Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pomysł ze styro ciekawy, a co byście powiedzieli na mix, wełna między krokwie a 2 warstwa takie wykończenie to styro (10-15cm), tylko na to trzeba by zarzucić jakiś tynk i ładnie wyrównać. w sumie to styro służyłoby jako paroizolacja (pod warunkiem szczelnego łączenia). minus jaki widzę to - do takiego sufitu nic sie nie przykreci, powiesi np jakaś lampa :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pomysł ze styro ciekawy, a co byście powiedzieli na mix, wełna między krokwie a 2 warstwa takie wykończenie to styro (10-15cm), tylko na to trzeba by zarzucić jakiś tynk i ładnie wyrównać. w sumie to styro służyłoby jako paroizolacja (pod warunkiem szczelnego łączenia). minus jaki widzę to - do takiego sufitu nic sie nie przykreci, powiesi np jakaś lampa :/

 

Ja mam takie male pokoiki ze moge miec nawet cos w rodzaju kinkietu, ale zapewniam ze da sie cos powiesic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie male pokoiki ze moge miec nawet cos w rodzaju kinkietu, ale zapewniam ze da sie cos powiesic....

Może i masz rację siatka z tynkiem utrzyma lampę, są też takie specjalne ślimaki do wieszania w styropianie, mają długośc do 8cm, ja na nich chce montowac rury spustowe rynien, tylko od pół roku nie moje się za to zabrać

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dość niekonwencjonalny pomysł, ciekawy, będe śledzili tynkowanie i resztę,

A może by jeszcze inną hybrydę wykombinował:

 

pomiędzy krokwie styropian na piankę jak u Tomiego, na krokwie stelaż i pomiędzy nim płyty z wełny,

trzeba to czymś obłożyć, i jak nie k-g to może tradycyjna boazeria - tylko na skosy - sufit k-g a ściana kolankowa tynk

 

dobra izolacja akustyczna, nic nie będzie po latach osiadać, nie ma bardzo co pękać, można śmiało wieszać, pozostaje problem palności ale tak jak Tomi pisał, jak ogień będzie juz na poddaszu to i tak "po ptakach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tak nie kombinuj.

Powiedz co zrobisz z wilgocią, która przejdzie przez folie i wełnę ? Tam spotka styropian i zacznie płynąć.

 

no właśnie już lepsza odwrotna kolejność, wełna między krokwie a na to styro.. wełna będzie się wentylować od strony dachówki, będzie normalna szczelina. a styro będzie "zamiennikiem" folii paroizolacyjnej :) plus ocieplenie - warstwa druga. tylko ten tynk mnie mierzi i jego równanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tak nie kombinuj.

Powiedz co zrobisz z wilgocią, która przejdzie przez folie i wełnę ? Tam spotka styropian i zacznie płynąć.

 

Sorry Marcin ale przecież misze odpisać :), tak czy inaczej, wszystko to sprowadza się do jednego - mniejszego zużycia energii elektrycznej ;)

 

Folia pod k-g to folia która od środka jest paroizolacyjna a od strony wełny nisko-paroprzepuszczalna, tak więc wilgoci będzie tam ciężko wejść a jeśli jej się uda to będzie miała ujście,

Choć może faktycznie przekombinowane ...,

nie będę miał równo rozmieszczonych krokwi, a chyba tylko w takim przypadku metoda jaką robi Tomi jest efektywna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się przyglądam i widzę rzeczywiście obniżenie poziomu FM na przestrzeni kilku lat, największy zamęt wprowadzają uczestnicy z niskim, a najbardziej ci z najniższym stażem, polecam mój kalkulator, ceny i inne dane w nim są ciągle aktualizowane przez oglądających tj - można porównać koszty wprowadzając swoje dane, zapraszam

 

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tQAmsjRNiB2P61uI816EQwg&authkey=CPfu-_8B#gid=0

 

chciałbym taki arkusz umieścić w tematach przyklejonych w tym rozdziale, byłoby fajnie mieć pod ręką aktualne ceny, czy ktoś mógłby mi w tym pomóc?

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...