Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wszytkie wyliczenia są w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło dla danego pomieszczenia wyliczone z OZC, wiatrołap i p. gosp. maja mniejsze kable bo w wiatrołapie powierzchnia na wiekzy niepozwoliła a w p. gosp. zakładałem że będą straty z bojlera i nie ma co przesadzać i słusznie bo na razie p. gosp. "grzane" jest tylko od bojlera i czasami pralki i spokojnie to wystacza do utrzymania 20oC.

pokój 1 i 2 -1220W; sypialnia - 1652; salon i kuchnia 2x 2775W; łazienka 1 - 1340W; łazienka 2 - 790; wiatrołap - 395W; p. gosp. - 680W.

Tak na marginesie w pomieszczeniu gospodarczym widzę że podłogówki nie bedę używał tam raczej wstawię konwektor któryu będzie tylko odpalany czasowo żeby wysyszyć pranie. Dlatego zastanawiam się czy nie sprzedać jednaego sterownika Devi 550 po promocyjnej cenie, może ktoś jest zainteresowany? Kabla chyba już nie odzyskam;-)

 

Marcin pamietasz jakie miales odleglosci c-c?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
teoria mówi że 10 to min a 20 to max.

Mi wychodzi od 12 do 18cm także w normie :)

Z tym,że ja będę miał płytę fundamentową 20cm betonu pod kablami i 5cm wylewki nad kablami(andryhyd) co wy na to ? Może byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jasne ze moze, czym wiecej tym lepiej:)

Teoretycznie tak :)

Ale wszędzie piszą,że lepiej więcej betonu nad kablami niż pod.

Mi się wydaje,że skoro już grzeje to ten beton pod kablami prędzej czy później musu zagrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi od 12 do 18cm także w normie :)

Z tym,że ja będę miał płytę fundamentową 20cm betonu pod kablami i 5cm wylewki nad kablami(andryhyd) co wy na to ? Może byc ?

 

Czy te 20cm pod kablami (rozumiem że nie jest to oddzielone izolacją od kabli), nie będzie stanowić zbytniej akumulacyjności posadzki. Jej bezwładność może stać się za duża i całkowity brak sterowalności. Chyba że te 20cm jest oddzielone np. styropianem. Chyba kiedys pisałeś jak chceszto zrobić ale ine pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy te 20cm pod kablami (rozumiem że nie jest to oddzielone izolacją od kabli), nie będzie stanowić zbytniej akumulacyjności posadzki. Jej bezwładność może stać się za duża i całkowity brak sterowalności. Chyba że te 20cm jest oddzielone np. styropianem. Chyba kiedys pisałeś jak chceszto zrobić ale ine pamiętam.

No właśnie tego się boję,zbytniej bezwładności,nie zamierzam izolować niczym,m.in dlatego płyta,żeby była duża akumulacyjność i dlatego anhydryt,że mam nadzieje na oddanie ciepła prędzej do góry niż w dół.

Chociaż z drugiej strony jeśli będzie ładnie trzymało ciepełko to będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się boję,zbytniej bezwładności,nie zamierzam izolować niczym,m.in dlatego płyta,żeby była duża akumulacyjność i dlatego anhydryt,że mam nadzieje na oddanie ciepła prędzej do góry niż w dół.

Chociaż z drugiej strony jeśli będzie ładnie trzymało ciepełko to będzie git :)

 

ja mam u siebie porównanie - łazienka na górze (tą głównie uzywamy) ma matę na 5 cm betonu. Bezwładności w zasadzie nie ma. Po godzinie od wyłączenia zasilania podłoga jest zimna. Łazienka na dole - tam mata jest naklejona na 20 cm betonu. Włącza sie tylko w taniej taryfie tj 0-6 oraz 13-15. No i podłoga jest ciepła przez całą dobę. Maty tej samej mocy czyli 100w/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...