Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oto moj domek Kometa-Co sądzicie ..?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 558
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Witam...jestem ciekawa jak postępy prac u pozostałych Kometowiczów... u nas już gotowa instalacja elektryczna, od jutra wchodzi ekipa od tynków...pozdrawiam i czekam na wieści :)

 

Witam

 

Irrtum ,pytanie odnośnie waszej Komety ,chyba robiliście trochę "przeróbek" w projekcie...o co chodzi z tym kominem w szczycie dachu ,przenosiliście kotłownię?

U nas domek przykryty.zamkniety,zrobione instalacje,tynki,elewacja,podbitka z oświetleniem i instalacją z czujnikami ruchu,przyłącz energetyczny, teraz czekamy na gazownię :( maja czas do marca więc się nie zdziwię jak wtedy ich zobaczymy poza tym powoli toczą się przygotowania do zimy (porządki i inne drobne prace między innymi schody do piwnicy)..Ciekawi mnie jakie kotły montowaliście u Siebie (mam na myśli gazowe) ?A jest może ktoś kto budował zbiornik na ścieki ?Ponieważ jak na razie nie mam dostępu do systemu kanalizacji czeka mnie budowa takowego.Nie bardzo wiem czy taniej kupić gotowy czy samemu wylewać?

Budowa oczyszczalni odpada więc pozostaje tylko sza....bo :sick: Jak sobie przypomnę jak wrzucić zdjęcia to na pewno kilka zapodam :)

Edytowane przez Gumis194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski00012 jestem ciekawa tej ściany, też myśleliśmy o kamieniu w pokoju telewizyjnym :)

Gumis194 tak wprowadzaliśmy zmiany, komin z tarasu był przesuwany do środka pokoju dziennego, na tę krótką ścianę, dlatego wyszedł prawie w szczycie, troszkę też dach przerobiliśmy nad garażem, żeby wyglądał tak samo jak nad sypialnią.

U nas instalacja elektryczna już jest, a teraz właśnie tynki robią, jak znajdę chwilę czasu za dnia ( do wieczora w pracy) to zrobię kilka zdjęć i wstawię.

Niestety za szybko się nie wprowadzimy, zgapiliśmy się i musimy czekać za przyłączem prądu :( mają do 8 miesięcy czas, nie wiem kto te przepisy wymyślił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz właśnie tynki robią zgapiliśmy się i musimy czekać za przyłączem prądu :( mają do 8 miesięcy czas, nie wiem kto te przepisy wymyślił

 

To musicie już ogrzewać chyba przy tynkach bo temperatury trochę niskie..Jak chodzi o przyłącz to udało mi się załatwić to w przeciągu 4 miesięcy,musicie tylko "pilnować" tego który wygra przetarg na wasze przyłązce żeby nie odwlekał was na ostatnią chwilę to na pewno będzie szybciej.

 

Dziś dowiedziałem sie ile Nas będzie kosztował przyłącz gazu do domu...i zaczynam zastanawiaćsię nad alternatywą dla gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem sie ile Nas będzie kosztował przyłącz gazu do domu...i zaczynam zastanawiaćsię nad alternatywą dla gazu...

U nas żebyśmy mieli gaz musieli bysmy kopac pod drogą na własny koszt (około 13 tys ) Nie zastanawialiśmy sie długo tylko zmiana z gazu na piec na eko-groszek i Wam powiem że jesteśmy barddzo zadowoleni

Po zasypaniu podajnika ( 6 worków x 25kg ) przy mrozach jakie sa wystarczy na 6 dni ciepła ( woda +podłoga + grzejniki) gdzie worek 25kg kosztuje okolo 20 zł

Kupowałem w lecie w promocji po 10 zł :)

Gumiś Czy mi się wydaje że "taras" przy wejściu jest zmieniony ? Nie macie też okna/drzwi w sypialni i powiedz mi czym robiłeś podbitke drzewo czy PCV

W przyszłym tygodniu pstrykne kilka nowych fotek to pokaże wam jak wyszła sciana TV i przedpokój w kamieniu

 

Pozdrawiamy Tomek i Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za 6 dni ogrzewania przy temperaturze około -10 na zewnątrz wychodzi jakieś 120 zł co za miesiąc daje około 480 zł.powiem szczerze że spodziewałem sie taniej .Nasi znajomi ( 2 rodziny ) ogrzewają gazem (kotły kondensacyjne) domy o zbliżonych powierzchniach i zblizonych parametrach strat ciepła co materiały użyte do naszej budowy i średnio za miesiąc wychodzi im 250 - 320 zł.Więc chyba jednak zainwestujemy w ten przyłącz .Aczkolwiek komin pod zwykły kocioł też mamy i bez problemu w piwnicy możemy go wstawić w każdej chwili :)

Taras przy wejściu został zmieniony ponieważ wysuneliśmy do przodu garaż o około 2m i pomiędzy dużą łazienką a wiatrołapem mamy z jednej strony spiżarnię a z drugiej małą pralnię z suszarnią .

Nie mamy drzwi na taras z sypialni ponieważ żona stwierdziła że imprezy tarasowe przenosiłyby sie do sypialni nie dając spać mniej wytrwałym ich uczestnikom ;) więc zrezygnowaliśmy

Podbitkę robiliśmy PCV (też sprawdzone przez znajomych) jak sie zrobi odpowiednią konstrukcje to nic nie odchodzi i nie zwisa..;)Kosztowała nas około ( "bagatela" ) 4 tysięcy....bez instalacji oświetleniowej gdzie sama żarówka to prawie 20zł za szt...normalnie masakra!!!

 

Polski strasznie Wam zazdrościmy ,u was już końcówka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

jestem tu nowa :], mam pytanko do IRRTUM, AMELAND z jakiego rozmiaru pustaka stawialiście ściany nośnie i działowe i jeśli pamiętacie ile sztuk towaru należy zakupić.

My przymierzamy się do zgromadzenia towaru jesteśmy na etapie wyprowadzonej podmurówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa :], mam pytanko do IRRTUM, AMELAND z jakiego rozmiaru pustaka stawialiście ściany nośnie i działowe i jeśli pamiętacie ile sztuk towaru należy zakupić.

My przymierzamy się do zgromadzenia towaru jesteśmy na etapie wyprowadzonej podmurówki

 

My ściany nośne stawialiśmy z ytong'a 24 cm, poszło chyba ok 30 palet. z tym, że ściana przy pokoju dziennym też jest nośna, przestawialiśmy kominek do środka i robiliśmy strop terriva. Na ścianki działowe kupiliśmy bloczek komórkowy 12 cm i wyszło nam 6 palet. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa :], mam pytanko do IRRTUM, AMELAND z jakiego rozmiaru pustaka stawialiście ściany nośnie i działowe i jeśli pamiętacie ile sztuk towaru należy zakupić.

My przymierzamy się do zgromadzenia towaru jesteśmy na etapie wyprowadzonej podmurówki

 

Jeżlei interesuje Cie Ytong Energo (ilości ) -ściany nośne 36,5x20x60 , sciany działowe 12 x20x60 to daj znać,poszukam faktury i podam Ci ilości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...