Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe reku Dospela - DAYTONA ???


Recommended Posts

pytanie czy to jak za darmo się opłaca, coby się nie wpakować jakieś dziadostwo. A wtedy to 4tyś nie będzie jak za darmo;)

 

Pozdrawiam

 

Jak za darmo w porównaniu z ceną katalogową. Oby to nie byłą używka, sprzedana jako nowa- różnicy nie zobaczysz jeśli nie jesteś w temacie, kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak za darmo w porównaniu z ceną katalogową. Oby to nie byłą używka, sprzedana jako nowa- różnicy nie zobaczysz jeśli nie jesteś w temacie, kolego.

 

na pewno nówka, bardzo zaprzyjaźniona hurtownia instalacyjna miała na stanie i nie było zainteresowania, jak się dowiedzieli że robię went. mech. to puścili po atrakcyjnej cenie, żeby zdjąć z magazynu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

Dostałem ofertę na kompletną centralę wentylacyjną z różnymi rekuperatorami. Jest tam Dayton 350 DC - jako że firmy Dospel wcześniej nie rozpracowywałem to rozpocząłem poszukiwania. Niestety nie potrafię znaleźć szczegółów budowy wymiennika a dodatkowo wygląda na to że 350 DC i 350 Futura to dwa różne modele, ale nie wiadomo który jest lepszy/nowszy, Futura ma jedynie max pobór 120W. Czy ktoś może jest w stanie ogarnąć te modele? Na stronie dospela bida z nędzą, opisy Mistrala są zdecydowanie bardziej wyczerpujące - stąd też wiem, że Mistral ma wymiennik z tworzywa a jakoś jestem bardziej przekonany do stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futura jest nowsza, w plastikowej obudowie, DC chyba z blachy malowanej.

Jeżeli futura jest nowsza, to DC jest na rynku już parę lat? Czy to oznacza że mogą z nią być jakieś problemy tak jak czytałem w tym wątku? I dlaczego jedna Daytona jest Berluf a druga już Dospel?

Jak wypada ta Daytona 350DC w porównaniu np z Mistralem 300 duo? Osobiście skłaniam się bardziej ku daytonie ze względu na materiał z którego wykonany jest wymiennik (najprawdopodobniej metalowy, chociaż to nigdzie nie jest wprost opisane, Mistral ma opis że jest z tworzywa) oraz właśnie metalową obudowę. "Minusem" Daytony jest ręczna kaseta (w mistralu geo jest automatyczny bypass) oraz system przeciw-zamrożeniowy na grzałce (w mistralu jest recyrkulacja). Nie wiem czy warto zmieniać reku ze względu na automatyczny bypass - zmiana kasety na letnią to chyba nie jest problem, ale co w momencie gdy mamy chłodniejsze dni w lecie - znowu latać i zmieniać kasetę? Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie dot. tej daytony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...