Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dla mnie umowa to umowa. Gwarancja to gwarancja, tym bardziej, że klient kilka złotych dopłaca miesięcznie. Nie wierzę, że tak duża firma może zrobić klienta w bambo:) Tym bardziej w dobie internetu

Tylko pewnie trzeba przeczytać to napisane drobnym druczkiem. Czy aby nie tylko gwarancja ceny prądu bez przesyłu. W tym przypadku wystarczy, że przesył zdrożeje "trochę bardziej" dla klientów z gwarancją ceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przelicz dla jakiego poziomu zuzycia taka gwarancja zaczyna sie oplacac

sprawdz ile 10% w ostagnich 3 latach zdrozal przesyl .... przelicz dokladnie

 

nie mowie NIE ... ale trzeba rozlozyc oferte na czynniki pierwsze

u mnie takiej nie ma wiec nie mam problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek mostkiem ale to chyba jeden z tych mostków co się nimi przejmować nie ma co ;-) A co do kabli to oczywiście chudziak równy nie jest. Równany był łatami ale chyba wody za dużo było w betonie czy coś i miejscami "siadło" kilka mm. A Kabelki rozwiązałem tak, "komputerowe" będą przyklejone do ściany przy samym chudziaku a elektryczne 15 cm nad nimi, do gniazdek pójdą w bruzdach. Elektryka oświetleniowa będzie przybita w peszlach do stropu drewnianego i do wyłączników w bruzdach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniając sposób ogrzewania z gazu na prąd muszę zgłaszać to w wydz. budownictwa do wniosku o pnb? zakładam że nie ale różne absurdy urzędnicze funkcjonują.

Drugie pytanie czy muszę wystąpić o nowe warunki przyłączenia do prądu? teraz mam na budowlany 11 kW a docelowy 14 kW. Czy wystarczy zmienić wielkość przy podpisywaniu umowy, i na jaką? Dom 170 m , 4-litrowy, ogrzewanie wodne elektryczne, kocioł elektr. + pompa pow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam tylko warunki, fizycznie jeszcze nie mam bo czekam na pozwolenie, jak dostanę będę mogła dopiero wtedy umowę podpisać i zakładać. A jakie jeszcze dane mam podać? powierzchnia ogrzewana 170 m, piętrowy, kubatura 476, zapotrzebowanie na ciepło 4395 kWh/rok, obciążenie cieplne 4104 W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wylałem płytę na ubity piasek i tyle. Tak się zastanawiam nad tym odcięciem ale to chyba będzie się mijać z celem. Niestety ścianki działowe, ze względu na swój ciężar zostały również położone na płycie. Co mi da odcięcie od ścian fundamentowych kiedy będzie styk z działowymi. Trudno, okaże się w praniu ile zł mnie to będzie kosztować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ale zadzwonię... mam nieprzewidzianą przerwę z tym etapem - szczegóły w dzienniku;)

 

Też miałem :). Na szczęście mi nie przeszkadzały. W dodatku w przyczepie na sprzęt budowlany kotka mi się okociła. Jaja jak smok :D

Ale lepiej zadzwoń wcześniej, będziesz wiedział na czym stoisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję podłogówkę akumulacyjna na dole i (zwykłą na górze ale o tym kiedyś) mam salon(planowane panele) połączony z kuchnią (planowana terakota) - czy na akumulacyjne ogrzewanie mogę położyć te same kable w salonie i kuchni i traktować je jako 1 strefę czy trzeba to traktować oddzielnie i trochę delikatniej grzać panele w salonie? czytałem, że na akumulacyjne trzeba liczyć ok 170W/m2, ale trochę to się gryzie z panelami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję podłogówkę akumulacyjna na dole i (zwykłą na górze ale o tym kiedyś) mam salon(planowane panele) połączony z kuchnią (planowana terakota) - czy na akumulacyjne ogrzewanie mogę położyć te same kable w salonie i kuchni i traktować je jako 1 strefę czy trzeba to traktować oddzielnie i trochę delikatniej grzać panele w salonie? czytałem, że na akumulacyjne trzeba liczyć ok 170W/m2, ale trochę to się gryzie z panelami...

 

dawaj wszędzie jednakowo ...

kabel to nie rurka z wodą ...;)

ja u siebie mam ok.70w/m2 i jakoś daje radę bez problemu więc nie wiem po co ci te 170... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam tylko warunki, fizycznie jeszcze nie mam bo czekam na pozwolenie, jak dostanę będę mogła dopiero wtedy umowę podpisać i zakładać. A jakie jeszcze dane mam podać? powierzchnia ogrzewana 170 m, piętrowy, kubatura 476, zapotrzebowanie na ciepło 4395 kWh/rok, obciążenie cieplne 4104 W

 

przy podanych parametrach to chyba nie 4-litrowy dom, ale ok 3-litrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic się nie dzieje to ja zapytam o kable elektryczne na ogrodzie i rozprowadzenie wody. Za ok miesiąc chcę już "pozamiatać" wokół domu, nawieźć ziemi i wyrównać teren. Musze gdzieniegdzie dosypać 10-20 cm ziemi. Zastanawiam się czy już teraz nie rozprowadzić wstępnie głównych magistrali wody i położyć kable aby potem było mniej kopania. Niestety nie będę miał projektu ogrodu ale mam koncepcję gdzie ma być drewutnia, światła na ogrodzie, brama i furtka itp. Myślicie, że da radę to jakoś sensownie zrobić. Chcę uniknąć kopania wyrównanego terenu albo co gorsza z już założonym trawnikiem. A może ktoś u siebie już zrobił? No i macie jakiś patent na wykopanie niewielkiego rowka pod kabel? Jak mam szpadlem zasuwać 200 metrów rowka po to żeby kabelek ułożyć to mnie skręca na samą myśl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...