Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przeprojektowana jaskółka - komentarze :-)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro niemcy są tak konkurencyjni cenowo też zastanowiłbym się powaznie nad ich ofertą. Ale wcześniej sprawdziłbym ich poprzednie inwestycje...

Bardzo mnie dziwi fakt, że obliczyli tak mało podsypki... Przecież w tej grubości podsypki musi zmieścić sie opaska drenazowa z rury fi 80 a taka rura powinna być obsypana z każdej strony warst min. 15cm -20cm. A to daję 15+8+15 to jakieś 40cm. Chyba, że nie daja opaski drenażowej a to poważny błąd w sztuce.

Poproś o wstępne wyliczenia wytrzymałościowe dla ich płyty i sprawdz je u dobrego projektanta inżyniera który zna sie na tym.

Zapytaj jakiego producenta dają rury kanalizacyjne ( materiał PP czy PCV). Jakie rury stosują do wody użytkowej ( jak najwięcej danych ew. producent) Jakie rury stosuja do ogrzewania ( podobnie dane producenta parametry itp.)

Jeśli daja materiał do instalacji elektrycznej też zapytaj o parametry itp.

Wszystko zapisz i prześlij mi jeśli chcesz wiedzieć coś wiecej mailem chetnie powiem coś wiecej w miarę możliwości. Czasami 2 rury wygladaja identycznie a paramerty mają bardzo różne.

Jak zwykle diabeł siedzi w szczegółach o których producenci raczej milczą ze względu na dobre imię firmy.

 

Jeśli chodzi o pompy ciepła tu tez nalezy uważać bo przy polskiej cenie energii elektrycznej wcale nie jest tak kolorowo jak piszą w katalogach. Jeśli miałbym decydować sie na takie urządzenie wybrałbym to:

 

http://www.climakomfort.pl/index.php?page=514

 

A jeśli nie to to ewentualnie sprawdzone są produkty niemieckiej firmy STIEBEL-ELTRON

 

Moge przesłać Ci wstepną ofertę cenową jaką dostałem na pompe ciepła współpracującą z podłogowką do swojego domu.

 

Pozdrawiam Mariusz - [email protected]

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&sid=5

 

RURY :wink: ale znalazłeś mi zadanie - bardzo kobiece :wink: http://www.rehau.de rury ściekowe i do mediów czyli prądu, telefonu - KG Rohr 100 mm.

 

Woda pitna: Alpex duo 16 und 20 mm http://www.frankischerohrwerke.de

 

ogrzewanie: Nioxy 17,2 mm Firma UNIVERSA

 

myslę że będą pikne te rury 8) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę podglądać Twój dziennik, bo projekt prześliczny. Już w nim rozkładałam swoje graty a po przejrzeniu chyba tysięcy projektów gotowych nie w każdym bym chciała zamieszkać. Twój dom nadaje się do mieszkania. Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt bez bezsennych nocy podczas których trzeba podejmować trudne decyzje wyboru. Oddechu na święta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

Ja tez ostatnio doznalam takiego szoku, choc przy zakupie bramy garazowej. Markowa brama, ktora sobie odpuscilam (cena!!!!) okazala sie byc TANSZA od innej nieco mniej markowej. A wystarczyl jeden, z glupia frant, telefon do innego przedstawiciela. Tak, tak - ceny to oni podobno wszyscy maja fabryczne :o

PS. to napiszcie jak sie wkleja fotki, dzisiaj mam spotkanie budowlane z kierbudem to strzele fotki pod wiosennym sniegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RURY ale znalazłeś mi zadanie - bardzo kobiece http://www.rehau.de rury ściekowe i do mediów czyli prądu, telefonu - KG Rohr 100 mm.

 

Woda pitna: Alpex duo 16 und 20 mm http://www.frankischerohrwerke.de

 

ogrzewanie: Nioxy 17,2 mm Firma UNIVERSA

 

myslę że będą pikne te rury

_________________

Ola

 

Witam po długiej przerwie...

Niewiele informacji technicznych doszukałem sie na temat tych pięknych rur. Wszędzie same ogólniki, mało czytelnie przedstawione parametry i aprobaty.

Jeśli chodzi o system Rehau jest z mojego punktu widzenia dobry ale nie montowałbym go u siebie. Według mnie lepsze parametry mają rury Alupex firm KISAN i WAVIN. Na temat Universa jeszcze mniej wiadomo. W Polsce jest jeden dystrybutor który jak zadzwoniłem nie wiele może powiedzieć na temat tego co sprzedaje. Zadziałało to na mnie odstraszająco. Ogólnie uważam, ze w przyszłosci w razie jakiejs awarii bedzie problem z dobraniem zamienników kształtek stosowanych do łączenia rury nioxy. Różnica w średnicy i wielkości ścianek rury nioxy a innymi zazwyczaj montowanymi w Polsce jest znacząca i jak narazie czarno widzę ewentualna naprawę lub wymianę. Proponuję wybrać dobre sprawdzone już od wielu lat W Polsce rury Alupex do podłogówki i wody użytkowej.

Ostatnio naprawiałem podłogówkę w domu o powierzchni 320m2 gdzie własciciele władowali mase kasy we wszytsko co widać na zewnątrz. Zaoszczedzili na rurze do podłogowki. Ktoś im polecił chiński DIAMOND o 2.50 zł tanszy na metrze od Wavinu i w 2-gim sesonie uzytkowania rura rozszczelniła sie i cały piękny dom pływał.

Straszny widok ale tak już bywa.

Wiec jeszcze raz powtarzam sprawdzić producenta, parametry aprobaty i wszystko co tylko możliwe. No i jeszcze najlepiej bedzie jak system jest zamienny i dostępny w Polsce.

 

pozdrawiam Mariusz

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

Ja tez ostatnio doznalam takiego szoku, choc przy zakupie bramy garazowej. Markowa brama, ktora sobie odpuscilam (cena!!!!) okazala sie byc TANSZA od innej nieco mniej markowej. A wystarczyl jeden, z glupia frant, telefon do innego przedstawiciela. Tak, tak - ceny to oni podobno wszyscy maja fabryczne :o

PS. to napiszcie jak sie wkleja fotki, dzisiaj mam spotkanie budowlane z kierbudem to strzele fotki pod wiosennym sniegiem

 

 

Witaj, wybacz że dopiero teraz ale jakos nie miałam czasu żeby zaglądnąć na forum.

 

Ja instrukcję skopiowałam:

http://forum.muratordom.pl/inforrrrmacje-inforrrrrmatykow-forrrrrum,f89.htm

 

Kopiujesz adres internetowy wybranego zdjęcia, klikasz prawym przyciskiem myszki w dowolnym punkcie wybranego zdjęcia, następnie klikasz "Właściwości".

Zaznaczasz myszą i kopiujesz [prawy przycisk myszy i "Kopiuj" lub z klawiatury wciskając równocześnie klawisze Ctrl+C] to co jest w 'Adres ' - adres do zdjęcia MUSI zaczynać się od http:// a kończyć na .jpg [lub .JPG albo JPEG, czasem .gif (rysunek, animacja)].

Zawsze możesz sprawdzić, czy właściwie skopiowałaś, wklejając ten link w pole "Adres" przeglądarki internetowej.

 

Klikasz nad okienkiem pisania postu przycisk Img - widzisz , ustawiasz kursor po znaku nawiasu, wklejasz adres [prawy przycisk myszy i "Wklej" lub z klawiatury Ctrl+V], i klikasz jeszcze raz Img - tym razem ma postać .

Nie może być żadnych przerw między , adresem a

 

chyba lepiej bym nie potrafiła wytłumaczyć :-?

 

Pozdruffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
ok :)

W sumie to ja juz chyba powiedzialam wszystko co mialam do powiedzenia na temat naszych bledow w legallecie.

Dzisiaj tynkarz narzekal, ze musial glify w szafach wnekowych obrabiac, bo nasze szafy sa wymurowane - ale ja dalej uwazam, ze to byl swietny pomysl.

Co do zdjec - chyba sobie odpuszcze pisanie dziennika i chwalenie sie fotkami, bo i tak wciaz brakuje mi czasu.

 

ty chyba mylisz legallet ze ścianami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woland,

serdecznie zapraszam na oglądanie do naszego lasu!!!!

i chętnie udzielę informacji i pomocy jeżeli tylko będę mogła.

 

Nie do końca polecam Plannjie Emkę - blacha jest pofalowana. Przedstawiciel z Plannji mi powiedział że blacha od Pruszyńskiego i Rukki się nie faluje bo jest z twardej stali.

 

Tytan-cynk i Plannja się falują. Ze T-C się faluje wiedziałam ale myślałam że emka nie i mam fałdki nie tylko na biodrach ale również na dachu :wink:

 

ale mimo to kocham ten dach :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Olu :D

Gratuluje szczescia do dobrych ekip i oby tak dalej bylo. Stawianie stanu surowego to bardzo przyjemny etap, potem trzeba miec wiecej cierpliwosci.

Bardzo fajny ten niemiecki fundament :-)))) Podoba mi sie! Powiedz ile Cie ostatecznie kosztowal z m2 i jak to sie ma do wyceny legalettowej??

Pozdrawiam, my od wrzesnia idziemy juz mieszkac u siebie, tylko warunki beda mocno hardcorowe.

Aska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny dom, u nas też miała być jaskółka ze zmianami :) koniec końców mamy z poddaszem użytkowym.

Piękny dach! I takie nowoczesne rozwiązania...zazdroszczę. Będę podglądać.

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa :)

Ja się wybieram do Ciebie z rewizytą - tak na szybko już zajżałam i widzę że masz grafitowe okna!!! Nasze mają być do 10 września - też grafit :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Olu :D

Gratuluje szczescia do dobrych ekip i oby tak dalej bylo. Stawianie stanu surowego to bardzo przyjemny etap, potem trzeba miec wiecej cierpliwosci.

Bardzo fajny ten niemiecki fundament :-)))) Podoba mi sie! Powiedz ile Cie ostatecznie kosztowal z m2 i jak to sie ma do wyceny legalettowej??

Pozdrawiam, my od wrzesnia idziemy juz mieszkac u siebie, tylko warunki beda mocno hardcorowe.

Aska

 

Essa, dzięki :wink:

Niemiecki fundament kosztował nas ok 420zł/m2. W stosunku do Legalettu ok.10% taniej no i mamy rozłożoną wodę użytkową.

I warunki płatności - właśnie przez to zrezygnowałam z legalettu, kurcze nie spotkałam się z tym że za całość płacisz przed wykonaniem to jakiś absurd!!! Poczułam się traktowana jak potencjalny złodziej! A za cały fundament niemiecki (oprócz drobnej sumy zaliczki) zapłaciłam po wykonaniu - szoook! 8)

 

Asiu, wstaw jakieś fotki - już się wprowadzasz a ja w sumie nic nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...