Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplenie poddasza


Recommended Posts

Czy wystepuja w sprzedazy welna o gr. 18 cm ??

ja tez nie... na poddasze nie żałuj ;) daj choć te 20 ;)

Sek w tym ze krokwie maja 18 cm, wiec taki wymiar mi sie zamarzyl :).

ale rozumiem że masz słabą wiatroizolacje? :p

(inaczej robisz dość duży i często spotykany błąd)

tu nie ma co marzyć :p trzeba czytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystepuja w sprzedazy welna o gr. 18 cm ??

ja tez nie... na poddasze nie żałuj ;) daj choć te 20 ;)

Sek w tym ze krokwie maja 18 cm, wiec taki wymiar mi sie zamarzyl :).

ale rozumiem że masz słabą wiatroizolacje? :p

(inaczej robisz dość duży i często spotykany błąd)

tu nie ma co marzyć :p trzeba czytać :D

Membrana tyvek pro.

Moze wyjasnic co to za blad ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście tak twierdził to sie mylił. Nie ma żadnych technicznych przeciwwskazań do stosowania równocześnie wełny pomiędzy jetkami i krokwiami.

Masz rację, o ile moja wypowiedź dotyczyłaby układania izolacji cieplnej między krokwiami, na poddaszu nieużytkowym (czytaj - nieocieplanym) bez folii paroizolacyjnej. Jednak moja wypowiedź dotyczyła przeciwskazań w układaniu izolacji cieplnej, między krokwiami, na poddaszu nieużytkowym (czytaj - nieocieplanym) z folią paroizolacyjną.

 

Tak samo jak, na poddaszu nieużytkowym (czytaj - nieocieplanym) nie należy układać szczelnej podłogi, np. z płyt OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie czy wystarczy 15 cm wełny na ocieplenie poddasza , dach jest deskowany , papowany i pokryty dachówką Braasa. Dom znajduje się nad morzem , zimy są coraz łagodniejsze np. w tym roku może z dwa tygodnie pomroziło a tak ciągle są temperatury dodatnie. proszę o radę

 

Wg normy wystarczy 15cm. Sam znam dom w górach gdzie izolacja była 15cm i właściciele nie narzekali na rachunki za drewno. Problem mieli tylko w miejscach, gdzie im kuna wygniotła ścieżki. Tam było wyraźnie chłodniej. Problem wg mnie jest głównie w fakcie 1 warstwy pomiędzy krokwiami.

Sam dałem 18 + 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście tak twierdził to sie mylił. Nie ma żadnych technicznych przeciwwskazań do stosowania równocześnie wełny pomiędzy jetkami i krokwiami.

Masz rację, o ile moja wypowiedź dotyczyłaby układania izolacji cieplnej między krokwiami, na poddaszu nieużytkowym (czytaj - nieocieplanym) bez folii paroizolacyjnej. Jednak moja wypowiedź dotyczyła przeciwskazań w układaniu izolacji cieplnej, między krokwiami, na poddaszu nieużytkowym (czytaj - nieocieplanym) z folią paroizolacyjną.

 

Tak samo jak, na poddaszu nieużytkowym (czytaj - nieocieplanym) nie należy układać szczelnej podłogi, np. z płyt OSB.

To w końcu jak jest prawidłowo: :o

1. przy poddaszu nieużytkowym(nieogrzewanym) izolować między krokwiami czy nie jest to wskazane czy tylko izolować strop (podłogę)

2. przy takim samym poddaszu nie układac szczelnej podłogi z osb a czy ze zwykłej tarcicy 32mm po jest prawidłowo (czy chodzi oto aby ewentualna wilgoć z wełny mogła odparować i "ucieć" przez nieszczelną podłogę ? )

Troche forumowicze wprowadzili zamętu stąd moje wątpliwości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Masz rację, o ile moja wypowiedź dotyczyłaby układania izolacji cieplnej między krokwiami, na poddaszu nieużytkowym (czytaj - nieocieplanym) bez folii paroizolacyjnej. Jednak moja wypowiedź dotyczyła przeciwskazań w układaniu izolacji cieplnej, między krokwiami, na poddaszu nieużytkowym (czytaj - nieocieplanym) z folią paroizolacyjną...

Mam pytanie z nieco innej beczki...

 

Z Twojego podpisu jasno wynika, że zajmujesz się budownictwem drewnianym. Napisz co sądzisz o ociepleniu poddasza użytkowego w domu murowanym wełną drzewną bez szczeliny wentylacyjnej (temat lepszej izolacji cieplnej latem).

 

Myślę albo o płycie Steico Universal jako deskowanie (płyta paroprzepuszczalna i wiatro- i wodochronna) oraz bezpośrednio pod nią Steico Flex między krokwiami. Poniżej chcę dać dodatkowo 10 cm wełny kamiennej (niższe koszty + niepalność), niżej oczywiście folia paroszczelna i albo gips-karton albo Fermacell.

 

Jako alternatywnego producenta biorę pod uwagę płytę Kronopol DP50 + ocieplenie Kronotherm. Reszta jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...