Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oświetlenie drogi, latarnia jak wymusić na gminie ???


Recommended Posts

Witam,

 

Złożyłem w grudniu 2007 wniosek do gminy o zainstalowanie latarni na juz istniejącym słupie (przy mojej posesji, która jest w ostatnim rzędzie domów i panują tam kompletne ciemności).

W lutym byłem podpuyać co i jak z wioskiem (podobno na początku roku są ustalane budźety) a oto co usłyszałem:

 

wniosek zostanie być może rozpatrzony na jesieni 2008 a montaż latarni może 2009 a może i później w zależności ile "starych" wnioskó czeka.

 

I teraz moje pytanie, jak przycisnąć gminę, jakich argumentów użyć żeby wymusić na nich montaż tej chol.ernej lampy.

W nocy przed posesją jest jak w przysłowiowej d..pie :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam kosztów postawienia samej lampy ale utrzymanie kilkuset latarń w gmnie to niebagatelny koszt.

 

dlatego bronią się przed nowymi latarniami. Jak u ciebie przed domem postawią latarnię to zaraz przyjdzie kolejny mieszkaniec gminy i będzie chciał też latarnię "bo przed domem "Kowalskiego" postawiliście"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dlatego bronią się przed nowymi latarniami. Jak u ciebie przed domem postawią latarnię to zaraz przyjdzie kolejny mieszkaniec gminy i będzie chciał też latarnię "bo przed domem "Kowalskiego" postawiliście"...

 

Jako ciekawostkę powiem, że znam przypadek, aby takową zlikwidować. Tyle, że chodzi o domek letniskowy, gdzie poprzednio można się było napawać widokiem rozgwieżdżonego nieba i dyskretnym światłem latarenek ogrodowych, a teraz w pobliżu postawiono taką upiorną lampę. I nie szło przekonać gminy, a ta się uparła, aby postawić, bo niedaleko jest przepompownia ścieków i trzeba miejsce doświetlić :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza głównym tematem: nie pamiętam, gdzie to widziałem, ale na jednym z osiedli nowych domów mieszkańcy rozwiązali problem braku oświetlenia w ten sposób, że każdy postawił przy ogrodzeniu jedną latarnię i utrzymuje ją tak, jak oświetlenie swojego ogrodu. Latarnie te są oczywiście jednakowe i zainstalowane w równych odstępach.

Jest to jednak rozwiązanie dobre w tych miejscach, gdzie ludzie potrafią się ze sobą dogadać w imię "wspólnej sprawy" i nie mają innych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas odbyło sie w ten sposób że poprosiliśmy o pomoc radnego i niewiadomo dlaczego się zgodził rozeznać temat(choć tak naprawdę niewiele chyba mógł). A potem sąsiadka porozmawiała z burmistrzem że brakuje nam lampy no i że ten radny to taki fajny i zaoferował pomoc itp. A burmistrz z tym radnym chyba się nie lubili i w efekcie ucierpiała ambicja burmistrza. Za trzy dni przyjechała zwyżka z Enionu :wink: . Swiatło było po około 2 tygodniach. Wcześniej wprawdzie złozone było jakies podanie ale leżało już 3 lata a nieformalne stanowisko było takie że na lampy to nie za bardzo można liczyć bo droga prywatna (współwłasność kilku sąsiadów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...