Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE - Miła chwila - M11 L


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A budujemy w Budziwoju... główną drogą od Rzeszowa, zaraz za stacją benzynową w prawo... ale jak coś daj znać na prywatną wiadomość to podam ci GG albo telefon to pogadamy.

 

W takim razie witam sąsiada my też planujemy zacząc w tym roku budowę a działkę mamy na końcu Słowiczej po lewej stronie więc pewnie gdzieś w okolicy również Twoja budowa, pozdrawiam i będe obserwował postępy w budowie, jak narazie idzie bardzo sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
No proszę, ładnie ładnie w końcu zaczałeś walke z budowlańcami a nie z urzędnikami :)

 

Domek ładny, życze dużo wytrwałości, będzie potrzebna.

 

Pozdrowienia jeszcze z Niepodległosci ... niedługo już Krasne ;)

 

Wojciech Sz. ;)

 

a kogo my tu mamy :)) tobie to dobrze... my pewnie wprowadzimy sie dopiero pod koniec 2009... ale nie spieszy nam sie :)

kiedy mozemy wpasc ogladnac nowy domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy na budowie straszne .Chyba nie mieliście jak dotąd większych problemów

.Byle tak dalej,zamierzam sie przejechać po okolicy i wypatrzeć Wasz dom .

 

Fakt, problemow nie bylo. Pogoda w zasadzie cały czas dopisuje wiec grube sprawy idą szybko. Wykonawca też solidny więc wszystko fajnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kogo my tu mamy :)) tobie to dobrze... my pewnie wprowadzimy sie dopiero pod koniec 2009... ale nie spieszy nam sie :)

kiedy mozemy wpasc ogladnac nowy domek?

 

e tam dobrze :) - stan surowy to dopiero początek zabawy, tak naprawdę, pozniej wykańcza wykończeniówka którą pewnie zaczniemy dopiero na jesien lub wiosne ale czy kasy wystarczy to nie wiadomo, jak sie wprowadzimy pod koniec 2009 to ... bedzie cud :) Może nawet wprowadzicie sie szybciej widząc tempo pracy u Was :)

 

Do nas wpaść można codziennie :D Zapraszamy. Naraazie bedziemy mieszkać u Teścia w Krasnem, niedaleko budowy wiec podobnie jak Wy - bezpośredni nadzór na budową jest.

 

Tak z cieakowsci - skad i za ile brałeś ziemie do zasypu fundamentów ? bo w sumie bede sporo kubików potrzebowal do niwelacji terenu i szukam ziemi z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Właśnie przeczytałem sobie dziennik:) Fajny projekt. Muszę przyznać, że wylaliście niesamowitą ilość betonu na strop :o :o :o teraz widzę, że przy takich rozmiarach parteru wydatek na strop może być znaczny:(

 

a z drugiej strony super cena za więźbę! ja szukałem i dostałem najtaniej 950brutto w naszych okolicach.

 

Pozdrawiam i życzę postępów na budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem sobie dziennik:) Fajny projekt. Muszę przyznać, że wylaliście niesamowitą ilość betonu na strop :o :o :o teraz widzę, że przy takich rozmiarach parteru wydatek na strop może być znaczny:(

 

a z drugiej strony super cena za więźbę! ja szukałem i dostałem najtaniej 950brutto w naszych okolicach.

 

Pozdrawiam i życzę postępów na budowie!

 

Co do więźby to mieliśmy zamówioną na początku stycznia. Jak teraz ceny się kształtują nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Gratuluje pieknych okien!! Fajnie, ze zdecydowales sie na prawdziwe okna wykuszowe, a nie tylko na ich namiastke (tzn. wymurowane "slupki" w rogach i z trzech stron wstawione zwykle okna) :-)

 

Pochwal sie prosze jakie to okna i ile Cie kosztowaly ? Szczegolnie wlasnie te wykuszowe!! Gdzie je kupowales i czy nie bylo problemu z wymiarem ? Wlasnie zaczynam murowanie parteru i bede musial zostawic juz odpowiednie otwory - czy nie bylo np. jakichs typowych wymiarow ktore byly tansze, czy wszystko na wymiar i platne za m2 ?

 

Dzieki z gory i czekam na odpowiedz!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pieknych okien!! Fajnie, ze zdecydowales sie na prawdziwe okna wykuszowe, a nie tylko na ich namiastke (tzn. wymurowane "slupki" w rogach i z trzech stron wstawione zwykle okna) :-)

 

Pochwal sie prosze jakie to okna i ile Cie kosztowaly ? Szczegolnie wlasnie te wykuszowe!! Gdzie je kupowales i czy nie bylo problemu z wymiarem ? Wlasnie zaczynam murowanie parteru i bede musial zostawic juz odpowiednie otwory - czy nie bylo np. jakichs typowych wymiarow ktore byly tansze, czy wszystko na wymiar i platne za m2 ?

 

Dzieki z gory i czekam na odpowiedz!

pozdr.

 

Witam

 

Dokładnej kwoty co do grosza za okna nie podam bo kupowaliśmy je z brama garażową. Ale z tego co pamiętam to 15tyś za okna i 3.6zł za bramę... bo razem było 18.6tyś. Okna są firmy Oknoplast z Krakowa. A kupowaliśmy je w firmie Mariot z Rzeszowa. Co do wymiaru to problemu żadnego nie było. Oczywiście wykusz od frontu domu jest podniesiony o jedną cegłę bo kaloryfer by się nie zmieścił. Tak więc wszystkie 3 wykusze i okna w nich są identyczne. Typowych wymiarów nie było, wszystko wedle potrzeb. Co prawda chcieli nas skroić za boczne okienka w wykuszach bo podobno minimalne okno bez dopłaty to 56cm a to mialo 46cm... ale udało się wytargować i dzięki temu na małych okienkach wykuszowych zaoszczędziliśmy 1000zł.

 

Jedyny ból który pojawił się po zamontowaniu okien w wykuszach to to że okna otwierają się powiedzmy o 70 stopni bo zawadza murek od wykusza który i tak został skuty więcej niż potrzeba. No i widać murki od wykusz jak się patrzy od zewnątrz. Na początku było źle ale teraz już do tego się przyzwyczailiśmy.

 

Parę groszy dopłaca się na łączniki na wykuszach, jest ich 6 sztuk i kosztują chyba z 800zł... ale niestety innej opcji montażu dużych okien z małymi nie ma.

 

Jeśli będziesz mieć jakieś pytania wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pieknych okien!! Fajnie, ze zdecydowales sie na prawdziwe okna wykuszowe, a nie tylko na ich namiastke (tzn. wymurowane "slupki" w rogach i z trzech stron wstawione zwykle okna) :-)

 

Pochwal sie prosze jakie to okna i ile Cie kosztowaly ? Szczegolnie wlasnie te wykuszowe!! Gdzie je kupowales i czy nie bylo problemu z wymiarem ? Wlasnie zaczynam murowanie parteru i bede musial zostawic juz odpowiednie otwory - czy nie bylo np. jakichs typowych wymiarow ktore byly tansze, czy wszystko na wymiar i platne za m2 ?

 

Dzieki z gory i czekam na odpowiedz!

pozdr.

 

Zapomniałem jeszcze dodać że wykusze prezentują się zdecydowanie lepiej z zewnątrz niż z wewnątrz. Patrząc wewnątrz na wprost po prostu nie widać tych małych szybek. No ale cóż. Z zewnątrz domek jest piękny :-) a od środka będzie piękny parapet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać że wykusze prezentują się zdecydowanie lepiej z zewnątrz niż z wewnątrz. Patrząc wewnątrz na wprost po prostu nie widać tych małych szybek. No ale cóż. Z zewnątrz domek jest piękny :-) a od środka będzie piękny parapet :)

 

Moze okiem tego nie widac ale bedzie na pewno zdecydowanie jasniej w pokojach!

 

Ja robie wszedzie ogrzewanie podlogowe wiec nie musze myslec o miejscu na kaloryfer. A nie wiesz, czy gdybys tego pustaka nie podniosl - wymiary okien nie bylyby np. zbyt duze lub bylyby jakies extra doplaty ? Okno w koncu byloby sporo ciezsze wiec moze okucia mocniejsze czy cos hm... :)

 

A czy rozpracowywales temat rolet zewnetrznych w tych wykuszach? Planujesz wogole rolety? Jedyna opcja to chyba zamontowanie skrzynek na zewnatrz lub ukrycie w nadprozach tylko albo bocznych albo frontowej :(

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny ból który pojawił się po zamontowaniu okien w wykuszach to to że okna otwierają się powiedzmy o 70 stopni bo zawadza murek od wykusza który i tak został skuty więcej niż potrzeba. No i widać murki od wykusz jak się patrzy od zewnątrz. Na początku było źle ale teraz już do tego się przyzwyczailiśmy.

 

No wlasnie - a czemu te mniejsze okienka nie dochodza do samego muru?? We wczesniejszych etapach widzialem, ze miales tam murek, potem to skules i wstawiles styropian ?

 

Jak te okna wogole sa zamocowane - kotwami tylko na gorze i na dole, czy boki tez jakos ? :)

 

Jeśli będziesz mieć jakieś pytania wal śmiało.

 

Oj mam wiele pytan ;D

 

Przede wszystkim - czy mozesz mi podac "oryginalne" (z projektu) wymiary okien z Milej Chwili ? Chodzi o dwa wykusze (frontowy i od strony ogrodowej) oraz normalne okna od strony frontu ? Bede bardzo wdzieczny :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...