Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niezły wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to pierwszy sezon grzewczy.

Trochę lekceważąco podchodzisz do ogrzewania kominkiem, a te 0,35m3 drewna, to równowartość 630kWh energii, co prawda z tego znaczna część idzie w komin (50% ?), ale jest to w każdym razie wielkość porównywalne z energią elektryczną zużywaną do ogrzewania (dane o wartości opałowej drewna można znaleźć tutaj : http://agroenergetyka.pl/?a=article&id=146 ).

Nie tyle lekceważąco, co jak dodatek to tortu. jak juz nieraz wspominałem kominek jest do wieczornego klimatu i nie powoduje utrzymania temperatury a jej podniesienie z 22-22,5 do jak dla mnie wartości nieprzyjemnych 23,5-24. Jak to coulignon napisał, baby zawsze niweczą dobre wyniki. Kominek jest bez dodatkowego szamotu, obudowa z k-g, więc sporo idzie w komin, a kolejna część jest tracona prez WM (część ogrzeje ale sporo wydmucha), dlatego myślę że nie więcej niż 1/3 z tego zostaje. Mimo wszystko nie można tego pominąć dlatego w tym miesiącu skrupulatnie to podałem, tym bardziej że nie jest to trudne bo zawsze donoszę pełne półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę swój post z innego tematu.

W lutym PC zużyła 862kWh pracując 72% w drugiej taryfie (to przez te mrozy) co daje kwotę 332zł. W kominku rozpaliłem raz a temperatury to 22oC w salonie, 20 w sypialni, 24-25 w łazienkach. W pozostałych pokojach 21-22oC. Ogólnie od 1.10.2010 pompa zużyła 3632kWh i śmiało można powiedzieć że powyżej 75% pracy była w II taryfie (październik, listopad powyżej 80%) za kwotę 1300zł (CO, CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fakturę z taryfą G12 z ubiegłego roku wg której za 4637 zapłaciłem 1651,66zł, średnia 0,3562zł/kWh, jeśli taką również posiadasz to gratulacje, bo przy takim koszcie jest NT/WT, które jest ciężko uzyskać, dodam, ze przy pc raczej nieosiągalne, chyba że masz no to jakiś sposób, może do powielenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej nagrywaj na dysk, oglądaj w 2, poprawisz średnią na fakturze, ale i tak nie osiągniesz takiej jaką wyliczyłeś podane koszty.

 

Napisałem w innym temacie ale się do tego nie odniosłeś więc jeszcze raz.

 

kbab, bo nie wytrzymam. Zastanów się. Mamy dom z PC czy ogrzewany prądem, dom zużywa 1000kWh 50% w taniej taryfie, PC zużywa 1000kWh 80% w taniej. Tania 0,28zł, droga0,68 z wszystkimi składowymi. Za dom zapłacę 0,28x500=140, 0,68x500=340, całość 480

Za PC zapłacę 0,28x800=224, 0,68x200=136, całość 360

Czy jak wyrzucę z domu PC i zostanę przy G12 to zapłacę mniej czy więcej niż 480zł???

Nigdy przy podawaniu kwoty za ogrzewanie nie powinno się podawać kwoty pozostałego zużycia i nigdy mnie do tego nie zmusisz! TO BŁĄD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę niezrozumiałe jest to, że za dom czy za pc zapłaciłeś jakieś po swojemu wyliczone kwoty (stawki pewnie dobrałeś wg którychś pozycji z faktury), policz to samo, ale wg średniej wyliczonej z faktury, tj zapłaciłeś wg fakt np 840zł, zużyłeś 2000kWh - średnia to 42gr, koszt pc i dom w tym przypadku są równe i wynoszą po 420zł, nikt Cię do niczego nie zmusza - ja takiego zamiaru nie mam, ale zwróć uwagę na swoje wcześniejsze posty, w których rzadko podawałeś zużycie w kWh - teraz jest dobrze i tak trzymaj, koszty każdy policzy wg swoich możliwości, jak również wykorzysta cenne propozycje ich obniżenia - po to FM jest.

Dobrze widzę - 68gr dzienna?

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wręczę kbabowi małe narzędzie do ręki - aktualne ceny kWh PGE. Ceny zawierają wszystkie składniki kosztu kWh.

 

http://img14.imageshack.us/img14/2503/a01s.th.jpg http://img819.imageshack.us/img819/83/a02q.th.jpg http://img156.imageshack.us/img156/9675/a03b.th.jpg

 

 

Liwko, ProStaś, Marcin - podajcie lokalizację z dokładnością do województwa, bo ciekawią mnie srednie miesięczne temperatury w poszczególnych miesiącach. Tak na marginesie dodam, ze ujemne temp. Marcina np. w lutym w mazowieckim muszę przemnożyć x 2!

Edytowane przez tutiturumtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Liwko - ktoś już to przeliczał przy dwu umowach również wychodzi nieciekawie (opłaty stałe mocno podnoszą koszt), jeszcze nie otrzymałem rozliczenia w tym roku (faktury mam co 6 mies), ale przy takiej cenie można pomyśleć o dużym UPS - zasilanym tylko w 2, oddającym prąd w dzień - inwestycja taka ma prawo dość szybko się zwrócić.

re tutiturumtu, tu dzienna jest 64gr, to skąd 68?, za to 2 również jest droższa niż podana w kosztach przez Liwko. Wspominając o haraczu to miałem na myśli porównanie ceny dziennej z G12 do G11. Dla każdego najważniejszy jest ten ostatni składnik faktury i wg niego powinniśmy rozliczać koszty.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, ProStaś, Marcin - podajcie lokalizację z dokładnością do województwa, bo ciekawią mnie srednie miesięczne temperatury w poszczególnych miesiącach. Tak na marginesie dodam, ze ujemne temp. Marcina np. w lutym w mazowieckim muszę przemnożyć x 2!

 

A będziesz umiał policzyć dni ze słońcem lub nie, z wiatrem i jego siłą i kierunkiem, usytuowanie naszych domów wedle kierunków itd?

Wielkopolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymienisz pięć sensownych powodów, dla których wykorzystasz te dane, to się postaram; mnie zaspokoi samo porównanie temperatury + wiatru...

 

No nie przesadzaj, przecież to wszystko bardzo ważne dla porównania. Nawet jakby te domy były identyczne ale jeden stałby w lesie a drugi na polu to byś już miał inne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj, przecież to wszystko bardzo ważne dla porównania. Nawet jakby te domy były identyczne ale jeden stałby w lesie a drugi na polu to byś już miał inne wyniki.
wtedy miałbym nick OZC...

 

 

http://img696.imageshack.us/img696/3757/61246517.th.jpg http://img97.imageshack.us/img97/4252/16667715.th.jpg

Poznań - Warszawa - luty tego roku

Edytowane przez tutiturumtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...