Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do domu coraz bliżej, C15 - komentarze


neti

Recommended Posts

Hmm... o IBF nic nie wiem... Radzę przemyślec to dobrze, pogadac z kierbudem, murarzami i wykonawcą od instalacji grzewczej i za wczasu ustalić jaki będzie najlepszy do Waszej instalacji i kto ma wykończyć. Z naszymi murarzami nie dogadaliśmy się w tym temacie. :x I wogóle niepotrzebnie tak szybko się zdecydowalismy na gotowe kominy... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myślę, że ci nasi zrobiliby, ale chyba chcieli sobie zaoszczędzić roboty i też obstawali przy gotowych. Ale w rezultacie my na tym nie zaoszczędzilismy :-?

Tynki już nam robią, a kominy nie zrobione. C.O. i wylewki zrobią a one nadal nie będą wykończone. Eh.. jakoś mnie to nie nastraja dobrze... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te płytki do toalety, takie zdecydowane. Wizyta w toalecie będzie dodawała energii :wink:

Lubię takie kolorki, tylko pewnie bym się zastanawiała czy mi się szybko nie opatrzą, ale taki problem to może być z każdym wzorem :-?

A jak zamierzasz je rozmieszczać? Te z drobnym wzorkiem też w jakim pionowym pasie? Czy jako dekor w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andulka, co do ułożenia płytek w toalecie, to narazie tyle zdecydowałam, że dekor będzie na wprost wejścia, nad zabudową stelażu od podwieszanego sedesu, oraz na "bokach kominów". Czyli mniej więcej tak:

 

http://images27.fotosik.pl/266/e14e7a896bbe5f88med.jpg

 

Reszta ścian będzie czerwona, czarna lub biała, ewentualnie jakies połaczenia tych kolorów. No może gdzieniegdzie tez jeszcze dekor... np. nad lustrem (na lewo od wejścia) :)

Podłoga w większości biała tylko kilka czerwonych płytek.

Hmm, lepiej by było zrobić wizualizacje, niż pisac, ale nie mam niestety odpowiedniego programu.... :( CAD byłby najlepszy, Polcolorit nawet udostepnia baze do cada, ale co mi po tym... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Wam dobrze... instalacje są, tynki położone... chciał bym mieć to już za sobą.

 

Hehe, ja tak samo mówiłam jeszcze kilka tygodni temu do innych znajomych inwestorów :lol: Jeszcze trochę i Twój dom też bedzie w takim stanie :)

 

A co do tej instalacji gazowej to są wyprowadzenia do 2 kuchenek i do pieca. Czy coś jeszcze uznaje się za punkt poboru??? :roll:

 

Za zrobienie instalacji (od granicy do budynku ok 10 m) i 2 skrzynki ( w ogrodzeniu i na budynku) zapłacilismy 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej instalacji gazowej to są wyprowadzenia do 2 kuchenek i do pieca. Czy coś jeszcze uznaje się za punkt poboru??? :roll:

 

Za zrobienie instalacji (od granicy do budynku ok 10 m) i 2 skrzynki ( w ogrodzeniu i na budynku) zapłacilismy 3 tys.

 

... dzięki... to mnie pocieszyłaś. Słyszałem nawet o 7 tyś... a kto wykonywał tą instalację - ktoś z gazowni? ... albo inaczej - proszę o namiary :roll: i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andulka, co do ułożenia płytek w toalecie, to narazie tyle zdecydowałam, że dekor będzie na wprost wejścia, nad zabudową stelażu od podwieszanego sedesu, oraz na "bokach kominów". Czyli mniej więcej tak:

 

http://images27.fotosik.pl/266/e14e7a896bbe5f88med.jpg

 

Reszta ścian będzie czerwona, czarna lub biała, ewentualnie jakies połaczenia tych kolorów. No może gdzieniegdzie tez jeszcze dekor... np. nad lustrem (na lewo od wejścia) :)

Podłoga w większości biała tylko kilka czerwonych płytek.

Hmm, lepiej by było zrobić wizualizacje, niż pisac, ale nie mam niestety odpowiedniego programu.... :( CAD byłby najlepszy, Polcolorit nawet udostepnia baze do cada, ale co mi po tym... :-?

 

ciekawie się zapowiada,

a ścianki kominów pozostałe - jedna czerwona, druga czarna? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 tys??? :o Dużo...

Namiary na wykonawcę zaraz wysyłam na priva

 

Pozdrawiam

 

Wielkie dzięki za namiary...

 

mam jeszcze kilka pytań ws gazu :roll:, a dokładniej kosztów... w kwocie, którą podałaś jest wykonanie instalacji z materiałem oraz protokół z próby szczelności... a jak wygląda reszta:

- opinia kominiarska - ile bierze za nią kominiarz?

- kierownik budowy dla tej instalacji - koszt?

 

Byłbym wdzięczny za namiary na kominiarza i kierownika budowy 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam po urlopie :)

 

Ja znowu gratuluje wam zrobienia tynków :) , teraz chyba z dnia na dzień domek robi się coraz przytulniejszy?

Kiedy wprowadzacie sie?

 

Dzieki naLeśnik. Pewnie, domek coraz fajniej wygląda :)

A co do wprowadzenia się to myslę, że jakoś na wiosnę, nie ustalam konkretnie, bo wiadomo - róznie może być - jakto z budową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 tys??? :o Dużo...

Namiary na wykonawcę zaraz wysyłam na priva

 

Pozdrawiam

 

Wielkie dzięki za namiary...

 

mam jeszcze kilka pytań ws gazu :roll:, a dokładniej kosztów... w kwocie, którą podałaś jest wykonanie instalacji z materiałem oraz protokół z próby szczelności... a jak wygląda reszta:

- opinia kominiarska - ile bierze za nią kominiarz?

- kierownik budowy dla tej instalacji - koszt?

 

Byłbym wdzięczny za namiary na kominiarza i kierownika budowy 8)

 

Pozdrawiam

 

Kierownikiem budowy jest właśnie ten wykonawca i to juz w cenie powinno być, co do kominiarza to już sama nie pamiętam bo narazie odłożylismy ten temat. W kazdym razie ten facet również ma znajomego kominiarza, z którym współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie u ciebie nie było... A tu już tynki zakończone :D . Jakie macie dalsze plany na ten rok?

 

Witaj Natalia :)

 

A owszem tynki są i co lepsze teraz to już i wylewki nawet mamy :D Już przed urolpem były zrobione, ale nie zdazyłam juz nic zamiescic.

Co poza tym? Są drzwi zewnętrzne (czytałam, ze i u Ciebie lada dzień), brama grażowa, na początku pażdziernika ruszymy z ociepleniem i może jeszcze zrobimy poddasze czyli karton gips na sufity i skosy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...