Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

Mam nadzięję, że zdjęcia doszły :-?

 

My nie podnieślismy ścianki kolankowej. Na strop daliśmy jeszcze 3cm styropianu akustycznego, którego nie ma w projekcie i dopiero wylewkę ok. 4cm oraz 5cm wełny pod krokwie. Mamy więc pomieszczenia nawet ciut niższe niż w orygniale. W każdym pomieszczeniu zrobiliśmy sufity poziome na 2,60m, jednak są one dość małe (ok. 2m2), dalej są skosy schodzące do 1,10m. Te pokoje planowaliśmy od początku jako pokoje dzieci i jak na razie są one w zupełności wystarczające. Myślę jednak, że podwyższenie ścianki kolankowej o 1 pustak warto poważnie rozważyć.

 

W pomieszczeniu gospodarczym, oprócz kotła gazowego i zasobnika, mamy właśnie również pralnię i takie wiszące poprzeczki przeznaczone do suszenia prania. To pomieszczenie sprawdza się bardzo dobrze w tej roli, miejsca jest akurat!

 

Dom wybudowaliśmy z pustaka ceramicznego U220 ocieplonego styropianem. Jak już wcześniej pisałem, mieszka się bardzo przyjemnie. Dużo więcej miejsca niż w większości mieszkań w bloku, bardzo wygodny układ pomieszczeń - już na samym parterze można swobodnie funkcjonować (a jest jeszcze poddasze), ogień płonący w kominku w długie zimowe wieczory... Po prostu BAJKA 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rocky zdjęcia nie doszły .......... Wczoraj sprawdzałam skrzynkę dosłownie co 10 minut tak czekałam i nic .. :cry: :cry:

 

My jesteśmy małżeństwem z 3-miesięcznym stażem więc właśnie o takiej bajce marzymy.. Ogień w kominku, my i może ktoś jeszcze :wink:

 

No ale wróćmy do rzeczywistości!

Podbudowałeś nas informacją o tym pom.gosp. Niestety my na razie przynajmniej będziemy ogrzewać piecem na miał więc nie za bardzo mogę w tym samym pomieszczeniu suszyć pranie :cry:

Dlatego właśnie pomyśleliśmy o połączeniu pom.gosp. i spiżarni tak aby całe połączone pomieszczenie przedzielić jakoś tak aby powstała przestrzeń do palenia że tak powiem i do np.suszenia prania. NIe wiem czy jasno to wytłumaczyłam :oops:

Czy ktoś z forumowiczów wykonywał coś podobnego w rzeczywistości ?????

Ale podkreślam to na razie jest projekt w naszych głowach a zobaczymy co wyjdzie w realu :lol:

 

Pozdrawiam

P.S.

Rocky wypatrzyłam Waszą fajną rodzinkę na którymś ze zdjęć u Ani Wiśniewskiej. Masz prześliczne dzieciaczki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
witamy.Ukonczylismy podstawowy etap budowy czyli stan surowy otwarty :p :p :p Okna zamowione sa i czekaja, nie mozemy ich wstawic bo nie mamy pradu zeby zalozyc alarm, nie dotarly papiery od podwykonawcy do stoenu; czy nie wisi nad nami jakies fatum. Juz pogodzilam sie z fachowcami,ktorzy przy mojej budowie budowali inne domy z tego zyja,ale zeby elektrownia od wrzesnia nie mogla wydac decyzji bo nie ma dokumentacj; cos nie tak :evil: .Szkoda ze ta zima powiala chlodem a bylo tak pieknie,jeszcze w lutym na poczatku kryli dach.teraz wszystko zalezy od elektrowni,kiedy rozpoczniemy nastepny etap. :( KOcham ten domek.Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Dawno nie pisałem bo i nie było oczym.Ale teraz mogę się już pochwalić, jutro odbieram dziennik budowy i zaczynam.Wodę i kanalizę mam już doprowadzoną , prąd w ciągu miesiąca, może dwóch wiadomo ZE.:lol: Działka ogrodzona w 75%, na działce przyczepa kempingowa, więc lato już nie wbloku a na działce. Na ten rok planuje tylko stan zero( D33 + garaż 6*10m, garaż niestety usytuowany jest na gruncie nie nośnym więc tyrzeba zastosować stunie do głębokości 4,5m i koszty rosną, za robotę stan zero D33 + garaż 12000PLN) W pierwszej kolejności będę dążył do wybudowania garażu , aby mieć zaplecze, nad garażem wychodzi mieszkanie. :lol: Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę Powodzenia[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam bardzo serdecznie Waszystkich "niedyżych" !

Ogromnie się cieszę że d33 wzbudza takie zainetrewsowanie, ponieważ juz wkrótce planuje skorzystać z Waszych doświadczeń :D Projekt jest naprawde świetny i do tego mało skomplikowany. Szczególnie dach który ponoć jest znaczącym kosztem całej budowy. I w związku z tym mam pytanie do osoby piszącej o koszcie dachu 35000zł, skoro dach jest tak mało skomplikowany to skąd taka cena? I jeszcze jedno czy ktoś z Was powiększał salon kosztem tarasu (myślałam o zrezygnowania z wnęki i filara przez co dom miałby kształt kwadratu)? Boje się że 23 m/2 to troche za mało jak na pokój z kominkiem. Acha, no i czy ktoś z Was wybudował swój "nieduży" domek w okolicach Łodzi ?

Witam

Ja równiez zauroczyłem się " niedużym", zakupiłem ten projekt , podczas adaptacji nie wprowadzałem zbyt dużo zmian , zapewnie pewne mankamenty wyjdą później - ale cały tego urok.

Obecnie jestem na etapie biurokratycznym!!! Ale już na końcówce- czekam na pozwolenie a potem.... perspektywa kosmicznych cen.....

Jestem z okolicy Łodzi- Bełchatów, widziałem podobny dom w Zdunskiej Woli ale to nie to samo co D 33 . A jak u ciebie Kasiu idzie praca nad d 33- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Wrażenia ..... OK wszystko mam zaplanowane materiał na ściany (ytong i silka) na działce Właśnie załatwiam materiał na dach( ok 35000PLN) no i w marcu ruszam (chyba bo jeszcze muszę sprzedać mieszkanie) U mnie dodatkowo pod schodami na piętro "wyszła" piwnica cos około 12m2.Podnoszę ściankę kolankową o 40cm tak że piętro będzie miało tyle samo powierzchni co parter. Zdecydowałem się na rekuperator i to jest dobry wybór.Jakie zastosowaliście piece CO? Ja planuje Ling HoGas http://www.klimosz.pl/hogasduo.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewania jeszcze nie mamy. W planach jest kominek z DGP i jako uzupełnienie grzejniki elektryczne. Wiem, że energia elektryczna drożeje, ale na początek inwestycja dużo mniej kosztowna. A kominek powinien w łagodne zimy (jakie mamy coraz częściej) dać radę ogrzać taki maleńki domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie tylko rozważalismy, ale nawet bylismy zdecydowani na CO. Ale po wielu rozważaniach i różnorakich konsultacjach, powróciliśmy do pierwotnych planów :)

Zaryzykujemy. Domek mały, zwarta bryła. Może nie będzie tak źle.

Mam nadzieję, że następny sezon grzewczy potwierdzi nasze oczekiwania. A gdyby nie, to zawsze można rozebrać podłogę :wink: (ma być na legarch) i ułożyć CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jesteś zdecydowany to mogę zasugerować grzejniki ścienne akumulacyjne i drugą taryfę energii elektrycznej. Montowałem grzejniki tego typu w domu o powierzchni ponad 200m2 i jak na razie zdaje to egzamin. Ale najważnieksze jest to Abyś miał drugą aryfę.

http://www.mk.net.pl/piece_akumulacyjne_dimplex.php seria Duo jest bardzo estetyczna wygląda jak zwykły grzejnik [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...