Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe reku Dospela - DAYTONA ???


Recommended Posts

preferowane są hybrydowe skrzyżowanie przeciwprądowego z krzyżowym i krzyżowe. wymienniki czysto przeciwpradowe spotyka się tylko w Polsce gdzie nikt oporów nie badał. Druga wadą przeciwpradowych jest (wbrew pozorom) dość niska sprawność, wynikająca z tego, że kondensat odprowadzany jest do kanalizaci w temperaturze pokojowej, żaś w hybrydzie i krzyżowym na stone 'zimna" Przy 4 osobowej rodzinie średnia dobowa na godzinę to 300-400g wody. jeżeli ta woda odpływa w temp . 22 czy 2 st to duża różnica.

Przeciwprądowe wymienniki mają teraz tylko bartosz, zubr i economik.

daytona stork ... mają hybrydę.

 

A jaki producent to stosuje (nie mam na mysli produkcji na własne potrzeby - własnorecznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak sobie piszecie o Daytonie ale tak naprawdę g... o niej wiecie. Mam takie wrażenie że ktoś tu dospelem handluję może Henok .

Ja ze swojej strony jestem załamany po miesiącu oczekiwania na gwarancji reku wróciło po czym minęły cztery dni i znowu mam sufit i podłogę mokrą tym razem leci nie z boku ale gdzieś z tyłu więc życzę szczęścia wszystkim kupującym.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

P.S. I nie pie... że to dobry rekuperator......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie piszecie o Daytonie ale tak naprawdę g... o niej wiecie. Mam takie wrażenie że ktoś tu dospelem handluję może Henok .

Ja ze swojej strony jestem załamany po miesiącu oczekiwania na gwarancji reku wróciło po czym minęły cztery dni i znowu mam sufit i podłogę mokrą tym razem leci nie z boku ale gdzieś z tyłu więc życzę szczęścia wszystkim kupującym.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

P.S. I nie pie... że to dobry rekuperator......

No to poczytaj sobie co wcześniej pisałem :

http://forum.muratordom.pl/post2355091.htm#2355091

Wątek jest o tej konkretnej centrali, czemu się więc dziwisz, że o niej piszemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kliencie chcesz super oszczędny rekuperator (pozbądź się wilgoci..ble ...ble) proszę bardzo przedstawiam DAYTONĘ 350 Firmy DOSPEL

 

Przed naprawą

 

http://images25.fotosik.pl/299/1e01485b3cb96f80.jpg

 

w trakcie naprawy

 

http://images30.fotosik.pl/300/a1eb559f04faf4e5.jpg

 

http://images28.fotosik.pl/300/4d4f4c991ebf5a7a.jpg

 

Po 30 dniowej naprawie:

 

http://images30.fotosik.pl/300/f02e18855ab1563b.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/36/66921b54c5dd1b4f.jpg

 

Gratulacje dla w/w wszystkim klientom życzymy udanych zakupów.

 

Tak wygląda reklama HENOK

 

Pozdro dla wszystkich którzy nie mają Dospela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A by the way, HenoK, co myślisz o samej centrali ?

Ma kiepsko rozwiązany system odprowadzania skroplin (kondensatu) - zamiast przez kruciec do tego służący, skropliny wydostają się spod obudowy :(.

Na najwyższym biegu jest bardzo głośna :( - decydujący jest tu prawdopodobnie kształt i rozmiar kanałów wylotowych z wentylatorów.

 

Trzeba było od razu napisać że cieknie jak skur.......... a nie gdybać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Daytonie ale ostatecznie wybrałem Economica!

 

Podobno nie ma reklamacji ,,, :roll:

 

PS. Nawet doradca z firmy gdzie kupiłem wentylację odradził Daytonę, powiedział że nie dość że nie ma kasety letniej to jeszcze są z nią problemy, sam natomiast ma Economica 300 i chodzi 3 lata bez zastrzeżeń :D

 

Jutro ma być dostawa :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda reklama HENOK

Czy gdziekolwiek napisałem, że polecam tą centralę ? Sam ją kupiłem, poznałem jej słabe i mocne strony i wiem jak rozwiązać problemy pojawiające się przy jej eksploatacji. W momencie jak ją kupowałem, była to nowość na rynku. Zdecydowałem się na nią ze względu na cenę, wysoką sprawność deklarowaną przez producenta i dosyć niskie zużycie energii.

 

Skropliny spod obudowy pojawiają się z powodu kiepskiego uszczelnienia kanałów wlotowych przy czerpni i wyrzutni. Jeżeli centrala znajduje się w nieogrzewanym pomieszczeniu, to podobny problem może też być przy kanałach po drugiej stronie centrali ("z pomieszczeń" i "do pomieszczeń").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było żadnych podejrzeń z Waszej strony projekt montaż z pełną gwarancję zleciłem certyfikowanej przez DOSPEL firmie oczywiście umowę spisałem. Nie ma mowy o lewym zakupie na allegro i kombinowaniu na własną rękę.

Naprawa miała trwać jak zapewniał przedstawiciel fabryki tydzień , wyjechała 25.X wróciła 22.XI po ostrych interwencjach "u góry" Dospela więc trwała niespełna miesiąc wg mowy gwarancyjnej 14 dni co świadczy bardzo :evil: :evil: :evil: :evil: o serwisie jak tez o gów.......firmie DOSPEL

 

A jak widać co naprawili ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było żadnych podejrzeń z Waszej strony projekt montaż z pełną gwarancję zleciłem certyfikowanej przez DOSPEL firmie oczywiście umowę spisałem. Nie ma mowy o lewym zakupie na allegro i kombinowaniu na własną rękę.

Naprawa miała trwać jak zapewniał przedstawiciel fabryki tydzień , wyjechała 25.X wróciła 22.XI po ostrych interwencjach "u góry" Dospela więc trwała niespełna miesiąc wg mowy gwarancyjnej 14 dni co świadczy bardzo :evil: :evil: :evil: :evil: o serwisie jak tez o gów.......firmie DOSPEL

 

A jak widać co naprawili ?????

Nie wiem o co mielibyśmy Ciebie na Forum podejrzewać ?

U mnie było zupełnie inaczej niż u Ciebie. Projekt wentylacji zrobiłem sam do spółki z żoną :). Zakupu dokonałem poprzez Allegro (nie wiem, co w tym według Ciebie jest "lewego") - zaoszczędziłem w ten sposób minimum 2000 zł (takie były różnice pomiędzy ceną na Allegro a ceną u autoryzowanego przedstawiciela Dospela). Montaż wykonałem samodzielnie. Nie sądzę, żebym zrobił to gorzej od certyfikowanej przez Dospela firmy.

 

Tobie mogę poradzić tylko, abyś w pełni wyegzekwował warunki umowy i gwarancji.

Ja dokonałem takich wyborów, Ty innych. Czy były one właściwe, czas pokaże.

 

PS. Nie sprzedaję central wentylacyjnych, ani ich nie reklamuję. Dzielę się tylko swoim doświadczeniem z użytkowania zakupionego, konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając zdjęcia, zastanawiam się co ma wspólnego cieknąca centrala ( przy tak połoążonym wężyku nic dziwnego) do mokrych anemostatów nawiewowych. Przecież nie dajmy się zwariować JAK MOŻE ZIMĄ WYKRAPAĆ SIĘ WODA Z POWIETRZA NAWIEWANEGO NA ANEMOSTACIE NADMUCHOWYM ?

 

Jesli jest dużo wilgoci w pomieszczeniu , a strych nieogrzewany to może coś takiego być.

Sam w łazience przez 3 tygodnie nie maiłem wentylatora i dziurę w regipsie przykryłem deską od góry.

Po kąpielach jak był mróz to na desce wisiały zamarznięte krople wody. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając zdjęcia, zastanawiam się co ma wspólnego cieknąca centrala ( przy tak połoążonym wężyku nic dziwnego) do mokrych anemostatów nawiewowych. Przecież nie dajmy się zwariować JAK MOŻE ZIMĄ WYKRAPAĆ SIĘ WODA Z POWIETRZA NAWIEWANEGO NA ANEMOSTACIE NADMUCHOWYM ?
Z powietrza nawiewanego się raczej nie wykropli, jednak na zewnętrznych powierzchniach słabo zaizolowanych przewodów może się wykroplić jeżeli przez przewód napływa bardzo zimne powietrze.

Pytanie tylko, czy przy braku rekuperatora przepływ powietrza, który spowodował takie efekty był możliwy?

Swoją drogą mlodyga ma zainstalowaną nagrzewnicę powietrza:

http://images23.fotosik.pl/262/f0ebc8ea6cf6f524.jpg

Gdyby z niej korzystał to nie byłoby takich efektów :

http://images28.fotosik.pl/300/4d4f4c991ebf5a7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając zdjęcia, zastanawiam się co ma wspólnego cieknąca centrala ( przy tak połoążonym wężyku nic dziwnego) do mokrych anemostatów nawiewowych. Przecież nie dajmy się zwariować JAK MOŻE ZIMĄ WYKRAPAĆ SIĘ WODA Z POWIETRZA NAWIEWANEGO NA ANEMOSTACIE NADMUCHOWYM ?

 

Jesli jest dużo wilgoci w pomieszczeniu , a strych nieogrzewany to może coś takiego być.

Sam w łazience przez 3 tygodnie nie maiłem wentylatora i dziurę w regipsie przykryłem deską od góry.

Po kąpielach jak był mróz to na desce wisiały zamarznięte krople wody. :cry:

 

Nie powinno to się zdarzyć, ale w wilgtnej ciepłej łazience i zimnych anemostatach wyciągowych jest to możliwe, ale na zdjęciach są anemostaty nawiewowe. Zimą woda na nich może się pojawić z deszczu a nie z wykraplania. Woda cieknie rurami. Nie jestem wielbicielem Dospela ale wężyk ze skroplinami pozimo leżącym na podłodze, deszczówka w kanałach ( w nawiewach zimą nie będzie kondensatu) to wina montażu nie centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...