Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przeprojektowana jaskółka - komentarze :-)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A nie wyglada :)

Bardzo fajny patent z wejsciem do sypialnianej lazienki przez garderobe. Ja teraz bardzo zaluje, ze nie zrobilem domu ciut wiekszego. Chcialem zmiescic sie w metrazu ponizej 140m, zeby miec mozliwosci wziecia tego preferencyjnego kredytu. A wyszlo, ze kredytu nie wezme bo ustalili jakies chore warunki, a ja mam ciut za mala garderobe i wlasnie ta lazienke. Chytry dwa razy traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wyglada :)

Bardzo fajny patent z wejsciem do sypialnianej lazienki przez garderobe. Ja teraz bardzo zaluje, ze nie zrobilem domu ciut wiekszego. Chcialem zmiescic sie w metrazu ponizej 140m, zeby miec mozliwosci wziecia tego preferencyjnego kredytu. A wyszlo, ze kredytu nie wezme bo ustalili jakies chore warunki, a ja mam ciut za mala garderobe i wlasnie ta lazienke. Chytry dwa razy traci.

 

jezeli możesz to proszę o rzut waszego domku na @ .

 

Może coś poprzestawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku nocy nie śpię, chciała bym napisać że nie jem (a objadam sie z tych nerwów niemiłosiernie), mam nerwowe tiki i zagubine spojżenie! O takie:

Nie wiem co robić z tym cholernym fundamentem. Są tak naprawdę 2 opcje:

1. Legalett, który jest znany na polskim rynku

2. Niemieckie rozwiązanie

 

Te technologie różnią się tym, że w legalett płynie w rurach powietrze które jest podgrzewane za pomocą agregatu elektrycznego a w wersji z zachodniej grancy w rurach płynie woda podgrzewana za pomocą wymiennika woda/woda (a woda do podgrzania bierze się z kotła na gorącą wodę).

 

Nie mam pojęcia kt/óre rozwiązanie jest sensowniejsze i bardziej ekonomiczne w trakcie użytkowania. Ceny inwestycji się też różnią: o dziwo niemieckie rozwiązanie jest ok 10% tańsze.

 

Może wpadnie przez przypadek jakiś spec od ogrzewnictwa na moją stronkę - wówczas proszę o komentarz

_________________

Ola

 

 

Witam ponownie,

 

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze;) to uważam, że lepszym rozwiązaniem w perspektywie czasu jest system powietrzny . Jako instalator często zdarzało mi się naprawiać uszkodzone standardowe podłogówki z wodą bo inny fachowiec wiercił w podłodze jak popadnie. Powietrze nie zrobi żadnej szkody nawet jak wywiercimy otwór w przewodzie powietrznym. Zawsze jest ryzyko uszkodzenia rury przez wiercenie w podłodze lub inne mechaniczne działanie. Pozatym z nie ma producenta rury do podłogówki który daje dłuższą gwarancję niż 10 lat. Sam działam w branży instalatorskiej i wykonczeniowej od 8 lat i jednak zdecydowałem się po wielu dylematach na legalett powietrzny z tą róznicą, że wykonam we własnym zakresie płyte fundamentową. Materiały dostarczy Legalett Gdańsk. Podłogówka z wodą wymaga dodatkowego wydatku na kocioł gazowy lub elektryczny. Zaletą agregatów elektrycznych jest to, że źródło ciepła jest dokładnie w tym miejscu co system ogrzewania a nie w oddalonej kotłowni. Pomijamy straty związane ze sprawnością kotła i przesyłu.

Po rozmowie z panem Wojtkiem z Legalett utwierdziłem sie w przekonaniu, że system powietrzny w moim przypadku to najlepsze i najtańsze rozwiązanie. (luksus też ma swoją cenę)

Jako podbudowę płyty zastosuje pospółkę i tłuczen nie płukany prosto z kopalni w pobliżu (25km) 300 ton to koszt około 3000 zł z transportem. To lepsze rozwiązanie od piasku. Bardzo ważne jest zagęszczenie-do tego wypozyczę dobrą zagęszczarkę z wypozyczalni narzedzi. A reszta to już z górki. Płyta może nie bedzie idealnie gładka ale i tak na płytę wykonaną przez Gdansk raczej stosuje sie cienkie wylewki samopoziomujące. Chyba, że na posadzkach będą płytki wtedy mozna to pominąc.

Ok. pózno juz a ja przynudzam.

Pozdrawiam Mariusz

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że jestem dobrym, doświadczonym (wrodzony brak skromności) specjalistą z zakresu nowoczesnych systemów grzewczych, instalacyjnych wod-kan, solarnych itp. Co najważniejsze, że znam wszytsko z praktyki a nie teorii wiec służę radą...

 

Chętnie doradzę jakie rury instalalacji wody uzytkowej ewent. zatopić w betonie itp.

 

 

Mariusz

 

[email protected]

_________________

Mariusz D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, bardzo dziekuję za wiadomość.

My zdecydowaliśmy się jednak na wodną płytę grzewczą, a mianowicie z takich powodów:

- bedziemy chyba jednak zakładać pompe ciepła, a do pompy wodne ogrzewanie jest optymalne.

- mam takie uczucie że firma niemiecka chce wejźć na polski rynek a co za tym idzie zrobią wszystko żeby pierwsza instalacja była bezproblemowa - żebym im robiła dobrą opinię w Polsce

- dostanę pompe ciepła w bardzo dobrej cenie

- wkurza mnie monopol legalettu

- warunki płatności nieco inne: 60% po dostarczeniu materiałów

40% po odbiorze płyty

0% przedpłaty

- no i taniej: 15% taniej niż legalett, a w pakiecie mam całe rozprowadzenie wody pitnej CIEPŁEJ I ZIMNEJ (do wszystkich punktów), rozprowadzenie ścieków, przewodów energetycznych, telefonicznyc...

- mniej żwiru pod fundament (o 100ton) to też jest spora oszczędność.

 

no i bardzo pozytywny kontakt z Panem z niemieckiej firmy (chociaż kontakt z osobami z legalett gdańsk też był bardzo dobry - gorzej z podwykonawcami

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ile teraz sa pompy ciepla? Czy pompa bedzie osobno czy jako rozwiazanie systemowe do plyty?

Co do umowy z legalett'em, to stawia ona do kata inwestora pod kazdym wzgledem i jest... nienegocjowalna!!

 

Co do zwiru, to chyba nie powinno byc roznicy - humus i tak trzeba zdjac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ile teraz sa pompy ciepla? Czy pompa bedzie osobno czy jako rozwiazanie systemowe do plyty?

Co do umowy z legalett'em, to stawia ona do kata inwestora pod kazdym wzgledem i jest... nienegocjowalna!!

 

Co do zwiru, to chyba nie powinno byc roznicy - humus i tak trzeba zdjac?

 

Czekam na oferty jakie dostanę na pompy ciepła.

 

No legalett wyliczył że potrzebuję 285t żwiru - a niemiec że ok 160 t. Jest mała różnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niemcy są tak konkurencyjni cenowo też zastanowiłbym się powaznie nad ich ofertą. Ale wcześniej sprawdziłbym ich poprzednie inwestycje...

Bardzo mnie dziwi fakt, że obliczyli tak mało podsypki... Przecież w tej grubości podsypki musi zmieścić sie opaska drenazowa z rury fi 80 a taka rura powinna być obsypana z każdej strony warst min. 15cm -20cm. A to daję 15+8+15 to jakieś 40cm. Chyba, że nie daja opaski drenażowej a to poważny błąd w sztuce.

Poproś o wstępne wyliczenia wytrzymałościowe dla ich płyty i sprawdz je u dobrego projektanta inżyniera który zna sie na tym.

Zapytaj jakiego producenta dają rury kanalizacyjne ( materiał PP czy PCV). Jakie rury stosują do wody użytkowej ( jak najwięcej danych ew. producent) Jakie rury stosuja do ogrzewania ( podobnie dane producenta parametry itp.)

Jeśli daja materiał do instalacji elektrycznej też zapytaj o parametry itp.

Wszystko zapisz i prześlij mi jeśli chcesz wiedzieć coś wiecej mailem chetnie powiem coś wiecej w miarę możliwości. Czasami 2 rury wygladaja identycznie a paramerty mają bardzo różne.

Jak zwykle diabeł siedzi w szczegółach o których producenci raczej milczą ze względu na dobre imię firmy.

 

Jeśli chodzi o pompy ciepła tu tez nalezy uważać bo przy polskiej cenie energii elektrycznej wcale nie jest tak kolorowo jak piszą w katalogach. Jeśli miałbym decydować sie na takie urządzenie wybrałbym to:

 

http://www.climakomfort.pl/index.php?page=514

 

A jeśli nie to to ewentualnie sprawdzone są produkty niemieckiej firmy STIEBEL-ELTRON

 

Moge przesłać Ci wstepną ofertę cenową jaką dostałem na pompe ciepła współpracującą z podłogowką do swojego domu.

 

Pozdrawiam Mariusz - [email protected]

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&sid=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, dzięki CI !!!! :)

 

Już wysłałam zapytanie o rury a co do drenażu, rozmawiałam i z moim architektem i z kierownikiem budowy i jednogłośnie stwierdzili że przy warunkach panujących na naszej działce - piasek,piasek,piasek drenaż jest zbędny.

 

Co do terminów:

Mają kilka Ekip bo montują te fundamenty w niemczech, szwajcarii, autrii, Francji i wydaje mi się że w hiszpanii.

 

Jest też tak jak pisałam - chcą mieć tutaj budowę pokazową a okolice łodzi są do tego idealne - w centrum PL. Chca wejść na rynek i często pierwsi inwestorzy na tym kozystają

Jeszcze nie pisałam o fakcie, że będą 2 inwestycje praktycznie w tym sammym miejscu, co też obniżyło koszty.

 

No i oferty innych niemieckich firm były bardzo zblizone cenowo, ale ta wydaje mi się bardzo konkretna a wcale nie najtańsza z niemieckich ofert.

 

Pozdrawiam Ola

bardzo dziekuję za zainteresowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...