Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas luty 879 kWh nCO. W zeszłym roku 814 kWh. . W lutym 9 dni słonecznych przy 5 dniach słonecznych lutego 2016 ! temp. zewnętrzna zeszły rok luty 5,75* ten rok 1,5* - średnia z zapisów najwyższej temp. w ciągu dnia (bez temperatur nocnych) Od początku sezonu 4694,3 kWh na nCO. Koszt 1163 zł. 100% tania taryfa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek zaczął stosować Tech sterowniki, podobno są tanie i dobre. :rolleyes:

 

Faktycznie jestem mało w temacie, 7 lat robi swoje.

Fajnie to wygląda, ciekawe jak cenowo w porownaniu do devi? Jak ktos wie to dajcie znac, moze byc na priv.

W jednym domu 7 stref w drugim 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc weteranów :D

 

Mam dom 96m2, który chcę grzać kablami.

Salon z kuchnią 30m2

łazienka 4,6m2

kotłownia 13m2

wiatrołap + hol 6m2

Na poddaszu (po podłodze):

pokój 11m2

pokój 15m2

pokój 13m2

łazienka 6,5m2

korytarz 3,7m2

Jakie kable dobrać i na ile sekcji podzielić?

Ocieplenie ściany 20cm 0,38, dach pewnie 25, podłoga 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc weteranów :D

 

Mam dom 96m2, który chcę grzać kablami.

Salon z kuchnią 30m2

łazienka 4,6m2

kotłownia 13m2

wiatrołap + hol 6m2

Na poddaszu (po podłodze):

pokój 11m2

pokój 15m2

pokój 13m2

łazienka 6,5m2

korytarz 3,7m2

Jakie kable dobrać i na ile sekcji podzielić?

Ocieplenie ściany 20cm 0,38, dach pewnie 25, podłoga 15cm.

 

mam bardzo podobny układ tylko zamiast kotłowni na parterze mam pokój.

podzieliłem tak: salon,kuchnia,łazienka,hol,wiatrołap i u mnie pokój a u ciebie chyba niepotrzebnie w kotłowni.

inne temperatury mam praktycznie wszędzie. z drugiej strony mam też podłogówkę na parterze w układzie takim jak kable i grzeję wszędzie tak samo.

czyli można zrobić sekcje i będzie bardziej sterowalnie i bezpieczniej w razie awarii albo całość na jednym kablu. ale to może jeszcze się ktoś wypowie.

na piętrze wszystkie pomieszczenia oddzielnie i tam się to najlepiej sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do zmiany systemu ogrzewania. W tej chwili , po prawie 6 latach palenia weglem w smieciuchu mam tego serdecznie dosc. Wczesniej nie bylo kasy i jakosc szkoda bylo wywalic nowy piec, smieciuch ale nowy. Wiec jakos tak wszystko sie kulało. Mamy gaz przy dzialce, ale doprowadzenie go do domku z drogi moze mnie kosztowac nie mala kwote. Cala dzialka jest zagospodarowana, kostka granitowa. Musialbym ja rozbierac, ponownie ukladac, etc. Stwierdzilem, ze nie mam na to sil, zeby uzerac sie z tym wszystkim. i zrezygnowalem z tej koncepcji. Juz wczesniej myslalem o grzaniu pradem.

W kotlowni mam bufor 1000 l, do kotlowni doprowadzona sile, wszystkie potrzebne sterowniki, do grzania pradem. Caly dom ogrzewanie podlogowe, wodne. Dom dobrze docieplony.

Na ogrzanie domu potrzebuje 4 tony wegla, palone w smieciuchu z buforem. Czy ktos z forumowiczow, moglby powiedziec jaki jest koszt ogrzania domu pradem. Przeliczajac te 4 tony wegla w smieciuchu na prad. Tak z zycia wziete, a nie akademickie obliczenia. Bo w zasadzie wstawilbym grzalke za 1000 zl i moge grzac pradem moj domek, Tylko ile mnie to bedzie kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczow, moglby powiedziec jaki jest koszt ogrzania domu pradem. Przeliczajac te 4 tony wegla w smieciuchu na prad. Tak z zycia wziete, a nie akademickie obliczenia.

Z życia wzięte to może być trudne, gdyż nikt nie ma takiego domu jak Ty.

 

Akademicko spalasz 4 tony, zakładając wartość opałową węgla 29,33 MJ/kg, sprawność kotła 60% to:

29,33 / 3,6 * 4000 kg * 60% = 19 553 kWh

 

Grzejąc tylko w 2 taryfie wychodzi ok. 19 553 * 0,4 zł = 7821 zł

 

I tak wiele zależy jaki węgiel spalasz no i jak go spalasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat a ten wątek ciągle hula. :) Widzę też, że temat PC vs Kable też nie umarł :D. Ja się wyleczyłem z walki z wiatrakami "prądem ogrzewasz ?" i ten szelmowski uśmieszek i błysk w oczach - PRĄDEM TO DROGO ( a w głowie "ale łoś płaci pewnie majątek" ). Wiecie co odpowiadam :) - "trochę drogo" ostatnia zima 1950 pln - co zrobić zachciało się prądem grzać to muszę to teraz znosić. Zęby zagryzam aby do lata :DDD. Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...