Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to zmien doradcow, chocbys mial nie wiem jak wygluszona piwnice, to drgania, poglos, to ciebie i rodzine wykonczy. Rozumiem zasilanie awaryjne przy braku napiecia z sieci, ale nie jako cos co ma chodzic prawie non stop. Malo tego ten agregat z linku nie jest przystosowany do takiej pracy. Zebys nie myslal ze wiedze opieram na jakis zabobonach, ja jestem energetykiem/elektrykiem. Taki pomysl w domku jednorodzinnym pierwszy raz slysze, ale moze za krotko zyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, z wcześniejszych postów, ze dopiero przymierzasz się do tego typu ogrzewania a ze sam o to pytalem, zanim podjalem decyzje, to odpowiem tak:

czujnik jest na wys standardowych wlacznikow do swiatla (140cm); temp. 25stC jest temperatura w peszlu, ktory znajduje sie w polowie odleglosci pomiedzy przewodami grzejnymi w specjalnie ku temu wyzlobionej bruzdzie; jaka temp ma powietrze na tej wysokosci - nie mam pojecia, niemniej chodzac na bosaka dopiero w zeszłym roku czulem, ze jest ciepla, ale wtedy na zewnatrz bylo -25stC a posadzka miala wtedy 28stC;

 

dzis byl kolega obejrzec ten typ ogrzewania i powiedzial dwie rzeczy: ooo - jak dfajnie - nie ma grzejnikow i drugą: ona wcale nie jest ciepła (mowa o podlodze); sprawdzilismy na termostacie - miala 23stC...

 

na pytanie: jak sie spi przy podlogowce odpowiem tak, jak ani mru-mru: by-zy-d-u-r-a

 

Zgadza się, dopiero się przymierzam,

Nie pytałem jak się śpi przy podłogówce bo to trochę "głupie" pytanie, równie dobrze można by spytać jak się śpi na miękkim łóżku,

Pytanie raczej byłoby - jaką masz temp na wysokości 30-40cm od podłogi?

Skoro temp podłogi jest 25stC, temp powietrza 22stC, posadzka czasami nawet odczuwalna gołą stopą to na pytanej wysokości nie może być niższa niż 22stC - to dla mnie nocą również za wysoko (ja lubię ok 20stC)

 

A do tego kolega był pewnie w dzień jak kable nie grzały i dlatego miała 23stC - więc nocą miała min 25stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmien doradcow, chocbys mial nie wiem jak wygluszona piwnice, to drgania, poglos, to ciebie i rodzine wykonczy. Rozumiem zasilanie awaryjne przy braku napiecia z sieci, ale nie jako cos co ma chodzic prawie non stop. Malo tego ten agregat z linku nie jest przystosowany do takiej pracy. Zebys nie myslal ze wiedze opieram na jakis zabobonach, ja jestem energetykiem/elektrykiem. Taki pomysl w domku jednorodzinnym pierwszy raz slysze, ale moze za krotko zyje.

 

po to jest to forum zeby nie wrzucać kasy w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dopiero się przymierzam,

Nie pytałem jak się śpi przy podłogówce bo to trochę "głupie" pytanie, równie dobrze można by spytać jak się śpi na miękkim łóżku,

Pytanie raczej byłoby - jaką masz temp na wysokości 30-40cm od podłogi?

Skoro temp podłogi jest 25stC, temp powietrza 22stC, posadzka czasami nawet odczuwalna gołą stopą to na pytanej wysokości nie może być niższa niż 22stC - to dla mnie nocą również za wysoko (ja lubię ok 20stC)

 

A do tego kolega był pewnie w dzień jak kable nie grzały i dlatego miała 23stC - więc nocą miała min 25stC

 

 

zalezy, jak zaprogramujesz termostat - przy takim typie ogrzewania to czysta przyjemnosc

 

spimy na poddaszu (panele) i w tej chwili mam tak: priorytet temp. powietrza: 22stC przy ograniczeniu temp. podlogi na poziomie 25stC; teraz temp podlogi: 21,75 i 22,5stC w opomieszczniu, z ktorego pisze;na dole (przy terakocie) mam odwrotnie - priorytet podlogi (25stC) ograniczony temp. powietrza (aktualnie: 23stC)

Edytowane przez tutiturumtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie disla samym olejem od frytek już jest obsługowe. Nie zapali na 100%. Trzeba uruchomić na normalnym paliwie a frytkowy lub np. rzepakowy podać podgrzany. To już lepiej zasilić olejem opałowym, ale cena na dzisiaj to ponad 3 zł/litr. Do tego wymiana oleju w silniku filtra powietrza itp. Żywotność takiego silnika to też pewnie nie za wielka. Ogólnie pomysł do dupy, żeby najpierw en. chemiczną zamieniać na mechaniczną, później elektryczną a na koniec cieplną. Wszędzie są straty przy zamianie. Lepiej ten olej spalić bezpośrednio w piecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no tak ale jak zaprogramujesz niżej, tak jak ja lubię to nie starczy zakumulowanej energii na cały dzień,

A jak sprawa wygląda z drewnianą podłogą - można czy nie?

o ile jest to stricte sypialnia, to mozesz miec nizej - w ciagu dnia raczej tam nie bedziesz przebywac zbyt czesto, w innym przypadku musisz ustanowic jakis kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...