Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe reku Dospela - DAYTONA ???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 207
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na Allegro pojawiły się już tytułowe centrale :

http://www.allegro.pl/item344708568_centrala_rekuperator_daytona_350_futura_dospel_.html

Cena 6100 PLN.

Kupujący z tego źródła traci jednak gwarancję producenta :( :

http://dospel-comfort.com/dospel/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=56

 

To nie jest prawda, że Dospel nie podejmie się gwarancji jezeli kupi się przez internet bo jest to wbrew kodeksowi, poza tym jak to udowodni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala cieknie. I to bardzo. Przynajmniej jeśli stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu.

 

Załamka :( Boję się aż odpalać mojego reku ;) Miała to być łatwa i przyjemna robota ... a tu się zapowiada wojna na całego!

 

Nie wiem, czy to załatwi sprawę, ale solidnie ociepl centralę (możesz jej zbudować ocieploną budę z jakimś wejściem do obsługi) albo postaw ją w ogrzewanym pomieszczeniu. Ponoć pomaga. :roll:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to załatwi sprawę, ale solidnie ociepl centralę (możesz jej zbudować ocieploną budę z jakimś wejściem do obsługi) albo postaw ją w ogrzewanym pomieszczeniu. Ponoć pomaga. :roll: .

 

Nie bardzo mogę, ze względu na bardzo niskie poddasze. Budę przygotował mi Tato, lecz niestety nie wejdzie :), więc pozostaje mi tylko obłożenie jej wełną. No ciekawe jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5C zakladam jako absolutne minimum w garazu takze nei powinno byc problemu, chyba ze z tym skraplaniem na reku

 

pytanie jednak czy warto ta jednostke zakupic czy jednak doplacic do jakiejs innej czy wizasc jakas inna tansza ?

 

ps

i jeszcze kwestia tej kasety letniej, tzn jej braku

czy nie mozna tego roziwazac przez GWC, przepustnicami, silownikami i termostatami jakimis ?

 

no jezeli wiosna a raczej latem temp wiecej niz 20 czy 25 c to niech automatyka zamknie czerpnie bezp z dworu i otworzy ta przez gwc ktore bedzie ochladzac upalne powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz model wymiennika? Mój to Heatex AB Articel Nr 36832, Description LA0200-0260-030-1AOO-2-0-0-0260

Wymiennik w Daytonie 250 mam dokładnie taki sam :).

 

Ponawiam pytanie :

Czym się różni Daytona 250 do Daytony 350, oprócz koloru, ceny i wydajności wentylatorów?

 

8)

Odpowiedź chyba prosta:

Oprócz tego co wymieniłeś NICZYM się nie różni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź chyba prosta:

Oprócz tego co wymieniłeś NICZYM się nie różni :D

Wiesz to z własnego doswiadczenia, czy się tylko domyślasz. Jeżeli nie różnią się niczym, to jak na takim samym wymienniku można uzyskać o 100m3/h większą wydajność z zachowaniem tej samej sprawności ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henok

 

Za te 4 tys polecilbys to reku?

 

Za 4 tys bierz i sie nie zastanawiaj

Kto Ci będzie to montował ? Przy montażu trzeba zadbać o pare szczegółów, o których z instrukcji obsługi się nie dowiesz. No i zadbaj o to, abyś dostał gwarancję na piśmie, a nie zastrzeżenie, że gwarancję tracisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź chyba prosta:

Oprócz tego co wymieniłeś NICZYM się nie różni :D

Wiesz to z własnego doswiadczenia, czy się tylko domyślasz. Jeżeli nie różnią się niczym, to jak na takim samym wymienniku można uzyskać o 100m3/h większą wydajność z zachowaniem tej samej sprawności ?

 

Mniej z własnego doświadczenia, więcej z obserwacji i wywiadów których robię coraz więcej.

Zauważyłem że bardzo często producenci oszczędzają na materiałach po prostu wstawiając większe wentylatory i "masz większy rekuperator" co według mnie jest bzdurą... chyba że taki wymiennik został zaprojektowany 'z naddatkiem sprawności' dla optymalizacji procesu produkcji 8) w co raczej nie wierze.

 

Dla mnie wymienniki krzyżowe i tak posiadają mniejszą zdolność odzysku ciepła więc montowanie do nich coraz to większych wentylatorów mija się z celem... nikt chyba by nie chciał zimna przy -15oC "mało przyjemny wiaterek" 0-5oC :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, że Dospel nie podejmie się gwarancji jezeli kupi się przez internet bo jest to wbrew kodeksowi, poza tym jak to udowodni??

Czyli Dospel na swojej stronie internetowej kłamie ? :

 

:x

 

To jest niezgodne z prawem :evil:

 

Jeżeli produkt został zakupiony zgodnie z Polskim prawem handlowym producent musi uznać wadę materiałową lub technologiczną !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, że Dospel nie podejmie się gwarancji jezeli kupi się przez internet bo jest to wbrew kodeksowi, poza tym jak to udowodni??

Czyli Dospel na swojej stronie internetowej kłamie ? :

 

 

Jestem bylym pracownikiem Dospela i nie wyobrazam sobie, abym producent odmowil reklamacji przez to, ze ktos kupil ich urzadzenia na internecie, pozatym sami maja 2 sklepy internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby czasem ktoś nie pomyślał ze jest cacunio z moja centralą zrobiłem rabanik i przyjechał matołek.....z Dopsela:-? :-? :-? :-? :-? :-?

stwierdził że powinienem ocieplić bo temperatura jest za niska po czym zaczął ją mierzyć było 7 stopni trochę się zdenerwowałem bo oczywiście ciekło z niej jak jak jasna ....co można było zauważyć gołym okiem po dłuższej kłótni rozpoczął uszczelnianie na co był przygotowany .

Całość zakończył podając mi protokół z opisem że była temp. poniżej zalecanej więc się wkurw.... protokół został podarty i na nowo spisany z informacja że nie można było zmierzyć z uwagi na brak certyfikowanego termometru (mierzono sterownikiem rekuperatora)

Przyglądałem się pracy serwisanta i tak jak przypuszczałem po około dwóch tyg. znowu zaczyna się sączyć czekam do wiosny jako że mam gwarancję i będę działał dalej..... :lol: :lol: :lol: :lol: obsługa dospela żałosna jak na taka firmę poprostu WSTYD !!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby czasem ktoś nie pomyślał ze jest cacunio z moja centralą zrobiłem rabanik i przyjechał matołek.....z Dopsela:-? :-? :-? :-? :-? :-?

stwierdził że powinienem ocieplić bo temperatura jest za niska po czym zaczął ją mierzyć było 7 stopni trochę się zdenerwowałem bo oczywiście ciekło z niej jak jak jasna ....co można było zauważyć gołym okiem po dłuższej kłótni rozpoczął uszczelnianie na co był przygotowany .

Całość zakończył podając mi protokół z opisem że była temp. poniżej zalecanej więc się wkurw.... protokół został podarty i na nowo spisany z informacja że nie można było zmierzyć z uwagi na brak certyfikowanego termometru (mierzono sterownikiem rekuperatora)

Przyglądałem się pracy serwisanta i tak jak przypuszczałem po około dwóch tyg. znowu zaczyna się sączyć czekam do wiosny jako że mam gwarancję i będę działał dalej..... :lol: :lol: :lol: :lol: obsługa dospela żałosna jak na taka firmę poprostu WSTYD !!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :

 

:o

Czyli chodzi o to że miałeś za niską temp. na czerpni czy w pomieszczeniu z reku a może temp wywiewu z pomieszczeń?

 

Jeżeli chodzi o temp w pomieszczeniu reku to niech ktoś mi powie po kiego grzyba robić izolacje termiczną reku skoro 7oC to dla niego za mało? Widziałem centrale zamontowane na zewnątrz budynków i jakoś działają (mieszkam w Białymstoku więc temperatury spadają tu ... hmmm do prawie -30oc :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gwarancję na reku kupiony w Necie to rozmawiałem z głównym serwisantem z Częstochowy bo nie mogłem odpalić swojego Economica :oops:

 

Powiedział że towar jest u nich sprawdzany przed wyjściem z fabryki,,,

Ja kupiłem w Firmie SKALA, gdzie powiedziano mi że Oni tylko tym handlują ( pośredniczą) i nawet nie rozpakowują sprzętu :o

 

Od tego serwisanta usłyszałem że mogę do nich wysłać reku i naprawią w ramach gwarancji !Okazało się że reku jest sprawny więc nie doszło do naprawy!

 

Czyli jak w czeskim filmie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...