Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mimo iz starannie to tąk jest 2x mniejszy a to już jest powód do toego żeby producent nieuznał reklamacji jak za 5 lat się "odpukać" jakis przepali. Z tym klejem chodziło mi że taki styropian bardziej zaszkodzi jak kabel jest na wierzchu w leju niż na dole pod kilkoma cm betonu

 

 

 

Powiem tak: w najbardziej negatywnym wariancie (a więc jednak się przepalił), koszt kabla jest znikomo mały przy kosztach ewentualnego skuwania terakoty.

W Twoim przypadku nalezy również skuć wylewkę a to już grubsza robota. Zakładam jednak, że mój i Twój będą działać i nic im się nie stanie.

 

 

nikt nie mówi o oszczędności bo u mnie kable są średnio 3-4 razy wiekszej mocy niż zapotrzebowanie. ja mówiłem o tym że działasz na granicach dopuszczalnych prze producenta 200W/m2 i mniej niż 10cm rozstaw. Dlatego przyklad z samochodem byłby słuszny jeśli np ja miałbym kable o mocy równej zapotrzebowaniu na ciepło. Jak widac 3-4 razy wystarcza bo ogrzewanie chodzi max 3h/dobę

 

Czyli jednak w mniejszym lub wiekszym stopniu zachowawczo zwiększyłes ich moc pomimo obliczeń w OZC... Przypadek czy dmuchasz na zimne?

 

 

 

jeśli masz mróz -10oC i zaczniesz to gotowanie i ogrzewanie nie zakumuluje ciepła miedzy 13-15 to jak skończysz gotowac to nie wiem czy to ciepło (jak by nie było chwilowe, bo jest to tylko ogrzane powietrze) ci wystarczy żeby do 22 mieć ciepło w domu. w akumulacji chodzi o to że jak ja o 13 gotuje i nawet ogrzewanie chodzi to ono odda ciepło poźniej. Druga sprawa jest taka że jeśli nawet wystarczy to po 22 twoje ogrzewanie będzie chodzić dłużej bo bardziej się wychłodziło niż moje bo moje, gdzie część potrzebnego ciepła została dostarczona miedzy 13-15.

 

Nie rozumiesz. NIe bedzie chodzić dłuzej, bo bedzie chodzić krócej o dokładnie tyle, ile dostarczyłeś ciepła przy gotowaniu przeliczone na czas, jaki musialoby pracowac ogrzewanie, by oddac taka ilosc ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną sprawą jest że u mnie ogrzewanie jak włączy się o 13 to nie grzeje do 15. Większość pomieszczeń wyłącza się o 14 +-15min. Moim zdaniem akumulacja najlepiej działa jak damy jej "wolną rękę", sterowniki zawsze są ustawione na poziom wysokiw taniej taryfie a to czy się włączą i na ile to już one same wiedzą najlepiej

... i od tej 14 +-15 min zaczynają juz oddawac ciepło. A można zrobić to inaczej: tak manipulować ustawieniami temp powietrza i podłogi, by o przez cały okres 13-15 mieć pożądaną temp. pomieszczenia a godzinie punkt 15 mieć pożądaną temp podłogi przygotowaną do oddawania ciepła w okresie drogiej taryfy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaczasz sens stosowania ogrzewania akumlacyjnego. Po to jest ono stosowane zebys nie dogrzewal chatki w wyzszej taryfie.Skoro Twoja szybko reagujaca plytka wylewka to zaleta, to jesli w ciagu dnia nagle spadnie drastycznie temperatura? Zalaczy Ci sie sterownik w wyzszej taryfie, a moj nadal bedzie dysponowal cieplem nagromadzonym w nocy.

 

Jesli w ciagu dnia drastycznie spadnie temperatura, to ja sie dogrzeje w drogiej taryfie w tempie 1stC na 20 min pracy ogrzewania. Twoja wylewka nie bedzie posiadala na tyle ciepla, by ow spadek uzupelnic, bo gromadzac cieplo poprzedniej nocy, nie dysponowala wiedza, ze temperatura obnizy sie diametralnie w ciagu dnia; w tym momecie rozpocznie dlugotrwaly i mozolny proces grzania, finiszując w mniej lub bardziej nieprzewidzianej porze...

 

Mylisz dwie sprawy: próbuję przyszłym użytkownikom planującym takie ogrzewanie zwrócic uwage na pare faktów z autopsji: przewymiarowanie + kable w kleju daje te niezaprzeczlaną zalete, ze na czarną godzinę dysponujemy MOZLIWOŚCIĄ szybkiego dogrzania pomieszczenia. Ja nie neguję Twojegi i Marcina sposobu grzania, poddaję tylko pod rozwagę, ze mozna troszeczkę inaczej.... Idac waszym tokiem myslenia ideałem bylyby kable w metrowej warstwie betonu, ktora bylaby nagrzewana juz od maja... TRozwiazanie może i słuszne, tylko ze sterowalnością analogiczną do sterowalności kierunku ruchu góry lodowej na ktorymś z biegunów...

 

Nastepnie nieprawda jest to co piszesz ze wylewka nie promieniuje po wylaczeniu kabli, bo to nie kable promieniuja tylko nagrzany przez nie beton

 

To nie ja napisałem. Też się z tym nie zgadzam.

 

Firama Danffoss w produkcie Devi oferuje rozwiazanie ''nasze" czyli akumulacje, jak i rozwiazanie 'Twoje" tzw bezposrednie, i jest tam uwaga o tym ze trudniej sterowac akumulacja, niz systemem bezposrednim, ale w akumulacji chodzi o tanszy prad, a u Ciebie bedzie wlaczac sie rowniez w drozszej taryfie.

 

Dlatego poczynilem - moim zdaniem - rozwiazanie zbierające najlepsze cechy z obu rozwiazań.

Edytowane przez tutiturumtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak było już trochę wcześniej o tym te regulatory działają tak ze przeliczają sobie przez jaki czas spadła temp i o ile stopni i wiedza potem na ile maja sie załączyć żeby temperatura doszła do siebie mowie o sterowniku devireg 550 tak jak Marcin pisał najlepiej dać im wolna rękę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak było już trochę wcześniej o tym te regulatory działają tak ze przeliczają sobie przez jaki czas spadła temp i o ile stopni i wiedza potem na ile maja sie załączyć żeby temperatura doszła do siebie mowie o sterowniku devireg 550 tak jak Marcin pisał najlepiej dać im wolna rękę

 

dokładnie tak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...