Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

Franek jakie wymiany. Technologia wstawiania okna jest taka sama jak przy wstawianiu 68*118. Tutaj nic się nie zmienia. Jedyną rzeczą jest rozsunięcie krokwi (o tym trzeba pamiętać na etapie więźby) na 80 cm.

A propos tego domku opisanego w muratorze też mi się to nie podoba. Nie wiem jak murator mógł to opisać w samuch superlatywach. Poprzez zabudowanie tarasu D33 stracił swój urok. Nie podoba mi się również zwiększenie kąta połaci dachowych. Może to trochę więcej miejsca na poddaszu, ale wygląd zewnętrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podba mi sie D33, ale mam pytanie czy nie mozna powiekszyć pow. łazienki na parterze z 3,8 m2 na np. 6-7m2 kosztem tego pokoju 16m. Czy beda jakieś komplikcje, drzwi sa na wysok. poczatku komina, który jest za ścianą, czy nie mozna ich cofnac dalej ?. Prosze was o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Sporo musiałem się naszukać, żeby znależć nasz dom. Ja powiekszyłem łazienkę na dole o 30cm kosztem pokoju. Większej mi nie potrzeba. Główna i tak jest na górze. Na dole tylko prysznic, kibelek i umywalka. Przydałyby się dwie umywalki, ale zawsze mozna się umyć w pomieszczeniu gospodarczym, tam gdzie piec.

Zalałem posadzki, wstawiłem okna, położyłem instalacje i tynki.

Pytanko: jakie drzwi wejściowe kupiliście i od jakiego producenta. Jaki materiał na ocieplenie poddasze może wata szklana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Trzeba coś napisać bo wstyd, żeby nasz projekt po ostatnim opisaniu w muratorze był gdzieś na szarym końcu.

A propos tego artykułu, to mimo krytyki dotyczącej zamiany par okien na jedno duże i tak uważam, że był to dobry pomysł.

 

Szcześliwego Nowego i Zdecydowanie Lepszego roku 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich, ktorzy buduja D-33. Uwazam, ze jest to swietny projekt. 2 tyg temu zakonczylem tzw stan surowy zamkniety w/w domu

( Szczecin ).

Pytanko - projekt zaleca scianki dzialowe na poddaszu z plyt g/k.

Czy jesli wykonam z suporexu 8cm to strop nie bedzie za mocno obciazony ?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...