Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Anoleiz - komentarze


DPS

Recommended Posts

nie no właśnie jakoś to muszę wszystko zaplanować,

na razie i tak mnie czeka inwentaryzacja, jakaś wycena kosztów dokładniejsza, poszczególnych etapów, wtedy podejmiemy decyzję,

czy od razu dobudowa,

czy na razie remontujemy to co jest

a potem reszta...

no trochę się miotam,

ale jak wiadomo wszystko zawsze się rozbija o kasę :))

 

i witam w moich skromnych progach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anoleiz, dołączam do kibicujących i będę śledzic Twoje postępy.

Sama niedawno byłam w podobnej sytuacji, kupiłam gospodare z chałupskiem ze względu na miejsce. I wszyscy mi się dziwili kiedy zachwycałam się moją drewnianą stodołą ze strzechą. Twoj dom co prawda wygląda na starszy ale za to w środku wygląda to duuuzo lepiej niż u nas, pewnie tez z tych wględów, że w Waszej chałupce ktoś mieszkał, nasza była opuszczona od kilku lat.

 

Czego Ci zazdroszczę? tych cudownych piwniczek, sama o takiej marzę ale budować od nowa... :-? ilez to roboty... i to nie to samo. Masz piękne drzewa, jesli nie musisz, nie wycinaj nic. No i masz piękny oryginalny kaflowy piec... Widzę zresztą że wiesz, co docenić :wink: :)

 

my sami tez długo zastanawialiśmy się co zrobić z naszym domem, czy remontowac czy stawiać nowy. Czy robić to etapami przez kilka lat czy naraz. Zdecydowaliśmy i remontujemy. Jest to uciążliwe bo ograniczają nas mury zewnętrzne, ale udaliśmy się do dobrego architekta który przerysował nam dom zgodnie z tym czego oczekiwaliśmy co do pomieszczeń, przeliczył konstrukcję. Domek nie będzie wielki ale na naszą rodzinkę wystarczy, zresztą- zima i tak wszyscy zbieraja się do kupy :wink: a jak ciepło- nie będzie czasu siedzieć w chałupie...

 

W ubiegłym roku uzyskalismy pozwolenie na budowę ale z różnych względów nie ruszyliśmy (czego w dobie dzisiejszych realiów nie załuję), za to od stycznia ruszyliśmy z kopyta, wzielismy tez spory kredyt i chcemy w miarę szybko zrobić ile się da. Jest to bardzo gruntowny remont tego co istnieje wraz z przebudową i rozbudową domu (uzytkowe poddasze).

 

Mieliśmy tez stare paskudne budynki z pękającego pustaka, jakieś obórki, chlewiki czy cuś... :roll: , które prędko rozwalilismy, w zamian stawiamy właśnie nowy bardziej funkcjonalny budynek gospodarczy.

 

trzymam kciuki za dobre decyzje i mocną konstrukcję- coby Wam pozwoliła zrealizować wszystkie plany 8) :wink:

 

a tak juz na koniec... powodzenia w koszeniu, szczególnie w pierwszym roku 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz ganek z mniejszymi kolumienkami, mniej powyginnaymi, to się uda i będzie dobrze wyglądać. Wasz dom, nawet po rozbudowie, będzie bardziej filigranowy, niż ten dworek z inspiracji, więc trzeba to brać pod uwagę. Niesymetrycznie rozmieszczonymi oknami bym się nie martwiła - na pewno da się to dobrze rozplanować !!!

 

Jeszcze się później powymądrzam na temat pomieszczeń, ale jak już się dobrze przyjrzę!!!

 

Rany, ależ to będzie piękny dom!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Anoleiz, myślę, iż pomimo braku 100% symetrii (co jest typowe w budownictwie dworkowym), Twój domek prezentuje się ślicznie w przedstawionej przez Ciebie wersji. Biorąc pod uwagę, że zmienisz okna, elewację, wszystko wykończysz ze smakiem, może wyjść śliczny dworeczek. Wrzucę Ci też link do dziennika Howkmoona, który ma naprawdę piękny dom w starym stylu i może coś z Jego pomysłu Cię zainspiruje?

http://forum.muratordom.pl/wspolczesny-dom-xix-wieczny,t30986.htm?highlight=lucjan

http://www.fotkidomu.friko.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...