Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe reku Dospela - DAYTONA ???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 207
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja w pracy miałem taki przypadekz przeciekaniem centrali wentylacyjnej. Centrala wentylacyjna( o dużej wydajności) z nagrzewnica powietrza nawiewanego do pomieszczeń, zamontowana była tuż nad podwieszanym sufitem. Ponieważ nie było na tyle wolnego miejsca miedzy odprowadzeniem skroplin a sufitem, nie dało się założyć orginalnego syfonu do odprowadzania skroplin z nagrzewnicy. Założyliśmy mniejszy syfon, taki zeby zmieścił się nad sufitem. W zimie okazało się, że to był błąd. Siła ssaca wentylatora, była tak duża, że wyssała wodę z syfonu i skropliny nie były odprowadzane z nagrzewnicy. Zaczęły wyciekać z centrali i zalały sufit. Okazało się, że w zależności od wydajności centrali, trzeba było dać odpowiednio duży syfon(o odpowiedniej wielkości słupa wody), aby wentylator nie był wstanie wyswsać wody z syfonu. Po wymianie syfonu na taki jak powinien ustąpił problem z przeciekaniem centrali.

W reku może być podobnie i ktoś kto ma odprowadzenie skroplin zrobione w poziomie bez syfonu, może mieć problem z przeciekaniem. Odprowadzenie skroplin bez syfonu działa jako doprowadzenie "lewego" powietrza z kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury w czasie kontroli dospela:

 

na zewnątrz 0° C

w pomieszczeniu rekuperatora 7°C

w mieszkaniu wywiew 22° C

nawiew mierzona za nagrzewnica wodną 18° C

 

:D :D :D :D :D

 

8) czyli z nagrzewnicą masz sprawność 82% zastanawia mnie jaka jest sprawność bez nagrzewnicy.... :wink:

 

Miejmy nadzieję że u Ciebie mrozy nie dochodzą do -20oC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogę sobie tego wyobrazić... ale fakty mówią same za siebie, wypinają się na kupujących przez Internet... dla mnie to skandal!! :evil:

 

Ale na kogo sie wypinaja, mial ktos problem z reklamacja?? Nikt, tylko strasza, ale po pierwsze nie sa w stanie udowodnic Ci tego, a po drugi to skoro ktos poprostu dostaje faktue to jak sie zorientuja, ze kupiles to w sklepie internetowym czy allegro. Poza tym jest cos takiego jak prawo konsumenckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na kogo sie wypinaja, mial ktos problem z reklamacja?? Nikt, tylko strasza, ale po pierwsze nie sa w stanie udowodnic Ci tego, a po drugi to skoro ktos poprostu dostaje faktue to jak sie zorientuja, ze kupiles to w sklepie internetowym czy allegro. Poza tym jest cos takiego jak prawo konsumenckie.

 

to wg jakiego prawa producent odpowiada za swój towar przy niebezpośredniej sprzedaży?

 

to "prawo konsumenckie" łączy raczej sprzedawcę i konsumenta.

producenta tylko na zasadach dobrowolności - producent może sobie kształtować warunki obsługi konsumentów właściwie dowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na kogo sie wypinaja, mial ktos problem z reklamacja?? Nikt, tylko strasza, ale po pierwsze nie sa w stanie udowodnic Ci tego, a po drugi to skoro ktos poprostu dostaje faktue to jak sie zorientuja, ze kupiles to w sklepie internetowym czy allegro. Poza tym jest cos takiego jak prawo konsumenckie.

 

to wg jakiego prawa producent odpowiada za swój towar przy niebezpośredniej sprzedaży?

 

to "prawo konsumenckie" łączy raczej sprzedawcę i konsumenta.

producenta tylko na zasadach dobrowolności - producent może sobie kształtować warunki obsługi konsumentów właściwie dowolnie.

To teraz wyobraźcie sobie, że ktoś zaczyna jakiś shit sprowadzać z Chin i zakłada na swoją żonę sklep czy wystawia to na allegro i co...?? Moze zastrzec sobie, że kto kupił na sklepie to nie możliwości zareklamowania towaru?? No bez przesady. Poza tym są 2 Dospele czyli Dospel Sp.z o.o. i Dospel Częstochowa i ten drugi tego sobie nie zastrzegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyobraźcie sobie, że ktoś zaczyna jakiś shit sprowadzać z Chin i zakłada na swoją żonę sklep czy wystawia to na allegro i co...?? Moze zastrzec sobie, że kto kupił na sklepie to nie możliwości zareklamowania towaru?? No bez przesady.

 

Sprzedawca na allegro odpowiada.

Ale producent niekoniecznie - w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją to jest tak: jeśli kupisz przez internet, to może i fakt, nie możesz bezpośrednio reklamować reku u producenta, ale możesz (musisz!) reklamować go u sprzedawcy, co najczęściej jest potwierdzone przez jego wewnętrzną gwarancję pisemną lub odpowiedni wpis na fakturze. Ja tak mam zrobione przy reku (z resztą nie tylko przy reku). Nie ma czegoś takiego jak brak gwarancji. Potwierdzi to każdy sklep internetowy co handluje tymi urządzeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

 

Może coś takiego na lato do Daytony?

 

http://catalogue.systemair.com/PL/index.aspx

 

Od lewej wejdź -centrale wentylacyjne do domów-akcesoria do central-SBVX

 

Dokładnie, to jest kaseta letnia. Tylko nie będzie pasować do daytony, jest przystosowana do ich reku. Takie coś trzeba sobie samemu ponitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam

 

Może coś takiego na lato do Daytony?

 

http://catalogue.systemair.com/PL/index.aspx

 

Od lewej wejdź -centrale wentylacyjne do domów-akcesoria do central-SBVX.

 

Od początku maja mają być w sprzedaży kasety letnie do daytony. Jedna wersja będzie jako zamiennik dla wymiennika, druga, przykręcana jakoś zboku, zamiast jednej z bocznych blach, pewnie z automatycznym bypassem. Przy tym drugim wariancie nie trzeba wyciągać wymiennika. Dziwne, że teraz robią takie protezy, a pamiętam słowa ich konstruktora, że ich reku jest tak zaprojektowane, że nie potrzebuje kasety letniej :D Sami nie wiedzą co projektują lub celowo nabijają sobie kaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Nie wiem czy ten temat jeszcze żyje.

Co zrobić jak mi zamarza w środku rekuperator?

Daytona futura 350?

Prawdopodobnie masz źle ustawiony układ przeciwzamrożeniowy. Regulacja jest dostępna pod pokrywą po przeciwnej stronie niż filtry. Radykalnie sytuację poprawiłby GWC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWC w tym momencie jest nieosiągalny :D

Wszyscy instalatorzy i różnego rodzaju doradcy odradzali mi robienie GWC - koszty niewspółmierne do korzyści (mała powierzchnia domu).

 

Rozumiem że dzwonić do instalatora i skrzyczeć? Bo oni mi powiedzą że to moja wina bo rekuperator nie stoi w salonie tylko na zimnym poddaszu... Brrr 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją to jest tak: jeśli kupisz przez internet, to może i fakt, nie możesz bezpośrednio reklamować reku u producenta, ale możesz (musisz!) reklamować go u sprzedawcy, co najczęściej jest potwierdzone przez jego wewnętrzną gwarancję pisemną lub odpowiedni wpis na fakturze. Ja tak mam zrobione przy reku (z resztą nie tylko przy reku). Nie ma czegoś takiego jak brak gwarancji. Potwierdzi to każdy sklep internetowy co handluje tymi urządzeniami.

 

nie mieszaj. z gwarancją jest tak jak jest wypisane w karcie gwarancynej którą wystawia producent. jak producent napisze, ze gwarancja obowiązuje jedynie w sklepach na południu Polski to właśnie tak jest i koniec kropka. Pamiętacie jak daewoo wyłączyło, że gwarancje nie będą obowiązywać jeśli auta będą używane jako TAXI ? Podobnie BOSCH wyłączał gwarancję na zieloną linie jeśli sprzęt nie był używany amatorsko (czyli upraszczając został kupiony na fakturę).

karta gwarancyjna "obciąża" odpowiedzialnością producenta.

 

ze sprzedawcą łączy Cię "niezgodność towaru z umową" czyli odmiana rękojmi. Sprzedawca sprzedając towar odpowiada za jego jakość przez dwa lata, czy mu się to podoba, czy nie (jeśli kupiłeś towar jako osoba prywatna).

UWAGA !!! W przypadku zakupu przez firmę rękojmia może zostać całkowicie wyłączona.

 

reklamaując towar wybierasz tórą drogę będziesz realizować, za pomocą gwarancji czy rękojmi, tym samym "wybierasz" sobie stronę producenta (gwarancja) lub sprzedawcę (niezgodność towaru z umową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...