK SETKI INNYCH FORUMOWICZÓW . CZY STAC MNIE NAWŁASNY DOM? NIEDUŻY- WYDAJE MI SIĘ IDAEALNY DLA NASZEJ RODZINY. MAM NADZIEJĘ ŻE NIE JEST DROGI W BUDOWIE . PYTANIE ( KTÓRE ZADEJĘ SOBIE KILKADZIESIĄT RAZY DZIENNIE, JESTEM WYKOŃCZONA ) CZY MAJĄC 150 TYŚ ZŁOTYCH NA BUDOWĘ ( MATERIAŁY I ROBOCIZNA ) JESTEM WSTANIE DOPRACOWAĆ GO NA 100 %. :roll: . lICZĘ ŻE OSOBY KTÓRE MAJĄ JUŻ ZA SOBĄ MIESIĄCE BUDOWY I MIESZKAJĄ W SWOIM DOMKU POMOGĄ MI PODJĄC DECYZJĘ.

CZY MAJĄC TYLKO?! TYLE PIENIĘDZY LEPIEJ PRZESTAĆ SIĘ ŁUDZIĆ I ZADRĘCZAĆ , ŻE POPROSTU JEST TO NIEREALNE .

ZDIĘCIA PIĘKNE. :lol: NIE WIEM CZY COKOLWIEK UDA MI SIĘ WYSŁAĆ . ZOBACZYMY .

POZDAWIAM CZEKAM NA ODPOWIEDZ.

CHYBA MI SIE NIE UDA . SZKODA. MOŻE JUTRO. MAN NADZIEJE ZE TO DOBRY ZNAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky, życzymy Wam z całego serca abyście sie wprowadzili do Niedużego tak jak to sobie zaplanowaliście.

marcin\aska - gratulacje. Zobaczysz, że czas szybko mija i nawet się nie

obejrzycie jak do nowego budynku będziecie zwozić meble.

jenna- oto kilka zdjęć naszego kominka.

Kominek, można powiedzieć, że jeszcze w stanie surowym, gdyż brakuje mu obróbek stolarskich przy ścianie i suficie, jak również drewnianej półki nad paleniskiem.

1.

http://img206.imageshack.us/img206/3000/0014yl1.jpg

 

2.

http://img96.imageshack.us/img96/6314/0026ob.jpg

 

3.

http://img239.imageshack.us/img239/8227/0032xw.jpg

 

4. A tak powstawał

http://img133.imageshack.us/img133/2990/0046ga.jpg

 

ZDJĘCIA SĄ PIĘKNE. MAM NADZIEJĘ , ŻE KIEDYŚ JA BĘDĘ MOGŁA TAKIE WYSŁAĆ. ALE NA RAZIE TYLKO NADZIEJĘ. BARDZO PROSZĘ O INFORACJĘ CZY ZA 150 TYŚ MOZNA WYBUDOWAC TAKI DOMEK ? ?. PEWNIE JUZ PADAŁO TAKIE PYTANIE. ALE INFORMACJĘ NA TEMAT - ZA ILE MOZNA WYBUDOWAĆ DOM ? SĄ TAK RÓŻNE. JUZ NIC NIE WIEM. MOŻE TRZEBA PRZESTAĆ BUJAĆ W OBŁOKACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY STAC MNIE NAWŁASNY DOM? NIEDUŻY- WYDAJE MI SIĘ IDAEALNY DLA NASZEJ RODZINY. MAM NADZIEJĘ ŻE NIE JEST DROGI W BUDOWIE . PYTANIE ( KTÓRE ZADEJĘ SOBIE KILKADZIESIĄT RAZY DZIENNIE, JESTEM WYKOŃCZONA ) CZY MAJĄC 150 TYŚ ZŁOTYCH NA BUDOWĘ ( MATERIAŁY I ROBOCIZNA ) JESTEM WSTANIE DOPRACOWAĆ GO NA 100 %. :roll: . lICZĘ ŻE OSOBY KTÓRE MAJĄ JUŻ ZA SOBĄ MIESIĄCE BUDOWY I MIESZKAJĄ W SWOIM DOMKU POMOGĄ MI PODJĄC DECYZJĘ.

CZY MAJĄC TYLKO?! TYLE PIENIĘDZY LEPIEJ PRZESTAĆ SIĘ ŁUDZIĆ I ZADRĘCZAĆ , ŻE POPROSTU JEST TO NIEREALNE .

 

Witaj ELAW!

Muszę Cię zmartwić, ale 150 tyś to za mało na zbudowanie Niedużego...niestety... :cry: Jeszcze jestem w trakcie budowy, ale wydatki związane z budową i to do takiego etapu, żeby dopracować dom na 100% są prawie dwukrotnie większe. Nie mam przed sobą dokładnego spisu wydatków, ale orientacyjne koszty budowy Niedużego wraz z garażem to

- 80 tys na stan surowy (w tym 20 tys robocizna)

- 30 tys pokrycie dachu (dachówką ceramiczną) wraz z orynnowaniem

- 30 tys instalacja hydrauliczna

- 8 tys elektryka

- 15 tys (minimum) okna i drzwi

- 8 tys tynki wewnętrzne

- 7 tys posadzki

- 15 tys ocieplenie budynku i elewacja

- 12 tys ocieplenie i zabudowa poddasza

Do tego jeszcze malowanie, wykończenie posadzek (płytki, parkiet, panele), ceramika łazienkowa, zabudowa kuchni, schody, parapety, ewentualnie kominek, sprzęt AGD, ogrodzenie działki... Dochodzą też sprawy papierkowe, projekt, adaptacja, mapki... Jeszcze inna sprawa to media...

ELAW mam nadzieję, że nie przeraziłem Cię tymi kosztami. Dla dodania otuchy powiem Ci jeszcze, że gdybym na początku wiedział, jakie to są koszty, to nie uwierzyłbym, że dam radę, a tu proszę dom stoi prawie gotowy do zamieszkania. Kredyt w banku na wiele wiele lat, ale za to już wkrótce na swoim... :)

Pozdrawiam,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...