Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D33 NIEDUŻY


Recommended Posts

W związku z tym kominem pojawiło mi się pytanko. Czy zamierzacie ogrzewać dom ciepłym powietrzem od kominka. Sprawa rozprowadzenia rur na dole jest prosta. Problem jest na górze. Wszystko psuje ten komin. Nie wiadomo jak go obejść. Może skierować rurę przez łazienkę i dalej zrobić trójnik na pozostałe pokoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My garaż będziemy budować w dalszym etapie. Jak na razie wprowadzone przez nas zmiany dobrze się sprawdzają, ale prawdziwym dla nich i dla nas egzaminem będzie zamieszkanie w naszym domku. Wtedy tak naprawdę się okaże co jest dobrze a co mogłoby być lepiej :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miłośnicy D33,

 

projekt BARDZO mi się podoba

 

domek jest taki zgrabny i skromny

ma 2 pokoiki na dole co nie jest bez znaczenia "na starość"

góra moze być dla dzieci (na razie jedno roczne ale kto wie......) :lol:

 

przed podjęciem decyzji mam masę pytań:

 

1. Jak wyglądałoby wnętrze gdyby zmniejszyć pom. gospodarcze i spiżarkę o ok 40cm, powiększając w ten sposób kuchnię?

 

2. Wejście do kuchni zrobić z przedpokoju i częściowo zamknąć kuchnię, pozostawiając jednak "dziurę" (marzę o czymś takim- wielkie okno z blatem) z kuchni na salon, ale tak aby kuchnia miała ok 10m, salon 25, a piż i pom gosp po 2 i 3m?

 

3. Jak wyglądają te pokoje u góry? czy nie jest "przyciasnawo"? te dachy zamykające się ze wszystkich stron? czy ktoś ma zdjęcia poddasza?

 

4. czy w wydawnictwie murator można zamówić egzemplarze gazety ze zdjęciami gotowego domu? A moze ktoś z Was dysponuje i mógłby skopiować/pożyczyć/sprzedać?

 

5. czy gdiześ w okolicy trójmiasta stoi taki śliczny D33?

 

 

6. i najważniejsze : ile on kosztuje? budowany systemem gospodarczym, rozsądnie i z wężem w kieszeni :wink: ?

bez działki i wykończeń typu: kafelki, podłogi........

 

 

będę BARDZO wdzieczna za odpowiedzi

 

 

jeśli ktoś ma kosztorysy własne czy muratora, zdjęcia i wogóle wszystko o D33 to poproszę tu [email protected]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iwony:

Budowaliśmy z suporexu, okna plastikowe oklejone na złoty dąb, dachówka cementowa wiśniowa. Stan surowy (bez dachu)- z rurami do kanalizacji, posadzkami i stropem terriva (materiały plus robocizna) wyniósł nas około 40- 45 tys.

 

Do Siepki:

1. Nie wiem :lol:

My budujemy tę część domu tak jak jest w projekcie (z kuchnią całkowicie otwartą, odgrodzoną od salonu wyspą- małym stołem z rurą :lol: ) Poczytaj wcześniejsze posty na tym wątku. O ile dobrze pamiętam, ktoś tam pomniejszał pom. gosp. i spiżarnię celem powiększenia kuchni.

 

2. Pomysł całkiem fajny, mogłoby to bardzo ciekawie wyglądać :lol:

 

3. Na etapie w którym obecnie jesteśmy (wykańczanie, wykańczanie, wykańczanie...) pokoje na górze wydają mi się duże i przestronne. Zwłaszcza ten z kominem kominkowym. Z tym, że nie mam tam jeszcze karton-gipsów na sufitach więc pewnie wizualnie one mi się trochę zmniejszą. Ale nie mam żadnych obaw co do wielkości tych pomieszczeń.

 

4. Nie wiem czy Murator dysponuje takimi zdjęciami. Ja będę miała Niedużego gotowego w lipcu. Cały czas można go oglądać tutaj:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=18425&q=Domek%20Ani%20i%20Bartka&k=2

 

5. Nasz stoi w okolicy Koszalina :lol: :lol:

 

6. Stan, który widać na zdjęciach (bez działki) to ok. 140 - 150 tys. Materiały, robocizna i duży wkład własnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iwony:

Budowaliśmy z suporexu, okna plastikowe oklejone na złoty dąb, dachówka cementowa wiśniowa. Stan surowy (bez dachu)- z rurami do kanalizacji, posadzkami i stropem terriva (materiały plus robocizna) wyniósł nas około 40- 45 tys.

 

Do Siepki:

1. Nie wiem :lol:

My budujemy tę część domu tak jak jest w projekcie (z kuchnią całkowicie otwartą, odgrodzoną od salonu wyspą- małym stołem z rurą :lol: ) Poczytaj wcześniejsze posty na tym wątku. O ile dobrze pamiętam, ktoś tam pomniejszał pom. gosp. i spiżarnię celem powiększenia kuchni.

 

2. Pomysł całkiem fajny, mogłoby to bardzo ciekawie wyglądać :lol:

 

3. Na etapie w którym obecnie jesteśmy (wykańczanie, wykańczanie, wykańczanie...) pokoje na górze wydają mi się duże i przestronne. Zwłaszcza ten z kominem kominkowym. Z tym, że nie mam tam jeszcze karton-gipsów na sufitach więc pewnie wizualnie one mi się trochę zmniejszą. Ale nie mam żadnych obaw co do wielkości tych pomieszczeń.

 

4. Nie wiem czy Murator dysponuje takimi zdjęciami. Ja będę miała Niedużego gotowego w lipcu. Cały czas można go oglądać tutaj:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=18425&q=Domek%20Ani%20i%20Bartka&k=2

 

5. Nasz stoi w okolicy Koszalina :lol: :lol:

 

6. Stan, który widać na zdjęciach (bez działki) to ok. 140 - 150 tys. Materiały, robocizna i duży wkład własnej pracy.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

 

Twój dom Aniu oglądałam prawie przez lupę

:)

 

i BARDZOmi się podoba

 

no nic

 

w takim razie czekam na dalsze zdjęcia

moze kiedyś sfotografujesz również poddasze

:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina miłośników uroczego Niedużego się powiększa :-))

Ostatnio naszą budowę zwizytowały trzy pary sąsiadów, którzy nabyli działki w pasie na przeciwko naszego domku. Jedni już kupili ten projekt i będą go budować, druga para pytała nas, czy mogą wybudować taki sam domek a trzecia para się zastanowi bo nasz Nieduży bardzo im się spodobał :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mieszka to jeszcze nie wiem :lol:

Dowiem się w lipcu (mam nadzieję) :lol: :lol:

 

Teraz zaczęliśmy wykończeniówkę. Domek z suporexu, ocieplany styropianem, dachówka cementowa, okna plastikowe w okleinie złoty dąb, okna dachowe fakro, kominy systemowe Schiedla. Do tej pory na materiały i robociznę jednej osoby, która sama ten dom postawiła poszło około 150 tys. W tym kafelki, deski barlineckie na podłogę, 100 m polbruku przed dom i trzy elementy wyposażenia kuchni :lol: :lol:

 

Stan surowy zamknięty zamknął się w 75-80 tys.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...