Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ktos kiedy? co? mazerowa?? Czy to trudne?


Munch

Recommended Posts

HenoK

Munch Ci odpowiedział w temacie swojego postu :) .

Munch

Nie wiem czy zauważyłeś, że tutaj przeważnie zwraca się uwagę na temat wątku, a posty po prostu są kontynuacją tego tematu. Nikt nawet nie zauważa, że jest coś takiego jak temat postu. To przyzwyczajenie - na starym forum tego nie było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK

Munch Ci odpowiedział w temacie swojego postu :) .

Munch

Nie wiem czy zauważyłeś, że tutaj przeważnie zwraca się uwagę na temat wątku, a posty po prostu są kontynuacją tego tematu. Nikt nawet nie zauważa, że jest coś takiego jak temat postu. To przyzwyczajenie - na starym forum tego nie było :wink:

helsim, Ja jednak przeczytałem temat postu. Sęk w tym, ze słowo mazerowanie ma dwa znaczenia :

1. obróbka wykańczająca przedmiotów metalowych przez wykonywanie skrobakiem na ich powierzchni rysek tworzących wzór, np. szachownicę,

2. słojowanie, technika zdobienia polegająca na malowaniu imitacji naturalnych słojów drewna (mazer).

Munch pewnie być może o tym nie wiedział. Dlatego zadałem to dodatkowe pytanie ?

Czy nadal uważasz, że moja poprzednia wypowiedź świadczyła o niezrozumieniu odpowiedzi Muncha ?

O ile mazerowanie w pierwszym znaczeniu stasuje się dosyć powszechnie, to technika mazerowania w drugim znaczeniu jest już prawie na wymarciu - zastąpiły go różnego rodzaju nadruki.

Z ciekawości, czy ktoś spotkał się z tą techniką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK,

w temacie drugiego postu (nie wątku) jest odpowiedź na Twoje pytanie, która brzmi:"Szafę z płyty paździeżowej pokrytej laminatem." I o tym pisał/a helism.

Jeżeli byś uważnie przeczytał mój poprzedni post w tym wątku, to zrozumiałbyś, że temat tego postu też dostrzegłem i jego treści dotyczyła moja odpowiedź.

Okazuje się jednak, że technikę mazerowania stosuje się nadal. Oto przykład wyrobu, zdobionego tą techniką, produkowanego przez http://www.stolarnia-jf.bt.pl/image/005.jpg :

http://www.stolarnia-jf.bt.pl/photo/tu101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...