Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujące mamy- gdzie postawic pralkę?


Recommended Posts

Jestem mamą dwojga małych urwisów i mam problem gdzie ustawić pralkę, a pranie robię prawie codziennie. Ha, w bloku gdzie jeszcze mieszkamy mam pralkę i kosz w łazience. W domu niby dużo miejsca w kotłowni w piwnicy, ale jakoś nie bardzo sobie wyobrażam bieganie z dziecięciem na ręce do piwnicy z koszem brudnej bielizny i czystej bielizny. Jak to logistycznie rozwiązać? W piwnicy jest dużo miejsca i na pralnię i na suszarnię , na parterze jest kuchnia, jadalnia, salon, wc, pokoik gościnny. Na piętrze 3 sypialnie i duża łazienka. Mamy jeszcze półpiętro nad garażem , może by tam wygospodarować "pralenkę i czy ona musi mieć jakąś szczególna wentylację??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast znoszenia brudnych rzeczy na dół można zrobić zrzutnię. Ale już wynieść na górę trzeba będzie

 

Samo pomieszczenie do prania raczej nie musi mieć jakiejś szczególnej wentylacji. Gorzej już z pomieszczeniem, w którym to wszystko będzie schło. Musi być wentylacja, żeby wogóle schło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mamy właśnie...Najlepiej mieć pralnię tam, gdzie przebywamy, żeby nie musieć nosić brudnego prania, a potem wypranego do prasowania...Ideałem byłoby mieć pralnię w pobliżu łazienek i sypialni...

U nas pralnia przy łazience dzieci, na tym samym poziomie, co sypialnie...

W poprzednim domu miałam pralnię w piwnicy...nie polecam ze względów j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom to wprawdzie troche inna bajka, ale ja w mieszkaniu wymyslilam, ze pralke i na niej suszarke postawie obok toalety. Wykorzystuje w ten sposob rury, odplyw i wywietrznik do suszarki, nie zagracam malego pomieszczenia, a stojace w korytarzu pralke i suszarke zabuduje szafa, ktora w czesci bedzie na podreczne ubrania, a w czesci bedzie taka mala pralnia.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A co myślicie o pralce w kuchni? W obcojęzycznych programach o urządzaniu domów często spotykałem takie rozwiązanie.

Oczywiście kuchnia musi mieć drzwi przy takim rozwiązaniu - pralki takie ciche to chyba nie są :)

 

znajomi maja pralkę w kuchni i sobie chwalą takie rozwiązanie, oczywiście kuchnia jest zamykana bo pralka choć nowa i raczej z tych cichych i tak jest słyszalna jak wiruje. mnie osobiście takie rozwiązanie niezbyt odpowiada bo jakoś nie pasuje mi zapach płynu do płukania (mydlany) pomieszany z zapachem gotowanego obiadu...poza tym jakoś nie mogę sie przekonać do brudnych ciuchów w kuchni - nie jest czyściochem ani pedantką jeśli chodzi o sprzątanie i laboratoryjna czystość nie jest moim celem ale po prostu nie pasuje mi to i już..takie moje zdanie ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A co myślicie o pralce w kuchni? W obcojęzycznych programach o urządzaniu domów często spotykałem takie rozwiązanie.

Oczywiście kuchnia musi mieć drzwi przy takim rozwiązaniu - pralki takie ciche to chyba nie są :)

 

znajomi maja pralkę w kuchni i sobie chwalą takie rozwiązanie, oczywiście kuchnia jest zamykana bo pralka choć nowa i raczej z tych cichych i tak jest słyszalna jak wiruje. mnie osobiście takie rozwiązanie niezbyt odpowiada bo jakoś nie pasuje mi zapach płynu do płukania (mydlany) pomieszany z zapachem gotowanego obiadu...poza tym jakoś nie mogę sie przekonać do brudnych ciuchów w kuchni - nie jest czyściochem ani pedantką jeśli chodzi o sprzątanie i laboratoryjna czystość nie jest moim celem ale po prostu nie pasuje mi to i już..takie moje zdanie ;-).

 

W moim odczuciu takie rozwiązanie (pralka w kuchni) jest trochę takim lekarstwem na brak miejsca. Dltego bardzo często spotyka się je w niedużych domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim odczuciu takie rozwiązanie (pralka w kuchni) jest trochę takim lekarstwem na brak miejsca. Dltego bardzo często spotyka się je w niedużych domkach.

 

Z tego co widziałem w angielskich domach to kuchnie były duże, było też w tych domach miejsce na inne umiejscowienie pralki. To chyba jest uzależnione od kultury i przyzwyczajeń niż raczej uwarunkowań powierzchniowych.

Rozważam taką możliwość i imho jest to wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest to rozwiazane tak

na poddaszu sa wszystkie sypialnie i tam jest rowniez i pralnia. Polaczylismy ja z lazienka dzieci - aby zdjete ubrania od razu ladowaly do prania. garderoby dzieci i nasza sa przy pokojach - balkony na ktorych bede suszyc pranie - rowniez u gory. Zdejmujemy ubrania, wkladamy do kosza w pralni - piore - wywieszam - skladam/prasuje w pralni - ukladam w garderobach - wszystko odbywa sie u gory. Wg mnie lepiej byc nie moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A co myślicie o pralce w kuchni?

 

W obecnym domu mam pralke w kuchni. Z braku miejsca w lazience... Moja kuchnia jest raczej srednich rozmiarow (ok. 12m2), ale znajduje sie na pietrze, a sypialnie mamy na parterze. Wirowanie na najwyzszych obrotach slychac strasznie. Byc moze to wina konstrukcji domu, nie wiem. Zdecydowanie nie polecam takiego rozwiazania. Ladowanie i wyjmowanie prania... Kuchnia to nie miejsce na takie rzeczy. W nowym domu z pewnoscia bede miala osobne pomieszczenie do tegu celu. Uwazam, ze pralnio-suszarnia oraz spizarnia sa nieodzowne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam pralkę w kuchni, ale to nie było dobre rozwiązanie - brudne pranie trzeba było nosić z łazienki, dlatego teraz pralka będzie w łazience na górze, a obok niej strych nad garażem, gdzie wszystko będzie schło. Prasowanie pewnie w salonie przy tv :)

W przypadku autorki wątku zgadza się, że pralka w piwnicy to nie najlepsze rozwiązanie, więc może rzeczywiście nad garażem... A może w piwnicy tez zrobić przyłącze...Jak dzieci podrosną problem zniknie, no i o zsypie na brudna bieliznę w tym przypadku warto pomyśleć. Ja mam podejście do pralki jeszcze w spiżarni na parterze, bo na razie nie kończę góry, no i przewiduje konieczność mieszkania na starość na parterze - wtedy pralka być może wróci do spiżarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnym domu Mam pralkę w piwnicy i w przyszłym też będzie stać w piwnicy mimo że muszę nieżle się nabiegać po schodach ale uważam że to dobre rozwiązanie bo w łazience jakoś zawsze brakuje miejsca na wstawienie pralki.Mieszkam tymczasowo w Irlandii i tutaj wszyscy mają pralki w garażach na zewnątrz domu w kuchniach a ostatnio widziałam w wiatrołapie stała tam pralka a na niej suszarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
Jestem mamą dwojga małych urwisów ... Mamy jeszcze półpiętro nad garażem , może by tam wygospodarować "pralenkę i czy ona musi mieć jakąś szczególna wentylację??

 

Pralnia to nie wiem. Ale suszarnia musi mieć bardzo porządną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie pralnia jest przewidziana na poddaszu i chyba jest to rozwiązanie optymalne. Nasze sypialnie również znajdują się na poddaszu, a co istotniejsze również garderoba, gdzie będzie stała deska do prasowania, czyli w sumie wszystko pod ręką dla większej wygody. Muszę jeszcze tylko zastanowić się gdzie suszyć ciuszki, bo jakoś nie mogę się rozstać z wizją pachnącego letnim słońcem prania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię pralnię z wejściem z łazienki, na poddaszu, koło sypialni. Wiedziałam od dawna na przykładzie mieszkania w bloku że nigdy więcej pralni i kosza w łazience - dlatego podczas wyboru projektu był to jeden z warunków koniecznych. Będzie tam też cała chemia gospodarcza - łazienka ma być pokojem kąpielowym z toaletką (zawsze wstaję wcześniej niż mąż i nie mogę mieć toaletki w sypialni) :wink: To był też warunek przy wyborze projektu - miejsce na nią w łazience - teraz mi tego ogromnie w mieszkaniu brakuje :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...