Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nikt nie musi doceniać, ale te informacje podawałem w wielu wątkach wielokrotnie, nawet już gdzieś na dysku miałem gotowca - za to teraz już nikt o to nie spyta.

Przeszukanie Twoich 733 wypowiedzi, to spore wyzwanie. Jak chcesz, możesz spróbować znaleźć, co ja pisałem, np. na temat pomp ciepła, w swoich 7308 postach :o :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukanie Twoich 733 wypowiedzi, to spore wyzwanie. Jak chcesz, możesz spróbować znaleźć, co ja pisałem, np. na temat pomp ciepła, w swoich 7308 postach :o :

 

zajrzałem do Twojej technologii, tam wyliczyłeś roczne zapotrzebowanie na energię w wys 70kWh/m2 - dobry wynik, u mnie od 5 lat wg rachunków rocznie wypada 160kWh/m2, w tym sporo dokładam przez drewno w kominku, po uwzględnieniu sprawności pieców to netto wypada 129kWh/m2, oczywiście nie korzystam jeszcze z dobrodziejstwa cop, ale za to zapłaciłem 0,1658zł/kWh (wg danych za 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dlaczego wybrales bojler elektryczny zamiast przeplywowych podgrzewaczy na kazdym punkcie?

Niestety odpowiedź Cię nie zadowoli, bo nie wiem do końca. Patrzyłem na tani koszt inwestycji i poczęści nie skupiałem się nad tym za bardzo a zaufałem J-J. Teraz chyba bym dał przepływowe do zlewu w kuchni i umywalek, ale pod wanne i prysznice zostawiłbym bojler tyle że mniejszy na II taryfę. W zleach denerwujące jest to że trzeba czekac na ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpowiedź Cię nie zadowoli, bo nie wiem do końca. Patrzyłem na tani koszt inwestycji i poczęści nie skupiałem się nad tym za bardzo a zaufałem J-J. Teraz chyba bym dał przepływowe do zlewu w kuchni i umywalek, ale pod wanne i prysznice zostawiłbym bojler tyle że mniejszy na II taryfę. W zleach denerwujące jest to że trzeba czekac na ciepłą wodę.

 

U mnie ten sam problem, ze od bojlera do wc i kuchni jest na tyle daleko ze trzeba bedzie czekac na wode.... ale jakby tam własnie załozyc przeplywowki to do prysznica bedzie mały bojler.... chyba dyrydy

 

PS Kominki Hajduka produkuja 2km od mojej budowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc w ślady Kolegi, podsumowanie miesiąca lutego.

Zużyłem 978kWh na ogrzewanie tylko w drugiej taryfie, co daje 35kWh/dzień. W kominku wypaliliśmy trzy pojemności półek na drewno o wymiarze 1mb x 0,3mb x 0,4mb, co daje łącznie 0,35m3 drewna. Luty był mroźny ale i bardzo słoneczny, w ostatnich dniach zyski od słońca są bardzo duże co jest jednym z powodów nie używania kominka, nawet dla klimatu. W domu rano jest 22oC, po południu 24,5oC (wtedy zasłaniam rolety, żeby więcej nie nagrzewać) i do wieczora spokojnie 23 się trzyma, sporo wentyluje w ciągu dnia 60% żeby nie było zbyt gorąco.

Dzisiaj w ciągu dnia ogrzewanie nie chodziło i tak chyba będzie cały tydzień bo zapowiada się słonecznie a ponadto powyżej zera. Dlatego nocne grzanie spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc w ślady Kolegi, podsumowanie miesiąca lutego.

Zużyłem 978kWh na ogrzewanie tylko w drugiej taryfie, co daje 35kWh/dzień. W kominku wypaliliśmy trzy pojemności półek na drewno o wymiarze 1mb x 0,3mb x 0,4mb, co daje łącznie 0,35m3 drewna. Luty był mroźny ale i bardzo słoneczny, w ostatnich dniach zyski od słońca są bardzo duże co jest jednym z powodów nie używania kominka, nawet dla klimatu. W domu rano jest 22oC, po południu 24,5oC (wtedy zasłaniam rolety, żeby więcej nie nagrzewać) i do wieczora spokojnie 23 się trzyma, sporo wentyluje w ciągu dnia 60% żeby nie było zbyt gorąco.

Dzisiaj w ciągu dnia ogrzewanie nie chodziło i tak chyba będzie cały tydzień bo zapowiada się słonecznie a ponadto powyżej zera. Dlatego nocne grzanie spokojnie wystarczy.

Niezły wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to pierwszy sezon grzewczy.

Trochę lekceważąco podchodzisz do ogrzewania kominkiem, a te 0,35m3 drewna, to równowartość 630kWh energii, co prawda z tego znaczna część idzie w komin (50% ?), ale jest to w każdym razie wielkość porównywalne z energią elektryczną zużywaną do ogrzewania (dane o wartości opałowej drewna można znaleźć tutaj : http://agroenergetyka.pl/?a=article&id=146 ).

Ja co prawda mam pompę ciepła, ale myślę, że nie zaszkodzi podanie mojego zużycia energii (mieszkam stosunkowo blisko Marcina, więc warunki klimatyczne mamy zbliżone).

W lutym zużyłem na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody 570kWh energii, z czego ~75% w 2 taryfie.

 

Bez pompy ciepła mój dom byłby oczywiście znacznie bardziej energochłonny niż Marcina, ale inwestycja w pompę ciepła, to był mój świadomy wybór, który pozwolił na zastosowanie nieco gorszych rozwiązań, przy zachowaniu stosunkowo niskich rachunków za ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 tygodnie palę codziennie. Z czego może ze 3-4 razy bo musiałem, reszta......bo się rodzina rozbestwiła termicznie.:p

 

pzdr

 

Baby zawsze niweczą dobre wyniki... Moja zażyczyła sobie podłogówki w kuchni... podobno nóżki jej marzną...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...