Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe reku Dospela - DAYTONA ???


Recommended Posts

A by the way, HenoK, co myślisz o samej centrali ?

Ma kiepsko rozwiązany system odprowadzania skroplin (kondensatu) - zamiast przez kruciec do tego służący, skropliny wydostają się spod obudowy :(.

Na najwyższym biegu jest bardzo głośna :( - decydujący jest tu prawdopodobnie kształt i rozmiar kanałów wylotowych z wentylatorów.

 

Oglądałem dzisiaj to cacko. Nie wiem jaki Ty widziałeś egzemplarz, ale tu gdzie ja byłem był specjalny kruciec do odprowadzania skroplin. Był z boku centrali. :-? Jeśli chodzi o hałas, to na najwyższym biegu rzeczywiście jest głośny. Ale patrząc na jego wydajność wydaje mi się, że załączanie tej prędkości następowałoby w sytuacjach wyjątkowych. Poza tym w bardzo szerokim paśmie obrotów, regulowanych płynnie, pozostaje on cichy.

Mam wycenę na 12.000 zł. brutto z Daytoną 250, bez GWC.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A by the way, HenoK, co myślisz o samej centrali ?

Ma kiepsko rozwiązany system odprowadzania skroplin (kondensatu) - zamiast przez króciec do tego służący, skropliny wydostają się spod obudowy :(.

Na najwyższym biegu jest bardzo głośna :( - decydujący jest tu prawdopodobnie kształt i rozmiar kanałów wylotowych z wentylatorów.

 

Oglądałem dzisiaj to cacko. Nie wiem jaki Ty widziałeś egzemplarz, ale tu gdzie ja byłem był specjalny kruciec do odprowadzania skroplin. Był z boku centrali. :-?

To, że króciec w centrali jest to wiem. Tylko skropliny nie wylatują przez ten króciec, ale z boku obudowy :(.

Co do wyglądu, nie można mu nic zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może coś naprawdę taniego...

 

http://www.allegro.pl/item292899357_rekuperator_wymiennik_ciepla_nowy_wklad_szwecja.html

 

Tylko co na temat tego składaka można powiedzieć.?

 

Pozdrawiam.

 

Czemu składaka? Czy to nie jest przypadkiem Tywent? Też zerkam czasem łakomie w ich stronę, bowiem sa bardzo tanie. Nie bardzo uśmiecha mi się wymiennik krzyżowy, ale jak mnie przyciśnie mocno pod koniec budowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam dylemat, wyszły nowe centrale Dospela, i zastanawiam się czy wziąć "starego" Economica 300 czy nową Daytonę 350 (może ktoś dysponuje parametrami tej centrali - w necie nie ma)

Tutaj masz Daytonę 350:

http://dospel-comfort.com/dospel/index.php?option=com_content&task=view&id=275&Itemid=333

 

 

ProStaś oraz CuoreRosso jesteście z Łodzi i chcecie wentylację rekuperacją. Ja taż.

Może by się jakoś spotkać i wymienić wiedzę nt. wentylacji? Takie bezpośredni forum wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam wycenę na 12.000 zł. brutto z Daytoną 250, bez GWC.

 

Pozdrawiam.

 

Czy wycenę robił Żar z ul. Henryka z Łodzi?

 

Tak. Mam się martwić ?

 

Pozdrawiam.

 

Nie, nic z tych rzeczy. A przynajmniej nie mam wiedzy w tym zakresie :) .

Ja też rozważam ich ofertę, ale intryguje mnie fakt, że nie są w stanie podać żadnego namiaru na instalację już wykonaną w domu jednorodzinnym. Rozumiem ich tłumaczenia, że właściciele nieruchmości nie życzą sobie kolejek zwiedzających. Ale naprawdę nikt nie wyraził na to zgody??? Zastanawiające. Tym bardziej, że według ich informacji, wykonali już tych instalacji dziesiątki na terenie Łodzi i okolic. Mimo wszystko bardzo prawdopodobne, że podejmę ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam dylemat, wyszły nowe centrale Dospela, i zastanawiam się czy wziąć "starego" Economica 300 czy nową Daytonę 350 (może ktoś dysponuje parametrami tej centrali - w necie nie ma)

Tutaj masz Daytonę 350:

http://dospel-comfort.com/dospel/index.php?option=com_content&task=view&id=275&Itemid=333

 

 

ProStaś oraz CuoreRosso jesteście z Łodzi i chcecie wentylację rekuperacją. Ja taż.

Może by się jakoś spotkać i wymienić wiedzę nt. wentylacji? Takie bezpośredni forum wentylacyjne.

 

Hej sli,

uważam, że wszystko (całą naszą wiedzę, bo doświadczeń to my chyba nie mamy) można "obgadać" na forum. Fajnie jest się spotkać i pogadać live (let's fraternize!!!) ale ten czas... Tyle jest teraz rzeczy do załatwienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Na Allegro pojawiły się już tytułowe centrale :

http://www.allegro.pl/item344708568_centrala_rekuperator_daytona_350_futura_dospel_.html

Cena 6100 PLN.

Kupujący z tego źródła traci jednak gwarancję producenta :( :

http://dospel-comfort.com/dospel/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Witajcie,

 

dzisiaj po raz pierwszy odpaliłem swoje reku Daytona Futura 350. Stał 2 miesiące nie ruszany i czekał cierpliwie na swój czas :) Ale może od początku. Rekuperator jest moim zdaniem starannie wykonany. Tutaj plus dla Dospela, co prawda nie jest to urządzenie do oglądania, ale ja lubię jak coś jest "porządne". Ok, rozkręcamy jedną stronę reku, mamy tam kabelek zasilający, gniazdo do podłączenia sterownika i jakieś pokrętło o którym nic nie ma instrukcji obsługi. Jak się dowiedziałem od doradcy technicznego dospela jest to pokrętło termostatu od układu przeciwzamrożeniowego. Teraz demontujemy drugą stronę reku, mamy dwa filtry i na środku wymiennik firmy Heatex AB Sweden. To wszystko. Po włączeniu wszystko śmiga bez problemu. Moim zdaniem jest cichy. Po zastosowaniu tłumików, kanałów izolowanych wełną myślę, że będzie w chałupie cicho.

 

Zastanawia mnie tylko jedno: tyle kasy i nie ma on nic?! Ani bypassu, ani nagrzewnicy. Trochę lipa. Poprzedni model miał i jedno i drugie, a ten niby lepszy i co?! Dzwonie do doradcy po raz kolejny. Okazuję się, że nagrzewnicy ten model nie ma, ma tylko tą automatykę zabezpieczającą. Gdy temp. spada poniżej nastawionej na termostacie, zostaje odcięty wentylator nawiewny, co powoduję ogrzanie wymiennika. Może w sumie być jak dla mnie. Będę miał GWC więc takich sytuacji nie powinno być. A bypass? Okazuję się, że jest. Wystarczy wyjąć wymiennik i po sprawie. Sprawdziłem, działa. Jedno mnie tylko szokuje. Po wyjęciu wymiennika widać co dokładnie piszczy w środku. Nic! Nic tam nie ma! Za 6 klocków dostajemy pudełko ze styropianu, dwa wentylatory, wymiennik i jakiś tam układ. Nieźle:) Ale co tam, ma działać. Ciekawe czy lepiej niż te oferowane na allegro oparte też na wymiennikach firmy Heatex.

 

Ja ogólnie póki co jestem zadowolony. Zobaczymy jak już będzie działać w domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym bypassem się troszkę rozpędziłem. Wymiennik się wyciąga, reku dmucha, wyciąga, z tym że w środku powietrze świeże miesza się ze starym a to już nie za dobrze. Chyba będę musiał zrobić coś na wymiar tego wymiennika aby odseparować kanały, ponitować z blachy czy coś takiego. Trochę prosty ten reku jak na tą cenę. Ciekawe czy ma odzysk ciepła naprawdę większy od starego modelu?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym bypassem się troszkę rozpędziłem. Wymiennik się wyciąga, reku dmucha, wyciąga, z tym że w środku powietrze świeże miesza się ze starym a to już nie za dobrze. Chyba będę musiał zrobić coś na wymiar tego wymiennika aby odseparować kanały, ponitować z blachy czy coś takiego. Trochę prosty ten reku jak na tą cenę. Ciekawe czy ma odzysk ciepła naprawdę większy od starego modelu?!

 

Co to jest :o , tyle kasy i musisz coś sam dorabiać??!!

Toż to kpina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg dospela, nie ma potrzeby wyciągania wymiennika. doradca techniczny powiedział, że można ale wg ich obliczeń nie trzeba, bo powietrze w lecie tylko nieznacznie się ogrzewa. Może to i prawda, ale wg mnie, ta sytuacja zmienia się przy GWC. Szkoda nawet o 1 stopień podgrzewać powietrze, które celowo chłodzimy w ziemi. No nic, kupiłem i już nie sprzedam :) lubię majsterkować to coś wymyślę, ale zgadzam się z przedmówcą, za tyle kasy powinni się trochę bardziej postarać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez planuje Daytone i nie wiedziałem o tym że nie ma baypassu :o

Co do podłączenia z GWC to właśnie Daytona jest przeznaczona do uzycia z GWC !!! :o :o :o

 

Nie ma nagrzewnicy przeciwzamrożeniowej jak stare modele,jedynie automatyke która wyłącza wentylator nadmuchowy!

Chyba się jeszcze zastanowię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...