Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do domu coraz bliżej, C15 - komentarze


neti

Recommended Posts

Witam, dachóweczka wygląda super... u nas leży Bałtycka (podwójne S, kasztan), ale jak wylądowała na dachu, to dla Marty, jest trochę za jasna... wolała bardziej brązową, taką jak Wasza... ale cóż, sama wybierała...

 

Ponownie przeglądałem Wasz dziennik i dopiero teraz zorientowałem się, że również budujecie dom dwurodzinny... z tym, że my planujemy wykończyć na razie część teściów i w niej zamieszkać, a dopiero z czasem wykończyć swoją część...

 

Powiedz mi, czy będziecie robić przejście między mieszkaniami i czy instalacje będą wspólne, czy osobne?

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam :)

 

Miło, ze dachóweczka się podoba. Też jestem bardzo zadowolona :D

Wiesz co, ja juz też jakis czas temu przeglądałam Wasz dziennik i tez dopiero się zorientowałam się, ze budujecie dom dwurodzinny...

Wasz, jest trochę większy, przede wszytkim to ta część teściów będzie u nas dużo mniejsza. Też był taki pomysł, zeby narazie tylko ją wykończyć, zamieszkać i z czasem kończyć reszte. Ale tak bysmy się zagnieździli i pewnie ciężko byłoby z wykończeniem reszty. Doszliśmy wiec do wniosku, że jednak powalczymy o wykończenie głownej częsci.

 

W projekcie było przejście miedzy częściami, ale u nas go nie ma. Tutaj oczywiście mój mąz był decydentem. Ja, podobnie jak Twoja Marta nie mam rodzeństwa i w przyszłości to właśnie moi rodzice zamieszkają w małej części.

Połączenie jest tylko przez taras.

 

Instalacje robimy od razu wszędzie, wspólne. W sumie to w małej części, nie wiele poza instalacjami zrobimy. Beda tez tynki, pewnie wylewki, żeby instalacja była zabezpieczona i oczywiście okna.

No chyba ze nam kredytu starczy to zrobimy cos wiecej.

 

My też mamy geodetkę Panią Marię i kierownika Pana Marka... Hmm... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy geodetkę Panią Marię i kierownika Pana Marka... Hmm... :wink:

 

... czyżby to była pani Maria St_ _ _ _ _ _ _ _ i pan Marek K_ _ _r_ ?

 

... My planujemy oddzielną instalację elektryczną, cwu i co, wspólną kanalizację i zimną wodę... a jak wyjdzie - zobaczymy.

 

... powiedz mi jakie ogrzewanie będziecie zakładać? U nas będzie podłogówka.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy geodetkę Panią Marię i kierownika Pana Marka... Hmm... :wink:

 

... czyżby to była pani Maria St_ _ _ _ _ _ _ _ i pan Marek K_ _ _r_ ?

 

 

Hehe, no pewnie że się zgadza :) Od razu tak pomyślałam, że to oni

Dobre, nie :lol:

 

Ogrzewanie będzie gazowe (piec kondensacyjny). Podłogówka też, ale nie wszędzie. W dwóch przedsionkach, dwóch łazienkach i wc. W łazienkach mają być grzejniki drabinki z grzałką, zeby można było włączyć jak CO wyłączone.

 

A dachówki nie kładł może Pan Jurek...? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... :lol: :lol: :lol: ... co za zbieg okoliczności...

 

... ogrzewanie... ale wyskoczyłem z tym pytaniem... nie zauważyłem drugiej strony :oops: :oops: :oops:

 

Ogrzewanie podłogowe zrobimy po całości i dodatkowo w łazienkach, tak jak u Was, grzejniki drabinkowe.

A ci hydraulicy ile biorą za punk - sama woda bez co?

 

... dachówka... nie, nie Pan Jurek... Pan Michał... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze mnie wciągnęło :D :D :D

 

JaMaDa, ten hydraulik wyliczył u nas za całość 20 tys. z jego materiałem (w tym piec kondensacyjny z zasobnikiem!!!), my tylko we własnym zakresie grzejniki kupujemy. Nie jestem pewna w tej chwili ile bierze za punkty jesli chodzi o sama robote... :roll:

Służe namiarem do niego, jesli jestes zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Neti

 

... oczywiście, że jestem zainteresowany... proszę o namiary na Waszego hydraulika...

 

A moją zmorą są ostatnio kominy... Wyobraź sobie, że do tej pory nie skończone. Aj gdyby człowiek był taki mądry od razu...

 

... a co z tymi kominami?... źle nie wyglądają :wink: ... najważniejsze, żeby były dobrze zrobione, a czy tydzień później, czy wcześniej to drugorzędna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaMaDa, z tymi kominami to nie mamy szczęścia.... :-? Czekamy już na czwartego "fachowca", który ma je obłożyć. :evil:

Naszych murarzy nie liczac, bo oni od razu stwierdzili ze musimy kogos szukac do obłożenia kominów, bo przecież oni nie będa tego robic. Stwierdzili tez że takich gotowych kominów nie mozna od połaci dachu zamienić na cegły klinkierowe. Że niby nie będą się trzymac, ze nie da sie zamocować. Według nich wtedy takie cegły powinny iść już od stropu przynajmniej.

Kurcze, przeciez nawet ja wiem, ze można zrobic komin z klinkieru od połaci dachowej, oczywiście po zrobieniu odpowiedniego zbrojenia!! Ale niestety, nie szło sie z nimi dogadac w tym temacie.

Zdecydowalismy się zatem na obłożenie kominów płytkami elewacyjnymi.

Pierwszy fachowiec tak się do nas wybierał, że zdązyli w miedzyczasie dach nam zrobic. Umówilismy się, że nie będziemy wstawiac szyb od veluxów i jakos wejdzie i obłozy nam te kominy. Jednak później facet stwierdził, że jest zbyt stromo i on jednak tego nie zrobi... :evil:

Drugi fachowiec, miał przyjść pewnej soboty. Nie przyszedł, wyjechał z powodów rodzinnych - ok, rozumiem. Ale później okazało się ze wogole nie przyjdzie bo nie ma czasu. :evil:

Trzeci fachowiec, powiedział , ze sie podejmie, ale tez przestal odbierac telefony i nie reagował na prosby o kontakt. :evil:

Ciekawe jak bedzie z czwartym.... Ma przyjść w sobotę. Powiedział ze 2 dni i zrobi. Oby tak było...

 

Cod od zdjec to jest kłopot, bo niedziałał,mi komp w domu, a teraz okazuje się ze i z interntem cos nie tak.. Ale cos wymysle, moze przeniose zdjecia do tesciów i od nich wrzuce do dziennika.. :wink:

Teraz tez od nich piszę....

 

Pozdrawiam Teściów!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ten hydraulik wyliczył u nas za całość 20 tys. z jego materiałem (w tym piec kondensacyjny z zasobnikiem!!!), my tylko we własnym zakresie grzejniki kupujemy.

 

... a ile ten piec kosztował?... i jakiej firmy?... :roll:

 

Służe namiarem do niego, jesli jestes zainteresowany.

 

.... bardzo proszę o namiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaMaDa, wysłałam namiar do hydraulika na priva ;)

 

Nastka, nie kominy jeszcze nie zrobione, to w tę sobotę co teraz będzie ma przyjść.

 

andulka, na wanne mamy jeszcze jeden pomysł, tej samej firmy, ale model Sobek - prostokątna, duża :wink: mam nadzieję, że obie byłyby wygodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta wanna Sobek firmy Riho:

 

http://images34.fotosik.pl/336/43031401a27e42d1.jpg

 

Opis: Sobek wanna akrylowa dwuosobowa prostokątna 180x115 Riho nr kat. BB28 w kolorze białym. Pojemność 485 litrów. Do kompletowania z nózkami Riho Plus nr kat.07. Gwarancja 10 lat. UWAGA!!! Warunkiem obowiązywania gwarancji na wanny RIHO jest ich instalacja na oryginalnych nóżkach RIHO.

 

Właśnie się dowiedziałam , że "Sobek" to w mitologii egipskiej bóg płodności i wody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta wanna Sobek firmy Riho:

 

http://images34.fotosik.pl/336/43031401a27e42d1.jpg

 

Opis: Sobek wanna akrylowa dwuosobowa prostokątna 180x115 Riho nr kat. BB28 w kolorze białym. Pojemność 485 litrów. Do kompletowania z nózkami Riho Plus nr kat.07. Gwarancja 10 lat. UWAGA!!! Warunkiem obowiązywania gwarancji na wanny RIHO jest ich instalacja na oryginalnych nóżkach RIHO.

 

Właśnie się dowiedziałam , że "Sobek" to w mitologii egipskiej bóg płodności i wody :wink:

 

dwuosobowy "Sobek" to już nie będę pytać o dalsze plany :wink: :lol: :lol:

ta mi się zdecydowanie bardziej podoba :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kominy? Przyszedł?

 

Facet od kominów był w sobotę! :D Nareszczie!! Niestety i tak niewiele zrobił bo zaczęło strasznie padac i musiał się zwinąć. Ale ważne że w koncu ktos się za to zabrał.

 

I niech mi nikt nie mówi, że nasze kominy nie są pechowe!! Wiedziałam, że ten facet w sobotę o mało co nie spadł z dachu. Jak zaczęło padac, poślizgnął się i zatrzymał na rynnie!! :o Ale dopiero wczoraj, jak pojechalismy zapytac sie kiedy teraz przyjdzie, dowiedzielismy się, że ma złamaną nogę!!! :o Jak już schodził to jakoś drabina się złozyła czy się poślizgnął tez, nie wiem dokładnie. W każdym razie na ok 3 tyg ma załozony gips.

 

A... chyba nie wspomniałam, ze ten pierwszy "fachowiec" jak do nas pierwszy raz jechał to mial stłuczkę po drodze...

 

Ja już mam dosyc tych kominów!! Nigdy więcej zadnych presto ani shiedla czy co tam jeszcze za dziadostwo wymyslą :evil:

Teraz napewno kupiłabym ceglę i kazała wybydowac z niej komin , a ponad dachem z klinkieru!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Wcale nie jest drożej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...