Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SŁODKI pracownia MGPROJEKT


Recommended Posts

Witam, czy ktoś buduje lub budował domek z pracowni MG Projekt

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sonet/index.php

lub

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slodki/index.php

Szukam osób które mogłyby się wymienić doświadczeniem. My nie możemy się zdecydować pomiędzy tymi dwoma projektami, bardziej odpowiada nam lustrzane odbicie sonetu, ale centralnie umiejscowione schody, zabierające dużo przestrzeni i ponad 16 m hall nie bardzo nam odpowiadają. z drugiej strony, Słodki jest trochę za duży, myśleliśmy o domku poniżej 200 m. Co o tym sądzicie, czekam niecierpliwie na wszelkie uwagi, porady, co do tych domów

pozdrawiam, wszystkich zmagających sie z wyborem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja również zwróciłam uwagę na domy piętrowe z MG Projekt. Nie jestem miłośniczką skosów, a domy piętrowe to zazwyczaj dworki lub klocki, te natomiast wydają się bardzo ładne. Najbardziej podoba mi się Topaz ale jak dla mojej rodziny ma za małe zaplecze gospodarcze, więc lepszy wydaje się Słodki. Niestety chyba jeszcze nikt nie wybudował tych domów bo są to nowości w ich ofercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, czy nikt nie wybrał żadnego z takich domów??

zastanawiam się dlaczego Polacy tak mocno pokochali skosy, mnie one strasznie denerwują, niby duży dom, a wszędzie trzeba się schylać, a żeby wyjrzeć przez okno trzeba podstawiać stołek.

Slodki podoba mi sie bardzo, jedyny mamkament to wąskie pomieszczenia gospodarcze za pokojem, podoba mi się za to pralnia na górze. Ale mój mąż się upiera żeby gabinet był od północy, tzn w miejscu kuchni, uch już mam dość tych poszukiwań, jak ktoś znalazł fajne projekty piętrowych domów, to please, dajcie mi namiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam, to mój pierwszy dzień na forum i cieszę się, że znalazłam kogoś kto przynajmniej planuje wybudować Soneta.

Ten projekt odpowiada mi najbardziej ze wszystkich gotowców, które przejrzałam (a trochę tego było :wink: ). Niestety domów piętrowych nie spotyka się dużo wśród gotowych projektów. Widać nadal ludzie wolą mieć skośne ściany, chociaż nic w tym fajnego. Ale o gustach się nie dyskuje.

Mnie też martwią te centralnie umieszczone schody (w zasadzie na środku salonu - bo przecież tę powierzchnię można by połączyć z hallem). Ale z drugiej strony pocieszam się, że może to wcale fajnie wyglądać... Chciałabym móz zobaczyć to w realu. Gdybyśmy się decydowali na ten projekt zrobilibyśmy kilka drobnych zmian (głównie na górze). Chętnie dowiem się czy się zdecydowaliście na któryś z tych dwóch projektów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie jestem pewna czy faktycznie dom ze skosami jest tańszy.

Część powierzchni (duża część), której wybudowanie przecież kosztuje jest praktycznie bezużyteczna, no bo co wstawić na wys. kilkudziesięciu cm? Gdybym miała łóżko pod takim skosem czułabym się jak w pudełku z wieczkiem.

Pow. użytkowa w takim domu jest dużo mniejsza niż pow. całkowita...

A dach? Te wszystkie lukarny z osobnymi daszkami chyba strasznie podnoszą koszty. Im bardziej skomplikowana konstrukcja dachu tym droższa... A tak... prosty nawet płaski dach... Wiem, wiem nie wszędzie można takie budować. Tego właśnie nie rozumiem. Skoro od dziesiątek lat w polskim krajobrazie królowała kostka, to czy ludzie, którzy teraz decydują o planach zabudowy po prostu kierują się dawnymi złymi skojarzeniami?

A może ja po prostu jeszcze za mało wiem. Cóż, obiecuję się dokształcić w temacie kosztów, bo przecież też chcę jak najbardziej ekonomicznie podejść do budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie buduja domy z poddaszami czyli skosami bo sa tansze...najczesciej buduja domy 150 m2 pow uzytkowej maxymalnie...a wy pokazujecie duze , drogie domy . wasze wypowiedzi sa bezsensowne

 

nie rozumiem czemu piszesz że nasze wypowiedzi są bez sensu??

 

domy ze skosami to nie tylko małe domki jak piszesz do 150 m ale można spotkać dużo dużo większe domy i nie jest to rzadkoscią.

 

a my rozmawiamy o wygodnym domu bez skosów.

 

Znalazłam śliczny i wygodny dom bez skosów "z Klasa", troszkę dla nas za duży ale pracownia http://www.domyzwizja.pl poinformowała mnie że na począrtku czerwca mają mieć podobny ale mniejszy domek. Mają -dla nas- bardzo funkcjonalne, nowoczesne i wygodne rozwiązania. Jedyne co mnie zastanawia, to jak myć okna nad jadalnią.

Goshka kiedy zamierzacie sie budować i w jakiej okolicy?

My chcemy zacząć od nowego roku, ale nie wiem czy ze wszystkim zdążymy, nie mamy jeszcze żadnych papierów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, odjazdowy ten dom. Właściwie nawet ta wersja 216 m byłaby do przyjęcia. Strasznie mi się podoba z zwenątrz i wewnątrz chociaż dopatruję się pewnych mankamentów (przynajmniej jak dla mnie). Brakuje mi garderoby w każdej sypialni na górze i wejście do łazienki przez garderobę to też nie najlepsze moim zdaniem rozwiązanie. Ale gdyby tak coś w nim pod tym kątem pomieszać... Marzenie... Trochę może być ciężko ogrzać tą pustkę nad jadalnią, ale o okna bym się nie martwiła. Trzeba podjeść do sprawy "przemysłowo" i tak jak w biurach gąbka i ściągaczka na kiju... :wink:

Zapamiętałam stronę i jeszcze pooglądam to może dojdę do jakiegoś konkretnego wniosku.

My będziemy budować w Warszawie (na północnych krańcach) mam nadzieję, że na pewno w przyszłym roku, chociaż jak dobrze pójdzie z czasem (uda się załatwić papierologię i dobrą ekipę) to stan surowy zrobilibyśmy jeszcze w tym roku. Ale czas leci tak szybko, że może się nie udać. A Wy gdzie się budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sadzicie..ile beda Was kosztowac te domy?? budowałyscie cos w zyciu...znacie sie?? To są duze i drogie domy..i ok..jak ktos ma kase to wporzadku...ja mowiac o poddaszach nie mam na mysli np Faworyta , ale domy mniejsze...i wiem, ze takie domy sa najtansze i dlatego ludzie je buduja...poczytajcie forum to zobaczycie jakie domy buduja..100 m2 120 m2 pow uzytkowej, zwarta bryła, czesto zero lukarn...bo finanse pozwalaja na taki dom...a Wy pokazujecie..ładne, duze domy..drogie i porownujecie je do domow z poddaszem uzytkowym...a to juz przesada jest...pozatym sa ludzie ktorzy lubia skosy...

i jeszcze jedno..do tych domow musicie miec duza dzialke...zeby wygladał reprezentacyjnie....na małej wyglada smiesznie...jeden ztych domow buduje sie niedaleko mojej dzialki i wyglada jak wielka kamienica na małym skrwaku ziemi...przytłacza....

te Wasze domy z urzadZeniem w srodku to wartosc wybudowania i urzadzenia to ok. 800 tys - milion złotych..takie sa realne koszty tych domow...wybudowac, urzadzic..a jak sie taki dom buduje to sie nie kladzie paneli, blachy itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzeliśmy setki gotowych projektów i jedynie projekty Sonet oraz Słodki były najbardziej zbliżone do naszych oczekiwań.

Ale:

Sonet nie pasuje nam do kształtu działki, do tego te schody na środku nie za bardzo nam odpowiadają. Słodki jest pod tym względem lepszy, ale za to nie podoba nam się to, że łazienki/kuchnia/kotłownia są rozrzucone po całym domu. Do tego bryła budynku jest mało zwarta - ładnie to wygląda na wizualizacji, ale z praktycznością i enegoszczędnością pewnie jest gorzej (Sonet ma bardziej zwartą bryłę), boję się też tarasu wciętego w bryłę budynku. Do tego Słodki jest jednak za duży na nasze potrzeby.

 

Sonet i Słodki zdecydowanie najbardziej nam się podobają spośród projektów, które widzieliśmy. Ale nie zdecydujemy się jednak na żaden z nich.

 

PS. Każdy wybiera taki projekt, który mu najbardziej odpowiada, który pasuje do jego działki i na który go stać. I nie każdy lubi skosy. Nam już opatrzyły się domy, które wyglądają jak stodoły i fajnie, że w końcu zaczynają się w katalogach pojawiać domy piętrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

właśnie zamówiliśmy projekt Słodki z MG Projekt. Dom jest trochę większy niż planowaliśmy, ale spełnia nasze wymagania i przy okazji obojgu nam się podoba. Rozważamy zmianę materiału na Ytong 40 i okrągłego okna w sypialni na większe.

 

Z przyjemnością wymienimy spostrzeżenia co do projektu, a niedługo - mam nadzieję - doświadczenia z budową.

 

Pozdrawiam,

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Odświeżam trochę temat i liczę na dalsze wpisy. Mi także podobają się bardzo domy piętrowe i myślę, ze grupa ich zwolenników będzie rosła! Nie mam kompleksu domu "kostki", za to nie lubię skosów a działkę mam za małą na dom parterowy. Nie zgodzę sie z opnią, ze na dom piętrowy trzeba duzej działki. Wręcz odwrotnie! To nie jest dworek i bardzo dobrze wygląda na miejskiej działce (a kazdy wie jakie one są). Oczywiście KAŻDY dom lepiej wygląda na duzej działce:)

Ja szukam domku o pow do 180m, wiec te projekty są dla mnie za duze. Ale kibicuję tym co wybrali te projekty. Też mam się budować pod Wawą.

Pozdr

Elanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Witam,

 

jestemy z mezem na 90% zdecydowani na SONET i chcielibysmy zobaczyc go "na zywo". Jestesmy z Warszawy, planujemy rozpoczac budowe na wiosbe 2010, na Bialolece.

 

Czy ktos moze zaczal budowac SONET? Pytalam sie w pracowni - ale nie udostepniaja danych....

W domku planujemy przerobic gore, zeby powiekszyc pokoje, zlikwidowac pomieszczenie gospodarcze na rzecz garderoby do mniejszego, naroznego pokoju oraz lazienki (byc moze sauny..), lazienke "prywatna" zamienic na garderowe oraz przenisc scianke z garderowy obok, ze powierzchnie byly takie same - sprawiedliwie dla dzieci:)....

Na parterterze - zwiekszyc kuchnie poprzez wejscie do spizarni od Hallu oraz przedluzenie blatu do konca sciany przy przyjadalni, male wc przerobic na pralnie, drzwi do garazu zrobic z hallu a z ganku zamurowac, drzwi z gabinetu zamienic na okno, a taras dac z salonu. zastanawiamy sie nad malym wykuszem w jadalni, zeby jak beda goscie o rozstawiony stol i krzesla na taras z otwieranymi wewnatrz drzwimi wychodzic spokojnie, a nie przeslizgujac sie pomiedzy krzyslami i sciana z kwiatami w donniczkach.

 

Co myslicie o takich zmianach?

 

mamy wjazd od poludnia, wiec chyba najlepszym rozwiazaniem byloby umiejscowic dom w roku poludniowo-wschodnim, wiec raczej bedzie to lustrzane odbicie Sonetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam,

ja dopiero zaczynam poszukiwanie odpowiedniego projektu, ale z pewnoscia nie zdecyduje sie na skosy. Pomijam koszt dachu ktory jest o wiele niższy w projektach typu słodki, ale zwykle wstawienie mebli, które w domach ze skosami trzeba zamawiać, co praktycznie uniemożliwia nam posiadanie tanich mebli.

Nie zgadzam sie również ze stwierdzeniem że w takim domu nie można miec blachy czy paneli.. Może ktos woli miec oszczędniej wykończone pomieszczenie ale za to kilka metrow większe. Ja zdecydowanie wybrałabym druga opcje. Nie nalezy też zakładać, że wszyscy mają działki 600m2. Pod warszawą tam gdzie planuje się budować minimalna wielkość działki budowalnej to 1200 m2 wiec taki dom bedzie juz wyglądal normalnie.

 

Ale nie to chcialałam pisać. Jeśli ktoś rozpoczął juz budowę domu, bardzo proszę umieszczajcie fotki. Ja w domu słodki planuje powiększyc górną łazienke o garderobę a sypialnie powiększyc kosztem łazienki sypialnianej.

Ma ktoś może jakieś inne pomysły na zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...