Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacyjność akustyczna drzwi wewnętrznych


Recommended Posts

Czy ktoś ma porównanie, jak duża różnica w izolacyjności akustycznej występuje pomiędzy pełnymi drzwiami (powiedzmy z wypełnieniem papierowym) a takimi, w których większą część powierzchni zajmują szyby?

 

Oczywiście, te z szybami powinny mniej izolować, ale jak bardzo? Szukam na stronach producentów, ale nikt chyba nie robi takich badań. Dlatego może ktoś z was mógłby coś napisać, tak "na własne ucho"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wenętrzne nie podlegają żadnej klasyfikacji w zakresie izolacyjności akustycznej, tak samo jak ściany wewnętrzne, w któych te drzwi osadzono.

Dla porównania - klasyfikacji podlegaja niektóre ściany wewętrzne, ale bez drzwi, np. między pokojami czy między pokojami a pomieszczeniami sanitarnymi.

Powyższe dotyczy budownictwa jednorodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wenętrzne nie podlegają żadnej klasyfikacji w zakresie izolacyjności akustycznej, tak samo jak ściany wewnętrzne, w któych te drzwi osadzono.

 

Powyższe dotyczy budownictwa jednorodzinnego.

 

powiem więcej możesz tych drzwi wogóle nie robić :D

 

tak samo jak nie musisz robić drzwi E30, jednak stwierdzenie, że nie ma klasyfikacji ppoż dla drzwi wewnętrznych jest równiez błędne,

a wytarczyło odpowiedzieć, że nie ma wymagań,

 

Okna zewnętrzne równiez nie maja wymagań, a jednak dla wielu osób jest to interesujące

 

Dla porównania - klasyfikacji podlegaja niektóre ściany wewętrzne, ale bez drzwi, np. między pokojami czy między pokojami a pomieszczeniami sanitarnymi.

Powyższe dotyczy budownictwa jednorodzinnego.

Nie chce mi się wierzyć, ale pewien nie jestem

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, ale pewien nie jestem

Polecam

PN-B-02151-3 - Akustyka budowlana. Ochrona przed hałasem w budynkach - Izolacyjność akustyczna przegród w budynkach oraz izolacyjność akustyczna elementów budowlanych. Wymagania.

 

Odnośnie budynów jednorodzinnych to nrma ta podaje jedynie zalecenia, a nie wymagania, tak więc mozesz sobie robić ściany nawet z "papieru", co najwyżej Twój dom będzie miał obniżony standard akustyczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budulec1 napisał\

Odnośnie budynów jednorodzinnych to nrma ta podaje jedynie zalecenia, a nie wymagania, tak więc mozesz sobie robić ściany nawet z "papieru", co najwyżej Twój dom będzie miał obniżony standard akustyczny.

Chyba autorowi nie o to chodziło.

Chyba chodzi o to, które spośród drzwi - z szybami i bez - lepiej izolują hałas.

Chyba że to ja źle zrozumiałam :oops:

 

Sama jestem ciekawa, jak to jest, bo też jestem w trakcie wyboru drzwi wewn.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budulec1 napisał\

Odnośnie budynów jednorodzinnych to nrma ta podaje jedynie zalecenia, a nie wymagania, tak więc mozesz sobie robić ściany nawet z "papieru", co najwyżej Twój dom będzie miał obniżony standard akustyczny.

Chyba autorowi nie o to chodziło.

Chyba chodzi o to, które spośród drzwi - z szybami i bez - lepiej izolują hałas.

Chyba że to ja źle zrozumiałam :oops:

 

Sama jestem ciekawa, jak to jest, bo też jestem w trakcie wyboru drzwi wewn.

pozdrawiam

justa

 

na tak postawione pytanie trudno odpowiedzieć, dla typowych drzwi wewnętrznych nie ma to znaczenia. Drzwi wewnetrzne akustyczne przeważnie są pełne (ze wzgledu na ich stosowanie), ale można wykonać również przeszklone o b. wysokich parameteach, zalęży to tylko i wyłącznie od konstrukcji drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie budynów jednorodzinnych to nrma ta podaje jedynie zalecenia, a nie wymagania, tak więc mozesz sobie robić ściany nawet z "papieru", co najwyżej Twój dom będzie miał obniżony standard akustyczny.

Cytat z normy:

"Zaleca się, aby podczas projektowania budynków jednorodzinnych przyjmować podane w tablicy B-1 wartości wymaganej izolacyjności akustycznej przegród wewnętrznych [...] Budynki jednorodzinne nie spełniające wymagań podanych w tablicy dla standardu podstawowego nalezy traktować jako budynki o standardzie obnizonym ze względu na ich parametry akustyczne."

Możesz oczywiście to traktowac jako zalecenia, a swoją ścianę, w swoim domu robić nawet z "papieru". Wątpię jednyk byś tolerował ściany z "papieru" wykonane w domu np. zakupionym przez Ciebie od dewelopera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie budynów jednorodzinnych to nrma ta podaje jedynie zalecenia, a nie wymagania, tak więc mozesz sobie robić ściany nawet z "papieru", co najwyżej Twój dom będzie miał obniżony standard akustyczny.

Cytat z normy:

"Zaleca się, aby podczas projektowania budynków jednorodzinnych przyjmować podane w tablicy B-1 wartości wymaganej izolacyjności akustycznej przegród wewnętrznych [...] Budynki jednorodzinne nie spełniające wymagań podanych w tablicy dla standardu podstawowego nalezy traktować jako budynki o standardzie obnizonym ze względu na ich parametry akustyczne."

Możesz oczywiście to traktowac jako zalecenia, a swoją ścianę, w swoim domu robić nawet z "papieru". Wątpię jednyk byś tolerował ściany z "papieru" wykonane w domu np. zakupionym przez Ciebie od dewelopera.

Czyli jest dokładnie tak jak napisałem :D

Jeśli chodzi o mnie to mam np. drzwi do kotłowni o Ra1 =30 dB jak to się ma do Twojego twierdzenia :

 

Drzwi wenętrzne nie podlegają żadnej klasyfikacji w zakresie izolacyjności akustycznej, .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dlatego może ktoś z was mógłby coś napisać, tak "na własne ucho"?

moim zdaniem jest róznica na niekorzyśc tych z szybą (dużą szybą)

odnoszę wrazenie ze muzyka zza przeszklonych drzwi jest głośniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dlatego może ktoś z was mógłby coś napisać, tak "na własne ucho"?

moim zdaniem jest róznica na niekorzyśc tych z szybą (dużą szybą)

odnoszę wrazenie ze muzyka zza przeszklonych drzwi jest głośniejsza

miałeś kiepską szybę, ja byś wstawił np 66.2 z folią silence miałbyż z pewnością lepiej :D

a tak naprawdę to wystarczy pod tymi drzwiami położyć koc i już będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...