Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do domu coraz bliżej, C15 - komentarze


neti

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry tekst z tym dodatkowym mieszkaniem, na "ciche dni" hehe:) trzeba o tym pomyslec.. Aneta widze ,ze ostro ruszyliscie z kopyta:).. MIlo ogladac wasze postepy.. Ja jestem na etapie przeadaptowania projektu ale to jeszcze dluga droga... Jak pojdzie wszystko ok to moze cos zaczniemy w przyszlym roku, ale t przy dobrych wiatrach.. aha Aneta a podwyzszaliscie kondygnacje czy zostawiliscie 2,5m na dole i 2,47 na gorze..??? Pozdrawiam goraca i zycze powodzenia...

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mateusz! :D

Zgadza się, nasza ekipa ma bardzo dobre tempo i jednoczesnie są bardzo solidni, ważne żeby to szło w parze.

Jeśli chodzi o wysokości to na dole będzie ok 2,70, wcale nie na nasze życzenie tylko kierownika budowy, ale cieszę że tak wyszło. Góra też będzie podwyższona o prawie 30 cm, bo dokładamy wszędzie po jednym pustaku - i tu to akurat mi zależało na podniesieniu ściany kolankowej i zmniejszeniu skosów.

Piszesz, że zaczynacie prace z adaptacją. My w zeszłym roku też mniej więcej o tej porze zabraliśmy się za projekt i widzisz, zaczelismy miesiac temu...

Ale u Was bedzie pewnie mniej skomplikowana sytuacja, jeśli chodzi sytuację z własnością działki i pewnie wszytko pójdzie sprawniej.

Masz juz jakieś konkretne pomysły na adaptację, jakies zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A propos zmian to na pewno chcemy podwyzszyc kodygnacje tak jak wy. Dodatkowo musimy dobudowac kotlownie i wyjdzie ona mniej wiecej w tym samym miejscu co Was garaz. Byc moze bedzie nawet podobnych wymiarow tylko chce zrezygnowac z pelnego zadaszenia, tzn, bedzie osobny maly daszek nie zwiazany z dachem. No i dobudowanie kotlowni wiaze sie z przestawieniem komina, ktory prawdopodobnie wypadnie w salonie ale moze i dobrze bo bedzie mozna zaadaptowac od razu kominek ( ale sie jeszcze zastanowimy). Co do zmian wewnatrz to jeszcze debatujemy. Odwiedzilem z miesiac temu faceta, ktory wybudowal C15 i spodobalo mi sie jak pozmienial scianki dzialowe na pietrze a konkretnie tam kolo tego pomieszczenia gospodarczego. Tak nakombinowal, ze nie wiedzialem gdzie sa sciany oryginalne z projektu a gdzie zmianiane.. W kazdym badz razie to dalsza perspektywa :). Aha i jeszcze wczoraj bylem z kolega projektantem na dzialce.. tak pochodzilismy i powiedzial, ze dobrzeby bylo gdybysmy wstawili jeszcze jedno okno w salonie, tak zeby pokoj byl doswietlony ( na tej scianie co macie garaz ) ale to tez jeszcze jest do przemyslenia.. Najgorsze jest to, ze jak ruszysz jedna zmiane to ciagnie ona za soba szereg innych powaznych zmian.. ale to chyba tak ma byc:))).. nikt nie mowil, ze bedzie lekko hehhe..

W kazdym badz razie mamy cale lato i zime zeby pozlatwiac wszystkie zmiany i papiery, mysle, ze damy rade bo corcia nam juz rosnie i chcialbym zeby miala swoj pokoik:))).

 

Goraco pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie bym zobaczyła na żywo inny C15, niestety w mojej okolicy nigdzie póki co nie znalazłam... :(

Faktycznie, brak pomieszczenia gospodarczego na parterze to mankament tego projektu, ale wszytko mozna jakos rozwiązać.

Tak sobie mysle, ze jak zrobicie jeszcze jedno okno to bedzie mało miejsca na jakieś meble, komody itp. Chyba że na ścianie przy schodach... My akurat jej nie robimy wogóle. Niedawno zapadła taka decyzja. Schody będą otwarte na salon i myslę, że dzieki temu salon zyska wizualnie przestrzeni. A właśnie na ścianie przy garażu, będzie jakas meblościanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tam żadnego okna, poniewaz przy tamtej ścianie mamy garaż. Dlatego też, sporym plusem dla schodów będzie brak tej sciany przy salonie, będą widniejsze.

Hmm... Okno dachowe nad schodami to w Waszym przypadku świetny pomysł. Będą takie troche "schody do nieba" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze idziecie z budowa jak burza.. fiu fiu jak tak dalej pojdzie to w tym roku jeszcze zamieszkacie w Waszym domku...:)..

Ja wczoraj spotkalem sie z kobitka, ktora pomoze mi troche z papierami bo okazalo sie, ze na pobliskich terenach naszej dzialki snaleziono jakies sredniowieczne slady zycia:) i musze zglosic pozniej ewentualne roboty ziemne do archeologa:) ale jaja hehe:) mam nadzieje, ze nie znajdzie jakiejs skamieliny prehistorycznej bo bedzie problem.. Niemniej jednak obok sa domy to nie powinnobyc teoretycznie problemu.

Aneta ja w miejscu Waszego garazu bede mial kotlownie a garaz prawdopodobnie wybudujemy pozniej jako wolnostojacy. Teraz musze jakiegos geodete scignac bo mapke do celow projektowych bo wypis i wyrys z planu miejscowego juz mam. Takze tez zaczynam dzialac:)

Aha chcialas zobaczyc gdzies C15 na zywo. Jest jedno zdjecie w necie, ktore znalazlem i mnie sie podoba: http://www.m-k.com.pl/pl/zdjecia.php?modul=86

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, idzie szybko. Momentami nawet nie mogę uwierzyć że już tyle zrobione. A jutro, wyobraź sobie, już wchodzi cieśla!! :D

Póki co, wszystko idzie bardzo sprawnie i wszystko jest dograne. Pewnie skończymy w tym roku, ale nie wiem czy przeprowadzka w środku zimy to dobry pomysł... :-? Myślę, ze wiosna nastepnego roku jest bardziej realna.

 

To masz szczęście z tymi śladami życia. zeby Ci tam muzeum zamiast domu nie postawili, hehe. :wink: A tak, powaznie to myślę, że możesz być spokojny skoro obok stoją juz jakieś domy.

 

Kurcze, fajny ten domek na zdjęciu :) Dzięki za link. Ktoś trzymał się wiernie projektu, u mnie bedzie troche inaczej, przez wydłużenie dachu i sypialni. Też chcę jasną elewację, ale bardziej w beżu, ten taki "jajkowy" jest :wink: Okna też brązowe. Dach inny niż tam, bo również brązowy. Mam nadzieję, że będzie ładnie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...