Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja także.

Niewielki koszt i niewielki nakład pracy (wykonawca wznoszący ściany nie policzył mi za to nawet 1 zł.).

 

Pomimo szerokiej dyskusji na ten temat w innych wątkach - nie wchodząc głęboko w szczegóły - uważam, że taka metoda likwiduje pionowe mostki cieplne w pustaku szczelinowym.

 

Kiedyś zastanawiałem się nad termoblokami, ale jakoś ten produkt znikł z rynku.

 

pzdr

 

ProStaś, a z czego masz ściany pobudowane?

Pierwsza warstwa zasypywana a reszta to gazobeton czy całe z ceramiki, na jakiej wysokości od gruntu masz tą warstwę zasypywaną perlitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę,

Chętnie jako pierwszą warstwę dałbym gazobeton ale ponieważ planuję dom nisko "osadzony" i 25cm styro w posadzce to pierwsza warstwa wychodzi mi poniżej poziomu terenu a w takim wypadku raczej nie powinno się dawać gazobetonu (zalecane min 30cm powyżej poziomu terenu),

 

Jaką macie konstrukcje posadzki z kablami, architekt podsunął mi pomysł aby dać w dwóch warstwach:

 

"czytać od dołu"

 

5cm betonu

na górę kable

5cm betonu z siatką lub włóknami

 

Czy da się to zrobić przy jednym podejściu? ztn jednej warstwie zalewania betonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pojdzie to bede taka posadzke robil w ta sobote, Posadzkaz mowi ze zaden problem za jednym zamachem zrobic.

Tylko nie robi sie tak ze kable w srodku wylewki (5+5) tylko najwyzej 3cm wylewki i na świeży beton kable, a na to 7cm dalszy ciąg. Jak jest napisane na stronie producenta kabli wynika ze kable powinny byc zatopione w dolnej czesci wylewki ale nie moga lezec na izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pojdzie to bede taka posadzke robil w ta sobote, Posadzkaz mowi ze zaden problem za jednym zamachem zrobic.

Tylko nie robi sie tak ze kable w srodku wylewki (5+5) tylko najwyzej 3cm wylewki i na świeży beton kable, a na to 7cm dalszy ciąg. Jak jest napisane na stronie producenta kabli wynika ze kable powinny byc zatopione w dolnej czesci wylewki ale nie moga lezec na izolacji.

 

Faktycznie tak lepiej 3 + 7,

Tomi, a co ze zbrojeniem?

jeśli grubo styro to chyba trzeba coś dać, jakiś drut, siatkę czy włókna, żeby w razie naprężeń kabli "nie porozrywało", tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do naprezen, to stal, metal (kable) maja bardzo podobną rozszezalnosc jak beton, wiec jedynie bym sie obawial pekniec w dylatacji badz cos podobnego, inaczej nie rozerwie...

 

aby czasem nie projektuje się tak aby kable nie przechodziły przez dylatację (lub na odwrót ,dylatacja przez kable), w innym wypadku to chyba b.duże prawdopodobieństwo uszkodzenia, zadaniem dylatacji jest "rozładować" naprężenia, wg mnie najlepiej byłoby dylatować pomiędzy pętlami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3+8(+-1), w pierwszej warstwie mam siatkę zbrojoną. Sam układałem kable i dlatego zastanawiam się jak wyjdzie wam układanie ich na świeży beton, jak dla mnie droga przez mękę. moim zdaniem każde pomieszczenie powinno mieć swój kabel, przejścia miedzy pomieszczeniami a co za tym idzie dylatację z czasem może się zemścić. Łącząc pomieszczenia pozbywacie się jednej z ważnych zalet - niezależności sterowania temp. pomieszczeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3+8(+-1), w pierwszej warstwie mam siatkę zbrojoną. Sam układałem kable i dlatego zastanawiam się jak wyjdzie wam układanie ich na świeży beton, jak dla mnie droga przez mękę. moim zdaniem każde pomieszczenie powinno mieć swój kabel, przejścia miedzy pomieszczeniami a co za tym idzie dylatację z czasem może się zemścić. Łącząc pomieszczenia pozbywacie się jednej z ważnych zalet - niezależności sterowania temp. pomieszczeń

 

Nie wyobrażam sobie w domu oddzielnie mieć salonu, kuchni i jadalni (jako zupełnie oddzielnych niezależnych pomieszczeń), u mnie wszystko będzie razem, 30m2 salon + kuchnia z jadalnią 20m2 - jako jedno pomieszczenie ułożone w literę L, i właśnie o dylatacje w takich dużych pomieszczeniach mi chodzi, przypuszczam że będę dawał 3 obwody a pomiędzy nimi dylatacje,

a przy okazji, da się 3 obwody podpiąć pod jeden sterownik i monitorować niezależnie?

 

również ciekaw jestem jak kable na świeży beton położyć, Tomi jak będziesz miał chwilę to napisz jak wyszło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli sytuację że masz np jeden przewód na dwa pokoje. Ja u siebie mam jeden przewód na kuchnię i część salonu, a drugi na pozostałą część salonu. Łącznie jest to 65m2. Ja u siebie nie mam na tej powierzchni dylatacji z pianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli sytuację że masz np jeden przewód na dwa pokoje. Ja u siebie mam jeden przewód na kuchnię i część salonu, a drugi na pozostałą część salonu. Łącznie jest to 65m2. Ja u siebie nie mam na tej powierzchni dylatacji z pianki.

Cześc.Tą całą otwartą przestrzeń masz na 2 kablach sterowaną jednym sterownikiem ? dobrze myślę?są łaczone szeregowo podpodłogą?

Napisz kiedyś o tym zużyciu prądu na CWU ;)Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Tą całą otwartą przestrzeń masz na 2 kablach sterowaną jednym sterownikiem ? dobrze myślę?są łaczone szeregowo podpodłogą?

Napisz kiedyś o tym zużyciu prądu na CWU ;)Pzdr.

 

Mam dwa kable i dwa sterowniki. Kabel z kuchni zachodzi na część jadalni i ma sterownik w kuchni, tak samo jest z kablem w salonie. Tyle że defakto to jest jedna wielka przestrzeń. Tu mam jakieś stary rysunek, który używałem do czegoś innego, ale bardzo dobrze na nim widać że salon i kuchnia to jedność, a jadalnie traktuję część salonu w której stoi stół.

http://lh4.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TD_wVRjfrGI/AAAAAAAAHl8/6pl0r9A8aF0/s640/pomieszczenia.jpg

Co do CWU, to po ośmiu dniach wyszło średnio 5kWh, tyle że ciągle zmieniam nastawy, bo miałem za dużo, rano grzałem do 55, po południu do 70 wieczorem do 50. Teraz zmniejszyłem. np 13-15 dogrzewam do 60 i to spokojnie wystarcza na kąpiel syna potem długi prysznic żony i szybki mój, bo ja się wody boję;-) I spokojnie wody wystarcza. Więc myślę że teraz wyjdzie około 4kWh. Myślę że jeszcze z tydzień zejdzie na zoptymalizowanie nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli sytuację że masz np jeden przewód na dwa pokoje. Ja u siebie mam jeden przewód na kuchnię i część salonu, a drugi na pozostałą część salonu. Łącznie jest to 65m2. Ja u siebie nie mam na tej powierzchni dylatacji z pianki.

 

O takim rozwiązaniu nawet nie pomyślałem bo to faktycznie zły pomysł :),

Eeee to jak u Ciebie na 65m2 dwa obwody to i na moje 50m2 tez dwa będzie dobrze

 

Marcin, skoro znamy już rozkład pomieszczeń, jak możesz to napisz jakiej mocy przewody dałeś w każdym pomieszczeniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytkie wyliczenia są w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło dla danego pomieszczenia wyliczone z OZC, wiatrołap i p. gosp. maja mniejsze kable bo w wiatrołapie powierzchnia na wiekzy niepozwoliła a w p. gosp. zakładałem że będą straty z bojlera i nie ma co przesadzać i słusznie bo na razie p. gosp. "grzane" jest tylko od bojlera i czasami pralki i spokojnie to wystacza do utrzymania 20oC.

pokój 1 i 2 -1220W; sypialnia - 1652; salon i kuchnia 2x 2775W; łazienka 1 - 1340W; łazienka 2 - 790; wiatrołap - 395W; p. gosp. - 680W.

Tak na marginesie w pomieszczeniu gospodarczym widzę że podłogówki nie bedę używał tam raczej wstawię konwektor któryu będzie tylko odpalany czasowo żeby wysyszyć pranie. Dlatego zastanawiam się czy nie sprzedać jednaego sterownika Devi 550 po promocyjnej cenie, może ktoś jest zainteresowany? Kabla chyba już nie odzyskam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...