Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe reku Dospela - DAYTONA ???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 207
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jeśli już jesteśmy przy wilgoci. Tutaj pytanie głównie do HenoKa. Przeczytałem w Twoim dzienniku budowy, że centrala pracowała u Ciebie także w czasie osuszania budynku, podczas wylewania posadzki. W instrukcji jest napisane, że centrala może ulec zniszczeniu. Prawda czy fałsz ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już jesteśmy przy wilgoci. Tutaj pytanie głównie do HenoKa. Przeczytałem w Twoim dzienniku budowy, że centrala pracowała u Ciebie także w czasie osuszania budynku, podczas wylewania posadzki. W instrukcji jest napisane, że centrala może ulec zniszczeniu. Prawda czy fałsz ? :D
Wiesz z czego składa się ta centrala ? Ja wiem, bo pozwoliłem sobie ją rozebrać na czynniki pierwsze :). Zdemontowałem blok z wentylatorami, wyciągnąłem wymiennik ciepła. prócz tych dwóch elementów, cała reszta to blacha i styropian. Przy okazji wyczyściłem komorę na skropliny. Myślę, że taką czynność trzeba wykonać jeden lub dwa razy w roku. Zabezpieczeniem centrali przed zanieczyszczeniami są filtry, które trzeba regularnie wymieniać. Przydałby się jakiś wskaźnik zabrudzenia filtrów.

Generalnie, to zalecają nie stosować centrali nie tylko w czasie osuszania, ale i w czasie prac wykończeniowych (np. szlifowania gładzi). To fakt, że w takiej sytuacji może centrala nie ulegnie uszkodzeniu, ale w kanałach może zebrać się trochę osadu. Wystarczy jednak w pomieszczeniach, w których takie prace są wykonywane zabezpieczyć anemostat (zawór wywiewny) np. folią, i nic się nie dzieje.

Ale w razie problemów, taki zapis w instrukcji powoduje, że tracisz gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już jesteśmy przy wilgoci. Tutaj pytanie głównie do HenoKa. Przeczytałem w Twoim dzienniku budowy, że centrala pracowała u Ciebie także w czasie osuszania budynku, podczas wylewania posadzki. W instrukcji jest napisane, że centrala może ulec zniszczeniu. Prawda czy fałsz ? :D
Wiesz z czego składa się ta centrala ? Ja wiem, bo pozwoliłem sobie ją rozebrać na czynniki pierwsze :). Zdemontowałem blok z wentylatorami, wyciągnąłem wymiennik ciepła. prócz tych dwóch elementów, cała reszta to blacha i styropian. Przy okazji wyczyściłem komorę na skropliny. Myślę, że taką czynność trzeba wykonać jeden lub dwa razy w roku. Zabezpieczeniem centrali przed zanieczyszczeniami są filtry, które trzeba regularnie wymieniać. Przydałby się jakiś wskaźnik zabrudzenia filtrów.

Generalnie, to zalecają nie stosować centrali nie tylko w czasie osuszania, ale i w czasie prac wykończeniowych (np. szlifowania gładzi). To fakt, że w takiej sytuacji może centrala nie ulegnie uszkodzeniu, ale w kanałach może zebrać się trochę osadu. Wystarczy jednak w pomieszczeniach, w których takie prace są wykonywane zabezpieczyć anemostat (zawór wywiewny) np. folią, i nic się nie dzieje.

Ale w razie problemów, taki zapis w instrukcji powoduje, że tracisz gwarancję.

 

tamta daytona to już historia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamta daytona to już historia!
To znaczy, że jakieś zabytkowe modele sprzedają :

http://www.allegro.pl/item493219152_rekuperator_daytona_250_dospel_pozbadz_sie_wilg.html

http://www.allegro.pl/item493219162_rekuperator_daytona_350_dospel_pozbadz_sie_wilg.html

 

Nie wiedziałem o tym :(. Ale teraz już wiem, dlaczego ich cena jest taka wysoka

:lol: :lol: :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby ktoś dla mnie zrobić zdjęcie wnętrza tego rekuperatora? Zastanawiam się nad kupnem tego reku, ale chciałbym go najpierw zobaczyć, poza tym gruba jest ta ścianka ze styropianu? i jaki ma wentylator?

Budowa centrali DAYTONA 250:

- obudowa wykonana z kształtek styropianowych, zapewniającyh sztywność i idealną izolację cieplną,

- kształtki styropianowe pokryte są blachą ocynkowaną, chroniącą urządzenie przed czynnikami zewnętrznymi,

To nie są ścianki, tylko kształtki styropianowe, tworzące odpowiednie kanały i komory wentylacyjne. Trudno w tej sytuacji mówić o grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym Wy piszecie :D :D :D

 

HenoK: a kanały nie zostały przesadnie "zawilgocone" podczas pracy tej centrali w czasie osuszania? Dalej masz czyste kanały?

Kanały mam aluminiowe. Nawet jak w którymś momencie pojawiła się tam jakaś wilgoć, to z pewnością już wyschła. Kanały sprawdzałem. Może nie są idealnie czyste, ale nie jest źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamta daytona to już historia!
To znaczy, że jakieś zabytkowe modele sprzedają :

http://www.allegro.pl/item493219152_rekuperator_daytona_250_dospel_pozbadz_sie_wilg.html

http://www.allegro.pl/item493219162_rekuperator_daytona_350_dospel_pozbadz_sie_wilg.html

 

Nie wiedziałem o tym :(. Ale teraz już wiem, dlaczego ich cena jest taka wysoka

:lol: :lol: :lol: .

 

TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe nie są metalowe, są szczelne, zmienione jest położenie wentylatorów, i profile kanałów by maksymalnie ograniczyć zużycie energii - w opcji mają panel z ekranem dotykowym (można do tego sterownika wiele innych funkcji wsadzić np ogrzewanie) nie trzeba odkręcać obudowy by filtry wymienić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe nie są metalowe, są szczelne, zmienione jest położenie wentylatorów, i profile kanałów by maksymalnie ograniczyć zużycie energii - w opcji mają panel z ekranem dotykowym (można do tego sterownika wiele innych funkcji wsadzić np ogrzewanie) nie trzeba odkręcać obudowy by filtry wymienić...

 

gdzieś ty to widział?? chyba na kanale AXN SCFI :D (taki żarcik mały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daytonę produkuje dospel a montuje , np TB.

 

 

Na stronie producenta nie ma nic nowszego od centrali, którą mam, czyli Futura 350. Możesz podać link o co Ci chodzi?

Najwyraźniej marketing w Dospelu zostaje w tyle za produkcją :(.

O zastosowaniu obudowy z tworzyw kompozytowych, ale w dużych centralach przemysłowych jest coś TUTAJ :

http://www.otopr.pl/pr/dospel-revolution--nowa-rewolucja-przemyslowa,art,2907.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...