Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

Nam pozostało jeszcze ogrodzić działkę oraz uporządkować teren wokół. A oto jak prezentuje się nasz Nieduży:

 

1. Elewacja Pn.

 

http://img116.imageshack.us/img116/7173/01yr3.jpg

 

2. Elewacja Pd.

 

http://img232.imageshack.us/img232/8430/02lf1.jpg

 

Rocky, cieszymy się, że już finiszujecie.

Marcin/aska, życzymy wytrwałości i cierpliwości.

Pozdrawiam - Oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ciesla nie przyszedl ma przyjsc po 19 :evil: zobaczymy nic nam nie pozostaje jak cierpliwie czekac ogladajac wesze fotki sa piekne.Jestesmy ostatni ktorzy buduja Nieduzego.Oka masz piekna dzialke chyba jest na niej duzo starodrzewia,czy na tylach garazu jest pomieszczenie ogrodowe na grabie lopate itp?laczy sie z garazem?jakie masz okna jakiej firmy?Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dołączamy do grona mieszkających w Niedużym! Zakończyliśmy też budowę formalnie, tak że mamy już zaświadczenie o niezgłoszeniu sprzeciwu i możliwości legalnego zamieszkania w Niedużym, tym samym zameldowania się :D Cieszymy się z tego bardzo !!!

 

Dla zmotywowania borykających się z budową kilka zdjęć :wink:

 

http://www.d33.republika.pl/Img_02.jpg

http://www.d33.republika.pl/Img_03.jpg

http://www.d33.republika.pl/Img_06.jpg

 

Wiem, że w styczniowym Muratorze (ukazuje sie już chyba 15 grudnia) będzie artykuł na temat projektu D33, w części na pewno bazujący na doświadczeniach naszej grupy.

 

Pozdrowienia dla wszystkich :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko my zostalismy z niedokończonym Niedużym

My też jeszcze nie mieszkamy i w tym roku już nie zamieszkamy :( , więc nie jesteście sami :wink:

I nie zrażajcie się. Cierpliwości.

Ja też jestem już baaardzo zmęczona, ale sił dodaje mi myśl o moim wymarzonym domeczku, który wprawdzie powoli, ale rośnie.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo funkcjonalny ten nasz domek. Niedługo mieszkamy, ale już widać jak bardzo jest potrzebna spiżarnia (i jak dobrze jest ulokowana) oraz jak dobrze egzamin zdaje pralnia urządzona w pomieszczeniu gospodarczym. No i kominek - świetna sprawa :) !

 

Oka a co u Was, jak Wam się mieszka ?

 

Maddy, marcin/aska nie łamcie się, nawet jeśli macie trudności, to zapewne są one przejściowe, później człowiek już ich nie pamięta, a satysfakcja z osiągnięcia celu jest ogromna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy.

Co do spżarni, to my celowo zrezygnowaliśmy, żeby nie mieć kuchni w pokoju, a w kuchni uzyskać okno wychodzące na przód domu.

Teraz w naszym starym mieszkaniu mamy spiżarnię i właściwie spełnia ona funkcję dodatkowej wnęki na półki. To co na tych półkach mogłoby być w szafkach. A na dole jest zazwyczaj bałagan. Więc tak naprawdę nie jest mi to pomieszczenie potrzebne.

Wystarczy pomieszczenie gospodarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roky masz pieknie jestesmy pod wrazeniem teraz mozecie odpoczywac i cieszyc sie ze zrealizowanych marzen.My nadal czekamy na ciesle ale nie tracimy czasu na biadolenie i bylismy ogladac okna,drzwi i brame garazowa.Co sadzicie o oknach z Krakowa? oferte dali bardzo korzystna . Witaj Maddy cieszymy sie ze nie jestesmy sami z nuieskonczonym Nieduzym chyba do konca roku nie przykryjemy.Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o oknach z Krakowa?

O okna warto zapytać w jednym z wątków, które są przyklejone w Wymianie Doświadczeń. Są tam specjaliści, którzy udzielają porad i handlują oknami np. stary i jareko, warto poznać ich oferty.

Co do producenta okien, to dużo negatywnych opinii na forum jest o oknach firmy Urzędowski, z tego powodu, że bardzo nie dotrzymują terminów i mają kilkumiesięczne opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam serdecznie!

My również budujemy ten domek niedaleko Poznania :lol:

 

Na razie jesteśmy na etapie fundamentów. Kupiliśmy właśnie poroton i gdyby nie atak zimy :evil: to ściany by stały....

 

Nasz Nieduży będzie miał troszkę odgrodzoną kuchnię od salonu i zlikwidowany podcień w salonie. To tyle z większych zmian. Garaż będziemy mieli osobno.

 

Mam pytanie do szczęśliwców, który już mieszkają: czy dałoby radę wkleić zdjęcia pomieszczeń(aktualne)???? Może być na maila :lol:

Zdjęcia Ani Wiśniewskiej znam już po prostu na pamięć :oops: więc pragnę nowych :lol:

Marzymy również o takim zadaszeniu przed wejściem jakie ma Rocky - bardzo ładnie to wyszło !!

 

Ja osobiscie niestety nie mam czego jeszcze wklejać - chyba że zdjęcia fundamentów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj magda75! Więc jednak klub Niedużych wciąż jeszcze się powiększa :-) W okolicach Poznania to chyba któryś z kolei Nieduży...

 

Dlaczego zdecydowaliście się właśnie na D33, długo się wahaliście z wyborem projektu?

 

W jaki sposób będziecie odgradzać kuchnię od salonu? My zrobilismy taki barek na 1,20 wysokości i 2,40 długości od okna i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji.

 

Pamiętam jak sam szukałem zdjęć wnętrz, magda75 podaj maila to prześlę Ci kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z tym barkiem jest całkiem do rzeczy !!! Ciekawa jestem jak to wygląda w rzeczywistośći ?? Szczerze powiem my myśleliśmy o ściance delikatnie oddzielającej kuchnię od salonu, tzn nie na całej długości kuchni

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na D33? Szukaliśmy domku "niedużego i funkcjonalnego" :lol:

Jak chyba wszyscy przejrzeliśmy tony projektów ale i tak każdy kolejny porównywaliśmy z Niedużym hhahaa. W końcu dotarło do nas że to jest to!!!

 

Bardzo spodobało nam się to, że na dole są czyli trzy pokoje - tyle wystarczy do zamieszkania :lol: - a więc górę można odłożyć na później.

Wprawdzie marzyła mi się kuchnia z oknem na front domu ale będziemy ogrzewać naszego niedużego miałem (na razie nie mamy gazu) a więc nie możemy całkiem zlikwidować pom.gospodarczego.

Pod schodami chcemy zrobić jakiś schowek albo maleńką spiżarnię ( bo pomieszczenie gosp. połączyliśmy ze spiżarnią)

Bardzo fajne były też pomysły pokazane teraz w styczniowym Muratorze - chodzi o dobudowanie garażu z boku domu. My niestety nie mamy zbyt dużej działki (680m) i zgodnie z warunkami zabudowy dom jest tak położony, że niespecjalnie mielibyśmy miejsce na ten garaż przy domu. No cóż - będzie obok :lol:

 

Co do innych Niedużych :lol: Ostatnimi czasy kiedy jedziemy samochodem z mężem mamy dosłownie manię :oops: oglądania innych domów, ich kolorów, kształtów.

No i podczas takiej jazdy za Swarzędzem ostatnio przypadkiem wypatrzyłam z dużej odległości domek Nieduży. Byliśmy dosłownie pewni że to D33 -taki sam układ okien itd. Podjechaliśmy bliżej (nie mogliśmy się powstrzymać :oops: ) ale niestety nikogo nie było w pobliżu. Domek śliczny, bardzo fajny morelowy kolor. Mam nadzieję że jego właściciele nie pomyśleli sobie czegoś złego...

 

W których miejscach Poznania jeszcze stoją Nieduże ?????

 

Rocky - byłoby wprost cudownie gdybyś uraczył nas fotkami z wnętrz swojego domku. Jak dobrze że sam rozumiesz potrzebę oglądania przyszłych, wyczekanych wnętrz :lol: Mój adres: [email protected]. Naprawdę z góry dziękuje :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spodobało nam się to, że na dole są czyli trzy pokoje - tyle wystarczy do zamieszkania :lol: - a więc górę można odłożyć na później.

Tak, parter jest już wystarczający, żeby spokojnie sobie mieszkać, 86m2 to już jak spore mieszkanie w bloku. Ale co do odkładania góry na później to chyba lepiej zmobilizować siły i wykończyć od razu poddasze, nam się (prawie) udało, choć wiadomo, że głównie kwestie finansowe o tym decydują ;-)

 

Pod schodami chcemy zrobić jakiś schowek albo maleńką spiżarnię ( bo pomieszczenie gosp. połączyliśmy ze spiżarnią)

My mamy spiżarnię dokładnie taką jaka była w projekcie. Prawdę mówiąc okazuje się ona niezastąpiona, mieści tyle różnych niezbędnych w kuchni rzeczy, namawiałbym do zastanowienia się jeszcze nad jej pozostawieniem. Wiem, że i Anna Wiśniewska i Oka mają spiżarnię, może też coś podpowiedzą.

 

magda75 a czy rozważaliście może podwyższenie ścianki kolankowej?

 

Wysłałem mailem kilka zdjęć, m.in. właśnie to z barkiem. Miłego oglądania 8) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiœcie ja uważam że warto byłoby podwyższyć œciankę - zwłaszcza że cišgle mam maleńkie obawy co do wysokoœci pomieszczeń na górze.

 

Czy wy również jš podwyższaliœcie ?? Jeœli tak to o ile ?

 

Mój mšż też twierdzi że lepiej wykończyć poddasze (albo siebie ... :lol: ) za jednym podejœciem. Będziemy się za chwilę starać o kredyt w PKO BP więc myœlę że się uda :lol:

 

Co do spiżarni - mam taki plan: chcę zobaczyć jak stanš mury, wejdę sobie do œrodka i ocenię na żywo wielkoœć pomieszczeń. Chodzi mi o to czy w samym pom.gosp. z projektu zmieœci się to co bym chciała czyli: piec, miejsce na suszenie prania i inne pierdółki :lol:

Chcę to widzieć na żywo - wtedy zadecyduję czy łšczyć czy nie !!!

 

Teraz z niecierpliwoœciš czekamy na transport porotonu z Niemiec. Myœlę że udało nam się kupić w całkiem przyzwoitej cenie: 4,21 zł brutto za sztukę :lol:

 

A wy z czego budowaliœcie ? Jak Wam się mieszka ???? :lol: :lol:

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelki fotki !! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...