Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przeprojektowana jaskółka :-)


Recommended Posts

Witam,

zapadła decyzja o budowie domu (trochę ciasno w mieszkanku - jest nas 2X2 pod każdym względem (2 dorosłych, 2 dzieci i 2 kobitki, 2 gentlemanów ----- więc siły rozłożone równomiernie :wink:

 

4 lata temu kupiliśmy działkę, czałkiem sporą bo ma 3,5 tys. m2, leśną budowlaną, ok. 25km od Łodzi.

Działka została zakupiona raczej jako lokata kapitału (całkiem niezła bo jej wartość wzrosła 7,5 krotnie od tamtego czasu... )...

 

...zmieniła jednak swoje przeznaczenie... jest (będzie niebawem) naszym nowym domem!

 

Nie jestem zbyt cierpliwym człowieczkiem (a już wcale systematycznym), więc nie gwarantuje sumiennego wpisywania "dzień po dniu", ale się bardzo chętnie podziele doświadczeniami.

 

Bardzo proszę o wpisywanie komentarzy do "komentarzy" (taki temat zamierzam niebawem rozpocząć)

 

Na początek....... fotki naszej działki :)

http://foto3.m.onet.pl/_m/fe7ea3fb67280105fa7c048809b7eaa3,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/7bd29150eba925061579978a8fbb04d5,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/98c477046967bb611177fa6b5f6ca4e6,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cóż, nad projektem zastanawialiśmy się jakiś czas - ale naprawdę bez dramatu - intensywnie myślimy od początku grudnia.

 

pierwsza wersja była następująca:

 

domek, ok. 170m2, użytkowe poddasze...

lecz po komentarzu znajomej która ma piętrowy domek i 2 maluchów (jak my) że lata po schodach w dół i w górę po przysłowiowe skarpetki dzieci lub spineczkę do włosów nastąpiła I-sza :roll: zmiana koncepcji: będzie parterowy!!! 8)

....ciąg dalszy.....

kupujemy projekt muratora KOMFORTOWY i dostosowujemy go do naszych potrzeb:

 

http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=komfortowy&symbol=&x=0&y=0

 

Dzięki temu forum zmieniliśmy jednak tą II :o koncepcję. Powodem był bardzo wysoki koszt budowy tego domu, a szczególnie dachu, który jest bardzo skomplikowany.

Stwierdziliśmy że ważniejsze jest wykończenie domu niż rezydencyjna bryła! :oops:

 

I tak narodziła się III :-? koncepcja:

 

kupujemy projekt muratora WM11 Jaskółka i dostosowyjemy do własnych potrzeb!

I ta koncepcja się w dużej mierze ostała, ale:

- projekt będzie indywidualny (było baaaardzo dużo zmian), chociaż generalna wizja domu ma być zbliżona do Jaskółki.

 

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_240_12.jpg

 

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_240_19.jpg

 

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_240_30.jpg

 

a to rzut domu (już po zmianach)

 

http://lh4.google.pl/zakreconaelfa/R7vunE7UmmI/AAAAAAAAACk/Z9NikaiTqbw/s288/Plan.jpg

 

 

 

szkoda że taki mały, ale nie potrafię powiększyć :(

 

 

http://lh4.google.pl/zakreconaelfa/R7vunE7UmmI/AAAAAAAAACk/Z9NikaiTqbw/s288/Plan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wybór technologii :( jesteśmy w kropce.

A czas nas bezlitośnie goni - podobno już teraz są problemy z częścią materiałów.

 

Fundament, cóż - bedzie raczej (na 99,9%) grzewczy legalett. Jest to w fazie wstępnej dość duża inwestycja ale nasz architekt twierdzi, że po zliczeniu wylewek, instalacji grzewczych i.t.p. wychodzi to symbolicznie (przy całej budowie) więcej.

 

Ściany: Mamy 2 opcje do wyboru:

 

1. prawie "tradycyjnie" - cegły silikatowe (24 cm, 18cm i 8cm) na zaprawę klejową

 

2.prefabrykaty keramzytowe.

 

minusy prefabrykatów:

- w ścianach pojawiają się podobno mikropęknięcia.

- całą elektrykę należy zaplanować na etapie projektu (kłucie w ścianach trudne)

- drogo

 

plusy:

- szybka budowa (sucha!!!!)

- nie trzeba tynkować wewnątrz

- unika się kłucia ścian

 

 

Znalazłam firmę, która gwarantuje montaż w przeciągu miesiąca od momentu podpisania umowy.

Mam ich ofertę: 82. 300 zł (211,5 m2 ścian zewn i nośnych, 143,2 m2 ściany działowe)

 

Czekam teraz na ofertę z Praefy - zobaczymy.

 

Nie miała baba problemów - zaczęła budowę domu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień wzmagań...

Otrzymałam ofertę od naszego kochanego Pana Krzysia (murarza). Pan Krzysiu jest już jak członek rodziny - ma ogromny wpływ na nasze życie :wink: . Dzieki niemu mamy gdzie mieszkać - postawił w mojej rodzinie już 2 domy, 1 remontował.... i teraz będzie budował nasze gniazko 8)

Koffffffffany Pan Krzysiu! :D

 

Architekt wypowiada się o nim....

Bo Krzysiu to nie tylko buduje....ale budując myśli :cry: on już poprostu taki jest!

 

Więc tak:

- fundament ze wszystkim (kopanie, wylewanie, chudziaki, izolacje, zagęszczanie i takie tam....) 19.000 zł

 

-ściany( izolacja, ściany, wieniec opaskowy, kominy, obmurowanie konstrukcji dachu....) 17.000zł

 

Nie wiem czy to dużo czy mało :-?

 

Strop będzie drewniany + KG, więc tego w ofercie nie umieścił.

 

Zakładam że materiał na ściany ok. 30tys.

 

Więc sumując (ehhhh z matmy nigdy nie byłam prymusem)...

fundament (legalett) + ściany = 140 tys. zł.

 

I znowu nie mam pojęcia czy to dużo czy mało :-? ale chyba sporo :o

 

Jakoś się ucieszyłam że ściany będą silikatowe :D te prefabrykaty keramzytowe mnie troszęczkę przerażają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymaliśmy ofertę na silikaty:

-N24 – 5,05 PLN/szt. x 3456 szt = 17452,80

-N18 – 4,21 PLN/szt. x 864 szt. = 3637,44

-N 8 – 2,25 PLN/szt. x 1920 szt. = 4320,00

-Razem : 25410,24

 

Wszystkie ceny podane są z podatkiem VAT 22%.

W cenie znajduje transport wraz z HDS.

 

Tylko się zastanawiam co oznacza HDS?!

 

 

dziś mam otrzymać jeszcze jedną ofertę - i w czwartek składam zamówienie!

 

 

Teraz mamy spory problem z oknami tarasowymi - nie wiemy czy przeszklić salon czy nie. Ja bym najchetniej chciała same okna (tarasowe) w dużym pokoju ale względy ekonomicazne (inwestycja+utraty ciepła) mnie troszeczkę stopują.

 

No i dachówka :-?

Wiemy napewno że ma być płaska blacha zakładana na rąbek. Bylismy już zdecydowani na tytanowo-cynkową silesji... i nas podkusiło żeby się wybrać na targi budowlane... a tam.... cudowna (naprawdę cudowna) Plannja Emka!

Teraz mamy znów problem :o

a takie nam się podobają dachy:

http://www.e-dach.pl/gdp_prezentacje_zdjecia/silesia12.jpg

 

http://www.e-dach.pl/gdp_prezentacje_zdjecia/silesia5.jpg

 

 

W sobotę przyjedzie na działkę miły pan od studni (mamy mocno zapuszczoną studnię na działce) i oceni ten nasz skarb :wink:

Bardzo chcemy ją wykorzystać do celów gospodarczych (podlewanie kwiatków :) ) zobaczymy czy się nada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....rozterki.....rozterki......rozteki.... :(

 

Dzisiaj wpłaciłam zaliczkę na cegłę silikatową!

 

Po powrocie do pracy czekała na mnie oferta firmy która robi domy pod klucz.

niefart!!!!!!! :evil:

 

Oto ona:

Powierzchnia: ok. 230 m2

Powierzchnia dachu ok. 365,5 m2

 

Zakres oferty:

1.Fundament płytowy pod częścią mieszkalną ogrzewany elementami grzewczymi LEGALET

2.Ściany nośne i działowe z keramzytu z elementów gotowych wraz z filarami i nadprożami.

3.Dach z wiązarów i kratownic deskowany z suchego drewna klasy K – 33.

4.Ocieplenie Dachu wełną mineralną 20 cm (f-my ROCKWOOL)

5.Ocieplenie budynku (Elewacje) 12 cm styropian i tynk cienkowarstwowy, cokół - wyprawa epoksydowa.

6.Dachówka cementowa „Bras”

7.Sufit podwieszony

8.Rynny PCV - Plastmo

9.Drzwi wejściowe Gerda do 3500 zł

10.Instalację elektryczną– przewody miedziane, puszki rozmieszczone wg życzenia inwestora

11.Instalacja wod – kan. Woda wykonana z rur PE z wkładką aluminiową połączenia wykonane metodą zaciskową oraz kanalizacja z rur PCV.

 

Całość w cenie 450.000zł brutto. :o

 

nie mam pojęcia czy to dużo ?! I o ile będzie taniej tradycyjnie?

Legalett będzie tak czy tak, więc muszę liczyć te 90tys na fundament.

 

NIE WIEM CO ROBIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co zrobić - bedziemy budować tradycyjnie (nie ma to jak tradycja :-? )

 

Cegła zakupiona - pierwszy duży przelew wyszedł dziś o 9 rano :-?

 

W sobotę przyjechał pan od studni, coby sprawdzić czy będzie można zaoszczędzić na wodzie z wodociagu i wykorzystać studnię do celów gospodarczych. ... I wędrował z różdżką po naszej działce poszukując żyły wodnej :D wyglądało to dość dziwnie!

Studnia się nie nadaje i oszczędności nie będzie :evil: Kolejna rzecz, która mnie utwierdza w przekonaniu że jak najmniej trawników a jak najwięcej dziewiczego lasu!

 

Teraz czekamy na projekt jak na zbawienie - mamy zaklepany termin na legalett w 2 tyg. maja - a my jeszcze nie złożyliśmy nawet dokumentów o pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj o 20.30 mamy spotkanie z Panem Piotrem, który będzie być może naszym kierownikiem budowy. Jestem bardzo ciekawa spotkania bo kilka osób z forum wypowiada się o nim bardzo dobrze (tak coś przez skórę czuję że padnie na niego :wink: )

 

Jestem bardzo ciekawa ile taki kier bud sobie liczy za swoją usługe?! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juhuuuuuuuu, Juhuuuuuuu, Juhuuuuuu :)

 

Coś zaczyna się dziać! Szaleństwo :o

 

Jesteśmy w pewnym sensie w domu (narazie w przenośni, ale mam nadzieję że niedługo) ponieważ:

 

- mamy kierbuda

- mamy nadzór inwestorski

 

- mamy projekt przyłącza wodnego

- mamy decyzję o warunkach przyłącza energetycznego ALLELUJA ! :D

- energia ma się pojawić do końca kwietnia na szej działeczce!

 

Chyba się dzisiaj upiję 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co zrobić - bedziemy budować tradycyjnie (nie ma to jak tradycja :-? )

 

Cegła zakupiona - pierwszy duży przelew wyszedł dziś o 9 rano :-?

 

W sobotę przyjechał pan od studni, coby sprawdzić czy będzie można zaoszczędzić na wodzie z wodociagu i wykorzystać studnię do celów gospodarczych. ... I wędrował z różdżką po naszej działce poszukując żyły wodnej :D wyglądało to dość dziwnie!

Studnia się nie nadaje i oszczędności nie będzie :evil: Kolejna rzecz, która mnie utwierdza w przekonaniu że jak najmniej trawników a jak najwięcej dziewiczego lasu!

 

Teraz czekamy na projekt jak na zbawienie - mamy zaklepany termin na legalett w 2 tyg. maja - a my jeszcze nie złożyliśmy nawet dokumentów o pozwolenie na budowę.

 

Jeszcze dwie uwagi do legalletu:

- jesli planujesz np. podwieszana umywalke, to odplyw niech ci legallet w scianie zrobi,

- warto, chociaz zgrubnie polozyc w legallecie rurki na wode, np. zeby wychodzily kolo kanalizy. Niby mozna potem pociagnac wszystko gora, ale bedziesz miala problem zeby znalezc taniego, chetnego hydraulika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essa, bardzo dziękuję że się odezwałaś!

 

Planujemy dostarczyć do legalettu poza rzutami również projekty wnętrz łazienek i kuchni - coby wpasowali się tak jak chcemy.

 

Czy u was wszystko pomyślnie z Legalettem wypadło? Kto wam robił legalett?

Bardzo chcę mieć ten fundament, ale mam też trochę mieszanych uczuć :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gdańsku mam zarezerwowany termin na 2 tydzień maja. :-?

ale czekam też na oferty z łódzkiej firmy i keramzyt projekt z wawy.

Ciekawa jestem jak cenowo - ale o gdansku słyszałam wiele dobrego dlatego chyba padnie na nich :wink:

 

Essa, wklejać umiem i chętnie się podzielę wiedzą, niestety nie wiem jak zmienić plik pdf na jpg :oops:

 

Essa, mam jeszcze prośbę :oops: :oops: (tylko proszę cię - nie gniewaj się) czy możesz wpisywać swoje komentarze, które są baaaaaardzo mile widziane :) , do komentarzy moich? Link poniżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku nocy nie śpię, chciała bym napisać że nie jem (a objadam sie z tych nerwów niemiłosiernie), mam nerwowe tiki i zagubine spojżenie! O takie: :o

Nie wiem co robić z tym cholernym fundamentem. Są tak naprawdę 2 opcje:

1. Legalett, który jest znany na polskim rynku

2. Niemieckie rozwiązanie

 

Te technologie różnią się tym, że w legalett płynie w rurach powietrze które jest podgrzewane za pomocą agregatu elektrycznego a w wersji z zachodniej grancy w rurach płynie woda podgrzewana za pomocą wymiennika woda/woda (a woda do podgrzania bierze się z kotła na gorącą wodę).

 

Nie mam pojęcia kt/óre rozwiązanie jest sensowniejsze i bardziej ekonomiczne w trakcie użytkowania. Ceny inwestycji się też różnią: o dziwo niemieckie rozwiązanie jest ok 10% tańsze.

 

Może wpadnie przez przypadek jakiś spec od ogrzewnictwa na moją stronkę - wówczas proszę o komentarz :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja podjęta!!!!! :) :D :) :D :) :D

dzisiaj spałam jak smok, choć apetyt dalej mi dopisuje! :wink:

 

Będziemy mieli płytę fundamentową importowaną :wink:

 

co o tym przesądziło:

- bedziemy chyba jednak zakładać pompe ciepła, a do pompy wodne ogrzewanie jest optymalne

- mam takie uczucie że firma niemiecka chce wejść na polski rynek a co za tym idzie zrobią wszystko żeby pierwsza instalacja była bezproblemowa - żebym im robiła dobrą opinię w Polsce

- dostanę pompe ciepła w bardzo dobrej cenie

- wkurza mnie monopol legalettu

- warunki płatności nieco inne:

60% po dostarczeniu materiałów

40% po odbiorze płyty

0% przedpłaty

- no i taniej: 15% taniej niż legalett, a w pakiecie mam całe rozprowadzenie wody pitnej CIEPŁEJ I ZIMNEJ (do wszystkich punktów), rozprowadzenie ścieków, przewodów energetycznych, telefonicznyc...

- mniej żwiru pod fundament (o 100ton) to też jest spora oszczędność

- brak sztywnych terminów realizacji - ja się z nimi umawiam na kiedy mi pasuje a nie muszę się dostosowywać do ich terminów.

 

no i bardzo pozytywny kontakt z Panem z niemieckiej firmy (chociaż kontakt z osobami z legalett gdańsk też był bardzo dobry - gorzej z podwykonawcami)

 

:) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowa z panem z fundamentów podpisana!!!! :) :) :)

W przyszłym tygodniu pan przyjedzie na "inspekcję" terenową: obejżeć działki, spotkać się z naszym archiem i kierbudem :wink:

 

Uważam że to dobrze wróży, skoro pofatyguje się\do nas na takie spotkanie! :wink:

 

Mamy naturalnie problem z energią - sama nie wiem co o tym sądzić.

2 tygodnie temu miałam info że prund będzie do końca kwietnia

3 dni temu :evil: że do końca marca i owszem ale 2009 :cry:

dzisiaj - że mam się stawić osobiście w ZE, będę musiała zrobić projekt na własny koszt (wiaomo o co chodzi :evil: - bo namiary na projektanta otrzymałam naturalnie w ZE) i w maju będę miała prund.

Ciekawe ile sobie liczą za taki projekt :-?

 

Już niebawem będę miała rozrysowane sanitariaty na fest w łazienkach, urządzenia w kuchni, tak żeby z fundamentu wyprowadzili wszystkie rury, rurki i rureczki w odpowiednich miejscach - podziękowania do Essy że zwróciła mi na to uwagę :wink:

 

Jak będę miała plany zaraz powklejam :wink:

 

Podliczyliśmy ile będzie nas stan surowy otwarty kosztował - ok 280tys.

Duuuuuuża suma :-? ale w tym będzie instalacja C.O., wszystkie pikne rurki (woda, energia, ścieki) no i śliczne wglębienia w betonie w miejscach pod prysznic - cobyśmy nie musieli zbyt wysoko stópek zadzierać wchodząc pod prysznic.

 

Zbieram oferty na konstrukcję, pokrycie i wykonawstwo dachu - kurcze droga impreza ten daszek :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję pewne podniecenie spowodowane jutrzejszym przyjazdem pana K. z firmy, która bedzie robiła nam jak dzisiaj usłyszałam "ciepły fundament".

 

...i to na tyle dzisiaj :wink: po spotkaniu zdam relację jak wrażenia i odczucia odnośnie trafionego wyboru.

 

dostałam dziś 2 oferty na ten sam materiał (ten sam producent, towar,kolor...) - pokrycie dachowe+rynny+wszystkie materiały - uwaga: 22tys. brutto i 30tys. brutto. 25% różnicy. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...