Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe + kurtyna cieplna


azazell

Recommended Posts

Witam!

 

Moja budowa jest na etapie montażu ogrzewania. Zastanawiam się nad czymś nietypowym (ogrzewanie podłogowe + kurtyny cieplne). Nie jestem jednak przekonany co do wydajności takowych rozwiązań. Wprawdzie ma to służyć jedynie 'dogrzaniu' pomieszczeń, ale czy warte jest swej (moim zdaniem wygórowanej) ceny? ar-1.mojabudowa.pl - bardziej 'namacalna' wizja pomysłu, który chciałbym skopiować w moim projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo podlogowke kladzie sie gesciej przy oknach i tarasach ale jezeli juz podprowadizles cala instalacje to mysle ze mozna dokonczyc zamysl. Z drugiej strony jak czesto bedą otwierane drzwi balkonowe aby stosowac takie cudo a pozniej bedzie klopot z czyszczeniem tego bo z doswiadczenia wiem ze bedzie sie tam gromadzil brud i stanie sie to po prostu wycieraczka.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam zakupione jedynie materiały do wykonania instalacji grzewczej. Kilka grzejników i masa miedzianych rurek. Zastanawiam się teraz czy dokupić dodatkowo kilka większych grzejników (do salonu głównie) czy też ukraść pomysł z realizacji do której podałem wcześniej link (podłogówka + kurtyny). Mój projekt domu to również ar-1, tyle że człowiek który jest inwestorem w/w budowy nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy jest zadowolony z wybranych rozwiązań (jak mówi: 'to zbyt świeża sprawa' ). Dlatego liczę na opinie szczęśliwych/nieszczęśliwych posiadaczy podobnych instalacji.

 

Co do samych kurtyn to faktycznie. Ma się nad nimi znajdować jedynie metalowa kratka, więc syndrom 'wycieraczki' to zdaje się najtrafniejsze określenie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta. Odezwał się człowiek i jego zdaniem ogrzewanie podłogowe jest przereklamowane. Kurtyny cieplne spisują się podobno wyśmienicie (więc przy nich pozostanę). Pozostaje jedynie kwestia czy wydawać na nie w sklepie ok.1.200/m, czy też zlecić wykonanie takowego ustrojstwa hydraulikowi? Ponoć skuteczność jednych i drugich jest podobna (wymagany jest jednak pewien stopień wtajemniczenia rzemieślnika - można to 'zrobić samemu' lub 'srobiś zamenu'). Jak myślicie: dopłacić w sklepie, czy zaufać człowiekowi który mówi że to błachostka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...