Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przeprojektowana jaskółka - komentarze :-)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ufff...ja tam się cieszę, bo mnie nie stać...

ale rozumiem Twój ból

 

cóż... w jadalni charme...w salonie IKEA :)

w naszej łazience Swarovski ... u dzieci ... Tubądzin :)

w ten sposób jakoś damy radę.... :wink: finansowo 8)

 

ja wybrałam do dzieci cersanit, ale sklep nie zrealizował zamówienia, czegoś tam w fabryce nie było. I wtedy wpadła mi w oko Pamesa, zamawiałam w Lublinie i koniec końców zapłaciłam za nie więcej o 200zł niz zapłaciłabym za cersanit, a efekt jest moim zdaniem 100 razy lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff...ja tam się cieszę, bo mnie nie stać...

ale rozumiem Twój ból

 

cóż... w jadalni charme...w salonie IKEA :)

w naszej łazience Swarovski ... u dzieci ... Tubądzin :)

w ten sposób jakoś damy radę.... :wink: finansowo 8)

 

ja wybrałam do dzieci cersanit, ale sklep nie zrealizował zamówienia, czegoś tam w fabryce nie było. I wtedy wpadła mi w oko Pamesa, zamawiałam w Lublinie i koniec końców zapłaciłam za nie więcej o 200zł niz zapłaciłabym za cersanit, a efekt jest moim zdaniem 100 razy lepszy

 

ale muszę naprawdę przyznać, że cersanit ma fajne kafle. Nawet nie wiem czy nie kupimy do kuchni i wiatrołapu kafli z serii coloseo.

Są super! 65,5X65,5 cm i bardzo fajne kolory: brown i ochra.

 

Do dzieci też cersanit+dekory innej firmy.

 

A Pamersa zaraz oglądnę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim Paniom, cierpiacym, ze nie stac ich na lampy "Charme", proponuje wyobrazic sobie na tym pieknym stole, obok tego pieknego zlewu i kranu, sterte brudnych talerzy po obiedzie albo zabrudzona maszynke do miesa ;-)

Katalogowe skarby znacznie traca, gdy zaczynaja zyc w naszej szarej codziennosci.

U nas najwiekszym wybrykiem jest male wc z czerwona terakota po 130 zl/m2 i terakota w duzej lazience (prawie po dwie stowy za metr). Lazienka sciany - wloskie kafle po 56 zl/m2, wszystkie inne miedzy 35 a 40 zl/m2. Castorama ma teraz bardzo ladne, nowoczesne serie kafli. Za to w firmie Yeti maja kafle w I, II i III gatunku, III gatunek to np. 1/3 ceny gatunku I!

Obiecuje fotki w pazdzierniku, jak sie juz przeprowadzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za pamięć i fotki !. niesamowitą rzeczą w tej blasze jest ten delikatny mat....

i pytanie :) ktora to z nich ?

 

60 cynkowoszary

15 grafitowy metalik

45 srebrny metalik

 

20 grafitowy :wink:

 

link do broszury :wink:

http://www.plannja.com/upload/PL/Images/pdf/emka-2007-www.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano prawda. Zerkałem na Ruukki. Jednak maja inną paletę kolorów (dużo węższą)

dodam też:

http://www.elmes.bialystok.pl/photo/_pdf/PLANNJA_INSPIRACJE.pdf?sess_id=a9dedd7e6cb7f06bf559a2b257598239

 

Ruukki też ma fajny grafit, nawet fajniejszy bo ciemniejszy RR23!

Zrobię zdjęcie jak będę miała chwilkę, jest kościół z dachem rukki i wygląda pięknie :)

Nawet rozmawiałam z proboszczem bo wydawało mi się że to plannja :-?

.... Ruukki grafitowe - wygląda równie dobrze :)

a podobno przez to że ma po środku pasa zaglębienie się nie faluje.

 

Jestem do bólu szczera - naprawdę uwielbiam nasz dach, ale gdybym jeszcze raz kładła blachę to bym szukała alternatywy dla Plannji (z uwagi na falowanie)

 

broszurka ruukki :wink:

http://www.ruukki.com/www/materials.nsf/materials/1C2BE3B68F16E8C4C225741D002B17D4/$File/Systemy_dachowe_PL_280208.pdf?openElement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruukki też ma fajny grafit, nawet fajniejszy bo ciemniejszy RR23!

Zrobię zdjęcie jak będę miała chwilkę, jest kościół z dachem rukki i wygląda pięknie :)

Nawet rozmawiałam z proboszczem bo wydawało mi się że to plannja :-?

.... Ruukki grafitowe - wygląda równie dobrze :)

zabrzmi to dziwnie ale w sieci widzialem kosciół kryty Ruukki, a było to w.... kwartalniku "Nowoczesna Plebania" :)

to ten grafi na pierwszej fotce (okładka) ? jest ciemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

highihi... kwartalnik plebania :lol: :lol: :lol:

widzę że budowa naprawdę poszerza horyzonty :wink:

 

myślę że to ta blacha, elfie się bardziej ciemniejsza podobała. A tak naprawdę ostateczną decyzję podjęłliśmy przez fakt, że znalazłam sprawdzonego dekarza który już kładł plannję a nie ruukki :)

 

Marku, tak bardzo się nie mogę doczekać Twojej stodoły w nowoczesnym wydaniu, że... cholercia ....jutro pojadę te 30km żeby zdobyć te fotki :wink:

ale musisz mi obiecać że w kolejnym wydaniu nowoczesnej plebanii moja fota się pojawi !!! :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to ta blacha, elfie się bardziej ciemniejsza podobała. A tak naprawdę ostateczną decyzję podjęłliśmy przez fakt, że znalazłam sprawdzonego dekarza który już kładł plannję a nie ruukki :)

 

Wlaśnie o to mialem pytać, czy to musi byc ekipa specjalna/doświadczenie + ta maszynka co po dachu jedzie i zawija te sreberka...

 

Marku, tak bardzo się nie mogę doczekać Twojej stodoły w nowoczesnym wydaniu, że... cholercia ....jutro pojadę te 30km żeby zdobyć te fotki :wink:

ale musisz mi obiecać że w kolejnym wydaniu nowoczesnej plebanii moja fota się pojawi !!! :wink: :lol:

 

kurcze... ja nie mam takiej mocy :) a juz na pewno jako poganin agnostyk nie mam takich względów :D :D ale mogę do nich wysłać 1000 maili i się ugną :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w łodzi speca od rąbka tytanowo-cynkowego i teraz wiem że od plannji też. Wydaje mi się istotne żeby ktoś taki miał doświadczenie.

Np u nas w trakcie zakładania blachy było chyba 15 osób od dekarza, mówił że po to żeby nic się nie zaginało.

 

Różnica jeszcze polegała na tym, że mój dekarz wziął 60zł/m dachu (ustawienie wiązarow, deskowanie (bez desek), no i samo pokrycie dachu), spec od tytan-cynku chciał 70zł/m2 za samo pokrycie :-?

 

A cena dla nas miała spore znaczenie (tą kasę przerzuciliśmy na pompę ciepła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ekipa, ja nie miałam, czyli dobrze, że się nie zdecydowałam

Ach, piękna ta blacha, piękna...ale moja dachówka kosztowała 28zł/m2...

wogole to taki dom miałam miec jak Wy, parterówkę z blaszanym dachem.

Jak to się czasem śmiesznie plecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jeszcze polegała na tym, że mój dekarz wziął 60zł/m dachu (ustawienie wiązarow, deskowanie (bez desek), no i samo pokrycie dachu), spec od tytan-cynku chciał 70zł/m2 za samo pokrycie :-?

 

jako ciekawostka, wiór osikowy (tradycyjne pokrycie na wsiach) kosztuje z położeniem (material + usługa) okolo75/m2 :) wiem, że to specyficzna i nienowoczesna rzecz, ale ciekawostka rzemieślnicza :)

 

sprawdzalem po znajomych i ogolnie material tytan-cynk wobec plannji to niemal dwukrotne przebicie (u tych znajomych - ceny z wiosny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jeszcze polegała na tym, że mój dekarz wziął 60zł/m dachu (ustawienie wiązarow, deskowanie (bez desek), no i samo pokrycie dachu), spec od tytan-cynku chciał 70zł/m2 za samo pokrycie :-?

 

jako ciekawostka, wiór osikowy (tradycyjne pokrycie na wsiach) kosztuje z położeniem (material + usługa) okolo75/m2 :) wiem, że to specyficzna i nienowoczesna rzecz, ale ciekawostka rzemieślnicza :)

 

sprawdzalem po znajomych i ogolnie material tytan-cynk wobec plannji to niemal dwukrotne przebicie (u tych znajomych - ceny z wiosny)

 

sama blacha tytan-cynk wcale nie jest taka droga, ale wszystkie "dodatki", p.t. rynny, śruby, mocowania.

 

Ten wiór osikowy ma swój urok. Ja bym się raczej nie pisała, bo mam już od bardzo dawna ułożony obraz swojego domku - a tego wióru na nim nie ma :wink:

Jeżeli chodzi o cenę, to jestem zaskoczona bo myślałam że tak ekologiczna wycieczka musi słono kosztować :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...